SEHA-liga: a Veszprém otthon megkínlódott a Breszttel

2016.11.08. 20:32
A lendületesen játszó Nagy László nyolc gólt szerzett (Fotó: NS-archív/Veres Viktor)
A férfi kézilabda SEHA-ligában a Telekom Veszprém hazai környezetben egy góllal nyert a fehérorosz Meskov Breszt ellen.

Tizenöt percnyi előnyt adott ellenfelének az álmosan, visszafogottan kezdő Veszprém. A határozott védőmunkával adós házigazdák gyorsan hátrányba kerültek, majd iparkodniuk kellett, hogy a két-háromgólos különbség eltűnjön. Az első félidő végjátékára azonban már sikerült fordítania a házigazdának, amely egygólos előnnyel mehetett pihenőre (17–16).

A második felvonás elején gyorsan meglépett néggyel a Veszprém, úgy nézett ki, hogy a félidőben sikerült rendezni a sorokat. A Breszt azonban nem akart ehhez asszisztálni, és még mielőtt nagyobb lett volna a baj, visszavette a vezetést. A fonalat elveszítő Veszprém ezután kiegyenlített csatába bocsátkozott, egymás nyakán voltak a felek.

Lékai Máté irányításával és a sérülése után ismét teljes fordulatszámon pörgő Nagy László vezérletével támadásban jól muzsikált a hazai együttes, de ez továbbra sem párosult kellően hatékony védőmunkával. Fél perccel a vége előtt egygólos hátránynál támadhattak a vendégek, de az időkérés után a világ egyik legjobb irányítója, Pavel Atman kezéből kiesett egy passz, így a Veszprém már eljátszadozhatott az idővel (31–30).

FÉRFI KÉZILABDA, SEHA-LIGA
ALAPSZAKASZ
TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 31-30 (17–16)
Veszprém, 2500
néző. V: G. Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
VESZPRÉM: Alilovic – LÉKAI 4, NAGY L. 8, Schuch, Nilsson 3, Ilics 2, Ugalde. Cs: MIKLER (kapus), GAJIC 9 (4), Iváncsik G. 1, Ch. Rodriguez 1, Ancsin, Blagotinsek 2, Gulyás 1, Kopljar. Edző: Xavier Sabaté
BRESZT: Pesic – Prodanovics 4, KRISTOPANS 4, Tjumencev 3, SZTOJKOVICS 9 (3), DZSAMALI 4, Vukic. Cs: Mijatovics (kapus) Nyikulenko, Sumak 1, Osztrousko 1, Silovics 1, Atman, Jurinok 1, D. Rutenka 2. Edző: Szergej Bebesko
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–4. 15. p.: 9–12. 23. p.: 14–13. 34. p.: 20–17. 44. p.: 22–21. 52. p.: 26–27
Kiállítások: 4, ill., 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill., 4/3