A Midtjylland a kiesés szélére sodorta a Fradit

2013.11.09. 18:25
Tomori a hajrában megrázta magát, de ez kevés volt a sikerhez (Fotó: Tumbász Hédi)
Az idegenbeli vereség után a dabasi visszavágón is kikapott az FTC-Rail Cargo Hungaria a dán Midtjyllandtól a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, így Elek Gábor együttesének minimális esélye maradt a továbbjutásra. Jó kezdés után a dánok ragadták magukhoz a kezdeményezést, és az első félidő végén 7–0-val megléptek. A házigazdák innen csak kapaszkodtak, és már az is bravúr volt, hogy a végén időn túli szabaddobásból a döntetlenben reménykedhettek. A dán kapus azonban a kapufa segítségével hárította Tomori Zsuzsanna lövését.

Jól kezdett a Ferencváros a Midtjylland ellen, a 3. percben Zácsik Szandra duplájával már 2–0-ra vezetett a hazai csapat. A vendégek ezután fordítani tudtak, ám a 17. percben egyenlített a zöld-fehér gárda, sőt, Nerea Pena hetesével a vezetést is átvette. 9–6-nál úgy tűnt, előnnyel vonulhat a pihenőre az FTC, ám a következő percekben Elek Gábor csapata számára kedvezőtlenül alakultak az események.

A dánok egy 7–0-s rohammal 13–9-re fordítottak, a Fradi-játékosok rengeteg hibáztak támadásban, ráadásul Sabine Englert is remek napot fogott ki, a német kapus csaknem 50 százalékos hatékonysággal védett. A szünetre azért felkapaszkodott a Ferencváros, amely háromgólos hátránnyal vonulhatott pihenőre. (10–13)

A fordulás után fokozatosan szakadtak el a dánok, előbb néggyel, majd öttel is vezettek a vendégek, akiknél Cornelia Groot megrázta magát. Tíz perccel a vége előtt visszaállította a háromgólos különbséget a Fradi, köszönhetően Tomori Zsuzsannának és Szucsánszki Zitának. Zácsik Szandra időközben megsérült, egy rossz földet érés következtében a vállát fájlalta.

A hajrára felzárkózott a Ferencváros, az utolsó percben egy gól volt csak a különbség, ráadásul az utolsó támadás is a zöld-fehéreké volt. Időntúli szabaddobás lett belőle, amit Tomori a kapufára dobott, így a Fradi egygólos vereséget szenvedett. (25–26)

Mindez azt jelenti, hogy a továbbjutásról a Buducsnoszt Podgorica elleni idegenbeli mérkőzés dönt.

„Sajnos, nem a dánok leptek meg minket, hanem mi magunkat. Az első tíz percben úgy éreztem, jók vagyunk, aztán nagyon sok ziccert kihagytunk, Englert a mumusunk lett – nyilatkozta a Digi Sport kamerái előtt Tomori Zsuzsanna. – Ezután csak rohantunk a saját butaságunk után, küzdöttünk teljes szívből, de nagyon görcsössé váltunk, nem fekszik nekem ez a csapat. Sajnálom, mert így Montenegróban ki-ki meccs vár ránk. Bízom benne, hogy össze tudjuk szedni magunkat. Tőlem is százszor jobb játék kell. Kilenc-hatig türelmesek voltunk, aztán ugyanazokat a hibákat követtük el, amiket Dániában is. Nem szabad ebbe beletörődnünk, mert akkor elbúcsúzhatunk a továbbjutástól.”

„Csak az utolsó negyedórában kézilabdáztunk úgy, ahogy kellett volna. Az első félidőben volt egy borzasztó szakaszunk, az a hat-hét perc szinte el is döntötte a találkozót – értékelt a lefújás után ElekGábor. – Át kell gondolnunk mindent, nagy talány számomra, hogy miért vagyunk ilyen görcsösek. Le kell higgadni, látványosan sok volt a kimaradt ziccerünk. Nem adjuk fel, de innentől nagyon-nagyon nehéz a helyzetünk. Nagyon jó csapat a Midtjylland, nem is fekszik nekünk a stílusa. Zácsik kiválása óriási probléma lenne, egyelőre nem tudok mit mondani vele kapcsolatban, valóban a vállához kapott a mérkőzésen.”

