SEHA-liga: megvan a nyolcadik veszprémi siker

2014.11.05. 19:22
Mikler Roland a fehéroroszok ellen is hozta kiegyensúlyozott formáját (Fotó: NS-archív, Szabó Miklós)
A SEHA-liga alapszakaszában az MKB-MVM Veszprém a nyolcadik mérkőzését követően is megőrizte hibátlan mérlegét: a fehérorosz Meskov Breszt ellen hazai környezetben 16–11-es félidei vezetést követően öt góllal nyert.

A papírforma erősen a minden sorozatban veretlen veszprémiek mellett szólt a kezdés előtt: a BL-ben négy, a SEHA-ligában hét mérkőzésüket nyerték meg, megszorítani sem nagyon engedték magukat. A Breszt a SEHA-ligában még felvette a tempót – négy győzelem és egy vereség –, ellenben a BL gyengének tűnik: az A-csoport utolsó előtti helyén áll egy győzelemmel és három vereséggel. Nem a Veszprém szintje. A magyar klubnál annak ellenére nem kellett túlaggódniuk a mérkőzést, hogy a válogatott keretbe behívott játékosai a vasárnapi Eb-selejtező után hétfőn utaztak, így csak kedden tudtak edzeni. Nagy László, Lékai Máté és Dzsamali Iman pedig továbbra is sérülés miatt nem játszhatott.

A veszprémi falból jó ütemű kirobbanással labdát halászó, a ziccert biztos kézzel értékesítő Christian Zeitz találatával kezdte meg a gólgyártást a házigazda, amely utána biztos kézzel irányította a találkozót. A szaggatottig bátran kilépő védelme fegyelmezett volt – el is bizonytalanította az ellent –, támadásban pedig remek figurákat húzott elő, de megvolt a kellő egyéni vállalkozókedv is. Egyetlen hiányérzetünk lehetett csupán a veszprémi hengert látva: a kapuban álló Mikler Rolandot leszámítva kivétel nélkül légiósok diktálták a fehéroroszok által követhetetlen tempót. A 15. percben időt is kértek az ötgólos hátrányban lévő vendégek (9–4). A játék menetén azonban a közjáték nem változtatott, az első félidőben a statisztikai mutatókban – lövési és védési hatékonyság – egyértelműen a Veszprém volt a jobb, és tartotta meg ötgólos előnyét (16–11).

A második félidő elején Mikler teljesítménye volt veszprémi oldalról kiemelhető, mezőnyben játszó társai viszont már nem találtak annyi kihívást maguknak a mérkőzésben, mint korábban. Ebben méltó partnerre leltek a visszafogott tempóra azért már ráérző, de ennél sokkal többre nem is vágyó fehérorosz vendégekben. A színvonal és az iram szimpla felkészülési találkozót idézett. Sok volt a kapkodás, rossz passzokat előkészítetlen lövések színeztek, a különbség viszont nem csökkent a két együttes között, így belefért a dekoncentráltság. De nem Carlos Ortegánál, aki a 42. percben úgy kérte ki az idejét, hogy különösebb szakmai indoka nem volt rá. Nem közelített az ellenfél, különösebb hullámvölgybe sem kerültek övéi, csupán nem a kellő fordulatszámon pörgött a veszprémi együttes. Sajnos a folytatásban sem, de előnyét, győzelmét semmi sem fenyegette. Leginkább az ellenfél nem. Csak kár volt a sok elpuskázott helyzetért: Zeitz például többször akart talpról váratlanul a rövidbe lőni, de labdái rendre az oldalhálóban kötöttek ki. A végére az a közte öt maradt meg, ami már fertályóra után is megvolt a felek között (31–26).

Amint arról korábban beszámoltunk, a játéknap másik találkozóját törölni kellett. Rendezetlen anyagi okok miatt – a handball-planet.com arról számol be, hogy három hónapja nincs fizetés – ugyanis az RK Metalurg bojkottálta a Zagreb elleni találkozót. A játékosok edzőjükkel, Lino Cervarral szemben is frontot nyitottak.

FÉRFI KÉZILABDA, SEHA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
MKB MVM Veszprém–Meskov Breszt (fehérorosz) 31–26 (16–11)
Veszprém, 3900
néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 6 (4), ZEITZ 6, Ruesga, SULIC 5, ILICS 4, Ugalde 5. Csere: SCHUCH 1, Iváncsik G., Nilsson, Terzic 2, Chema Rodríguez 2, Gulyás P., Kancel. Edző: Antonio Carlos Ortega
BRESZT: Pesic – D. Rutenka 1, BABICSEV 5, Spiler 1, Sztojkovics 3 (1), MANOJLOVICS 5, Razgor 5 (1). Csere: Csarapenka (kapus), Bozovic 3, Silovics 2, Sumak, Asztrasapkin, Baranau, Szelvaszjuk 1, Cipak. Edző: Zeljko Babic
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–1. 12. p.: 6–4. 17. p.: 11–4. 23. p.: 14–7. 34. p.: 18–14. 39. p.: 20–16. 42. p.: 23–16. 47. p.: 24–19. 52. p.: 29–22. 56. p.: 29–25.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/2
Antonio Carlos Ortega:
– Sok problémával küszködtünk a felkészülés során, ennek ellenére jó teljesítményt nyújtottunk. Voltak ugyan gyengébb periódusaink, de ez hozzá tartozik a mai kézilabdához. A három pont megszerzésével mindenesetre elégedett lehetek.
Zeljko Babic: – Érdekes meccset játszottunk egy jól szervezett, sokat futó csapat ellen. A Veszprém széles taktikai repertoárral rendelkezik, sokat tanultunk tőlük.