SEHA-liga: itthon visszavágott a Veszprém a zágrábiaknak

2016.12.20. 19:41
A Telekom Veszprém 28–25-re legyőzte a horvát PPD Zagrebet a férfi kézilabda SEHA-liga keddi játéknapján.

A két együttes tíz nappal ezelőtt Horvátországban mérte össze az erejét, akkor a házigazda 27–23-ra legyőzte a címvédőt.

A félidei négygólos hátrányból (14–10) felálló zágrábiak a hajrában egyenlítettek (25–25), de a végjátékot jobban bírta a magyar csapat (28–25).

A Veszprém az augusztus 17-i, Balatonfüred elleni bajnokival megkezdett idényben 125 nap alatt a 40. tétmérkőzését játszotta. A csapat az előző idényben ezüstérmes lett a Bajnokok Ligájában, és a SEHA-liga mellett megnyerte a magyar bajnokságot és a Magyar Kupát is. Az együttes a januári, franciaországi világbajnokság miatt legközelebb csak február 4-én lép pályára tétmérkőzésen a Metalurg Szkopje ellen hazai SEHA-liga-találkozón.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA házigazda 27–23-ra legyőzte a címvédőt.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA

TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB (horvát) 28–25 (14–10)
Veszprém, 4800néző.V:Kulik, Naboku (fehéroroszok)
VESZPRÉM: MIKLER – MARGUC6,NAGY L.4,Lékai2,NILSSON4,ILICS4,Iváncsik3
Csere:
Gulyás, Schuch, Gajic4 (2), Kopljar, Ch. Rodríguez, Terzic, Sulic1. Edző:Xavier Sabate
ZAGREB:JOVIC – Eres1,SEBETIC5,Susnja, T. Valcic, Markoski, Cingesar. Csere:Skok (kapus), Vujic2,Kontrec1,VORI3,MARKOVIC5,Horvat2 (2),J. Valcic3,Jotic3. Edző:Silvijo Ivandija
Az eredmény alakulása.: 9. perc:7–3.22.p:10–9.35. p.:16–11.49. p.:23–20.56. p.:24–24
Kiállítások:
6 ill. 2 perc
Hétméteresek:2/2, ill. 2/2
Xavier Sabaté:
– Borzalmasan fárasztó hetek állnak mögöttünk, ezért nagyon büszke vagyok a csapatra, hogy az igen erős Zágrábot sikerült legyőzni. A második félidőben volt egy mélypontunk, de az akaratunk segített. A tavasz könnyebb lesz. Kevesebb utazás, több hazai meccs vár ránk.
Silvijo Ivandija:– Tíz napja megvertük a világ egyik legjobbját, a Veszprémet, ma csak megszorítani sikerült. Két hónapja vettem át a csapatot, azóta sokat lépett előre. Sok gondot fogunk még okozni ellenfeleinknek!

1. Vardar Szkopje (macedón) 15 12 2 1 498–425 +73 38
2. TELEKOM VESZPRÉM 15 11 2 2 420–378 +42 35
3. PPD Zagreb (horvát) 13 9 1 3 367–331 +36 28
4. Celje (szlovén) 15 9 6 464–456 +8 27
5. Meskov Breszt (fehérorosz) 14 8 2 4 420–383 +37 26
6. Nexe Nasice (horvát) 13 3 3 7 356–375 –19 12
7. Velenje (szlovén) 12 4 8 320–344 –24 12
8. Metalurg Szkopje (macedón) 13 3 1 9 333–341 –8 10