Tomori Zsuzsanna: Hétfőtől felszántjuk a parkettát

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–FC MIDTJYLLAND (dán) 25–26 (10–13)
Dabas, 2500
néző. Vezette: Marics, Masics
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, Tomori 4, Szucsánszki 5, Cifra 1, Zácsik 2, Vérten. Csere: Szikora (kapus), PENA 8 (5), Szamoránsky P. 1, Steinbach, Szarka, Mészáros R. Edző: Elek Gábor
MIDTJYLLAND: ENGLERT – T. Jensen 2, L. Jörgensen 3, GROOT 8 (2), SPELLERBERG 3, S. Jörgensen 3 (1), Woller 1. Csere: Hansen (kapus), Thorsgaard 1, Troelsen 1, Rasmussen 4. Edző: Helle Thomsen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 12. p.: 3–5. 18. p.: 6–6. 20. p.: 9–6. 27. p.: 9–12. 35. p.: 13–16. 41. p.: 13–18. 48. p.: 16–19. 52. p.: 18–22
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Elek Gábor:
– Kilenc-hat után eldobáltuk a labdákat, átrohantak rajtunk, és futottunk az eredmény után. Csak akkor játszottunk úgy, ahogy tudunk, amikor már elment a hajó, márpedig a jövő héten nagy lesz a tét.
Helle Thomsen: – A csoportkör előtt azt sem gondoltuk volna, hogy sok esélyünk lenne továbbjutni, csoportelsőségről nem is álmodtunk. Erős Ferencvárost győztünk le, remek hangulatú meccsen, végig azt játszva, amit kellett.

