SEHA-liga: időnként döcögött, de megvan a 17. veszprémi siker

2015.03.01. 20:39
Margucékat megszorította az ellenfél, de végül ezúttal is győztek (Fotó: MTI-archív)
A SEHA-liga alapszakaszának utolsó előtti, 17. fordulójában az MKB-MVM Veszprém 24–21-re nyert Varasdon a HC PPD Zagreb ellen, így továbbra is hibátlan mérleggel áll az első helyen.

A veszprémi klubhonlap tudósítása szerint az Orosháza elleni összecsapáshoz hasonlóan lassan indult be a Veszprém szekere, és a 7. percben még 2–1-re vezettek a zágrábiak, hogy aztán Nagy Lászlóék ritmust váltsanak, és öt minutummal később már hárommal ők vezessenek (3–6).

Innentől kezdve állandósulni látszott a magyar csapat három-négy gólos előnye, a szünetre pedig 10–14 mellett vonulhattak a felek.

Bár a fordulást követően a zágrábiak többször is felkapaszkodtak két gólra, a veszprémiek rendre tudtak újítani, így 21–17-es előnnyel érkeztek meg az utolsó tíz percre.

Hogy aztán az 55. percben Valcic gólja után már csak egy legyen a felek között (20–21), de a véghajrában ismét Margucék akarata érvényesült (21–24).

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
17. FORDULÓ
HC PPD Zagreb–MKB-MVM Veszprém 21–24
(10–14)
Varasd, 2000 néző. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
ZAGREB: Stevanovic, HORVAT 3 (2), Stepancic 1, Susnja 1, J. VALCIC 5, Mandalinic, Sprem. Csere: Ivic (kapus), SEBETIC 5 (2), Brozovic, Celica, Rakovic 2, T. Valcic, Obranovic 2, Kovacevic 2, Pavlovic Edző: Veszelin Vujovics
VESZPRÉM: ALILOVIC, Gulyás 1, NAGY L. 5, SCHUCH, SULIC 3, Terzic 1, Iváncsik G. 2. Csere: Ruesga 1, Nilsson 1, Zeitz 1, Dzsamali, UGALDE 3, MARGUC 6 (3), Rodríguez, Lékai. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 14. p.: 4–7. 20. p.: 6–10. 40. p.: 15–17. 49. p.: 17–21
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Veszelin Vujovics: – A Veszprém volt az esélyes, mégsem vagyok elégedett. Védekezésben a maximumot nyújtottuk, de a túloldalon is jó volt a védelem. A meccs legjobbja Alilovic volt.
Carlos Ortega: – A Zágráb védekezése a leghatékonyabb a ligában, most már tudjuk, miért. Türelmesen támadtunk, a védekezésünk is összeállt.

1. MKB-MVM Veszprém 17 17 0 0 540–385 51
2. Vardar Szkopje 17 14 0 3 503–441 42
3. PPD Zagreb 16 10 0 6 405–363 30
4. Tatran Presov 16 10 0 6 482–448 30
5. Meskov Breszt 15 10 0 5 417–394 30