SEHA-liga: veretlen maradt a Veszprém az alapszakaszban

2016.03.12. 18:20
Az MVM Veszprém a Tatran Presov otthonában aratott 26–25-ös győzelemmel fejezte be a férfi kézilabda SEHA-liga alapszakaszát, amelyben egyszer sem kapott ki.

Az alapszakasz-elsőségét már korábban bebiztosította a Veszprém, az eperjesi mérkőzésen már csak a veretlen mérlege megőrzése volt a tét. Ez egy újabb győzelemmel sikerült a bakonyi csapatnak, amely a varasdi négyes döntőben (április 1–3.) a Meskov Breszttel játszik majd a döntőbe jutásért.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
TATRAN PRESOV (szlovák)–MVM VESZPRÉM 25–26 (12–15)
Eperjes, 1100
néző. V: Moszorinszki, Pandzsics (szerbek)
TATRAN: Csuprina – Cip 1, SZADOVIJ 5, Urban, Kopco 4, Rábek 3, Hrstka 2. Csere: Vernarsky (kapus), Pekár 1, KROK 5, Peskov 2, Sarpataky, Wilga, Furlan 2 (2), Resovsky. Edző: Rastislav Trtík
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás P. 4, I. Guardiola 2, Schuch, Terzic 1, PÁLMARSSON 8, Iváncsik G. 2 (2). Csere: Mikler (kapus), Sulic, LÉKAI 6, A. Nilsson 1, Ugalde 2. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 10. p.: 4–4. 13. p.: 4–6. 21. p.: 7–10. 26. p.: 11–12. 34. p.: 13–17. 45. p.: 19–21. 53. p.: 21–25
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Rastislav Trtík:
– A Veszprém tartalékosan érkezett, és ezt megpróbáltuk kihasználni – majdnem sikerült.
Xavier Sabaté: – Védekezésünk jó volt, kapusaink fontos pillanatokban védtek. Támadásban, főleg a második félidőben sok hibát követtünk el. Elégedettek lehetünk új játékosunk, Isaias Guardiola és a hosszú sérülése után fokozatosan egyre jobb formába lendülő Gulyás Péter játékával. Elismerésem játékosaimnak, hogy veretlenül nyerték meg az alapszakaszt.

1. VESZPRÉM 18 16 2 628–418 +210 50
2. PPD Zagreb (horvát) 18 14 4 570–453 +117 42
3. Vardar Szkopje (macedón) 17 13 2 2 571–461 +110 41
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 17 12 5 537–449 +88 36
5. Tatran Presov (szlovák) 18 9 1 8 546–492 +54 28
6. Nexe Nasice (horvát) 17 7 1 9 467–482 –15 22
7. Vojvodina (szerb) 18 4 3 11 471–574 –103 15
8. Borac Banja Luka (bosnyák) 18 3 2 13 461–577 –116 11