4. Lublin (lengyel)55114–152–380

60. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ!
60. perc:
Időn túli szabaddobás lett a Fradinak, Tomori elsőre a blokkba lőtt, ám megismételtették, másodjára pedig kapufa lett, így kikapott a Ferencváros.
60. perc: Elek Gábor időt kért, néhány másodperc maradt már csak.
60. perc: Trölsen lőtt passzívnál, Szikora védett. A túloldalon Kovacsicz betalált, így egy góllal mentek csak a dánok fél perccel a meccs vége előtt. 25–26
60. perc: Időt kértek a dánok.
59. perc: Tomori kapufája után maradt a labda a hazaiaknál, majd Tomori a bal felsőbe bombázott. 24–26
58. perc: Hétméteres a vendégeknek, Groot bevágta. A túloldalon Pena volt eredményes. 23–26
57. perc: Passzívnál lőttek gólt a dánok, így ismét négy lett a különbség. Szucsánszki megrázta magát, ezúttal nyolc méterről volt eredményes. 22–25
56. perc: Kovacsicz nagy gólt ragasztott a kapu közepébe, háromra feljött a Fradi. 21–24
55. perc: Groot betörése sikeres volt, Szucsánszki ismét góllal felelt a dán találatra. 20–24
54. perc: Groot újabb hatalmas gólja a bal oldalról, amire Szucsánszki válaszolt gyorsan emberelőnyben. 19–23
53. perc: Tomori ellen belemenést ítéltek. A dánok kínai figurája kudarcot vallott, a túloldalon Szarka kísérletét védte Englert.
52. perc: Szucsánszki lövését védte Englert, de maradt a labda a Fradinál. Szucsánszkit vitték a földre, kettő perces kiállítás, emberelőnybe került az FTC.
51. perc: Hatalmas dán gól a bal oldalról, négy közte. 18–22
50. perc: Időt kért a Midtjylland.
50. perc: Egy gól itt, egy gól ott, Tomori belelendült a hajrára. 18–21
49. perc: Tomori beindult, újabb gólt szerzett, a válasz is gyorsan jött azonban, Rasmussen negyedik találatát szerezte a meccsen. Pena ismét akcióból talált be. 17–20
48. perc: Meglett Tomori első gólja a meccsen, 48 percet kellett várni rá. 15–19
47. perc: Stine Jörgensen emelkedett és lőtt a bal alsóba, Szikora csak beljebb segítette a labdát. A túloldalon Szucsánszki hibázott. 14–19
46. perc: Szucsánszkinak ezúttal összejött, feljött négyre az FTC. 14–18
46. perc: Trölsen kapufát dobott, de maradt a labda a vendégeknél, Jörgensen azonban mellé lőtt.
45. perc: Mészáros labdaszerzése után Szucsánszki lőtt, Englert lábbal védett. Közben Zácsik vállát kellett jegelni a kispadon.
44. perc: Fontos Szikora-védés után Zácsik dobott mellé, majd ápolni kellett a Fradi játékosát, mert a földet érésnél a vállára esett.
43. perc: Nem tudtuk kihasználni a fórt, Kovacsicz lába leért a gól pillanatában, így az eredmény nem változott.
43. perc: Szervezetten védekeztek a dánok, a házigazdák nem tudtak mihez kezdeni elöl, majd Pena labdát szerzett, sőt, Grootot ki is küldték két percre.
42. perc: Trölsenről fújtak hetest a Midtjyllandnak. Groot ezúttal a bal alsót választotta, Szikorának esélye sem volt. 13–18
41. perc: Szucsánszki után Line Jörgensen sem tudott gólt dobni, az eredmény nem változott. A túloldalon eladta a labdát a Fradi, bosszantó hiba.
40. perc: Jörgensen harcolt ki hetest a vendégeknek, amit Groot vállalt el és a jobb alsóba vágta. 13–17
39. perc: A szusszanásnyi szünetet követően Szucsánszki talált be, talpról volt eredményes. 13–16
39. perc: Elek Gábor időt kért.
38. perc: Pena lövését blokkolták a dánok, a kontrából Groot pattintott a Fradi hálójába. 12–16
38. perc: Szikora fontos védést mutatott be, ahogy a túloldalon Englert is hárította Szucsánszki lövését.
37. perc: Tomori fölé bombázott.
37. perc: Jörgensen révén egyből válaszoltak is a vendégek. 12–15
36. perc: Stine Jörgensen lőtt jócskán mellé, a túloldalon Cifra volt eredményes. 12–14
35. perc: Zácsik lövését védte Englert, a kipattanót Kovacsicz szedte össze. Pena mellé lőtt.
34. perc: Zácsik harcolt ki szabaddobást, Nerea Pena akciógóljával kapaszkodott a Fradi, a légiós a jobb alsóba bombázott. 11–14
33. perc: Kovacsicz rossz lövése után Vestergaard kísérletét hárította Szikora. Vestergaard lövését ismét Szikora védte.
32. perc: Thorsgaard a túloldalon betalált, néggyel megléptek a vendégek. 10–14
31. perc: Pena lövése a blokkról hullott a vendégek kapusának kezébe.

31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

30. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
30. perc: Pena hetest harcolt ki, időn túli büntető jött. A Fradi légiósa bevágta a hetest, így háromgólos hátrányban volt a magyar csapat a szünetben. 10–13
30. perc: Egyre nagyobb a baj, Rasmussen a szélről volt eredményes, 7–0-s dán sorozat... 9–13
29. perc:
Tomorit megtámasztották, szabaddobás az FTC-nek. Ez a lehetőség is kimaradt.
28. perc: Szucsánszki rossz kísérlete után fordulhattak a dánok, Szikora védett.
27. perc: Kapuscsere a Fradinál. Nem jött be, Rasmussen egy kontrából betalált, háromgólos előnyre tettek szert a vendégek egy 4–0-s rohammal. 9–12
26. perc: Woller a bal alsóba lőtt, kettővel vezettek a dánok. 9–11
25. perc: Tomori lövését védte Englert, majd a túloldalon is jött egy kimaradt helyzet.
24. perc: A dánok kegyetlenül kihasználták a Fradi hibáit, ezúttal egy eladott labdából jött a kontra, Rasmussen volt eredményes. 9–10
23. perc: Kovacsiczot vitték a földre, de nem járt hetes, a túloldalon Zácsik védekezett remekül és labdát szerzett.
23. perc: Újabb kihagyott hazai helyzet, amit ismét megbüntettek a dánok, Spellerberg volt eredményes a kontra végén, így egál. 9–9
22. perc: Szucsánszki lövése épphogy mellé ment, Spellerbergé nem, középről talált be a Midtjylland játékosa. 9–8
21. perc: Fie Woller kapott remek passzt a bal oldalon, és a hosszú alsóba ejtett, szép gól volt. 9–7
20. perc: Pena nem tudott hibázni, négyből négy, először a meccsen hárommal ment az FTC. 9–6
20. perc: Jörgensen lövése nem talált utat Abramovics kapujába, a túloldalon Zácsik bátran tört be és hetest harcolt ki.
19. perc: Kovacsicz nehezen, de össze tudta szedni a labdát és be is dobta. 8–6
18. perc: Túljátszotta a Midtjylland, támadhatott a Fradi.
17. perc: Háromból három, Nerea Pena ezt a hetest is bevágta, előny a Fradinál! 7–6
17. perc: Meglett az egyenlítés az időkérés után, majd Tomori újabb hetest harcolt ki, ráadásul Grootot kiküldték két percre. 6–6
17. perc: Elek Gábor időt kért.
17. perc: Thorsgaard nem hibázott, ismét a dánoknál volt az előny. 5–6
16. perc:
Ismét hangos füttyszó a dabasi csarnokban, a dánok próbálták húzni az időt. A labdaszerzés után Kovacsicz Englertet találta telibe.
15. perc: Tomori újabb hetest harcolt ki, Pena ezt is bedobta, ezúttal a bal felsőt választotta. 5–5
14. perc: Nerea Pena bevágta a hetest, zárkózott a Fradi. 4–5
14. perc: Tomori harcolt ki hetest és egy kétperces kiállítást is.
13. perc: Trine Trölsen középről talált be, 5–1-es rohammal kétgólos előnyben a Midtjylland. 3–5
12. perc: Rossz FTC-lövés, ismét támadhatott a Midtjylland.
11. perc: Englert védése után ismét Spellerberg volt eredményes. 3–4
10. perc: Szucsánszki védekezett határozottan, a dánok eladták a labdát.
9. perc: Abramovics nagy védést mutatott be Jörgensen kísérleténél, majd labdát szerzett a Fradi. A túloldalon Zácsik lövését blokkolták.
7. perc: Szucsánszki lövése elakadt egy dán játékosban, Line Jörgensen góljával vezetett a Midtjylland. 2–3
6. perc: Tomori elpuskázott egy nagy helyzetet, a kontrából Trine Jensen révén egyenlítettek a vendégek. 2–2
5. perc: Zácsik ezúttal fölé lőtt. Cifra védekezett keményen, sárga lap lett a „jutalma”.
4. perc: Spellerberg szépített. 2–1
3. perc: Englert védése után Kovacsicz Mónika szerzett labdát, az ellentámadásból ismét Zácsik talált be! 2–0
2. perc: Zácsik góljával megszerezte a vezetést a Fradi! 1–0
1. perc: Cifra blokkolta az első dán lövést.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Ferencváros–Midtjylland találkozó a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójából. Tartsanak velünk!

AZ ELŐZMÉNYEK

„Kimondhatatlanul fontos meccs vár ránk a dánok ellen, akiket nem csupán legyőznünk kell – mondta a Nemzeti Sportnak Vérten Orsolya, az FTC balszélsője. – A lányokkal matekozunk, mert figyelnünk kell a gólkülönbségre is. A korábbi hibáinkat igyekeztünk kijavítani, a Siófok elleni bajnokinkon már egész jól ment a játék. Két napunk maradt a BL-meccs előtt, ezt a taktikánk finomítására szántuk. Szerintem van annyi erő bennünk, hogy a kellő különbséggel nyerjünk, de az sem lesz mindegy, hogy Podgoricában milyen eredményt érünk el.”

A teljes beharangozót ide kattintva tekinthetik meg.