SEHA-liga: a Veszprém megnyerte az első hazai meccsét

2016.10.04. 19:37
A Telekom Veszprém 32–25-re nyert a szlovén Celje ellen a férfi kézilabda SEHA-ligában. Ez volt a magyar csapat első idei hazai mérkőzése a nemzetközi sorozatban.

Az első hazai Bajnokok Ligája-meccs után rögtön jött az első hazai SEHA-liga-találkozó is a Veszprémnek. Xavier Sabaté edző a találkozó előtt elmondta, a szlovén bajnok sokkal erősebb, mint egy hónapja volt, amikor otthon öt góllal kikapott a Veszprémtől.

Már talán ezt is szem előtt tartva bekezdett a magyar csapat, pillanatok alatt 5–1-re elhúzott. Ezután Mikler Roland védései is kellettek ahhoz, hogy maradjon a 3-4 gólos különbség. A szívós Celje jól tartotta magát, 13–12-re is feljött, a szünetre azonban újra néggyel ment a magyar csapat.

A szlovénok a második félidőben is nagy erőfeszítésre késztették a Veszprémet, a hajrára azonban elfogyott az erejük, a Sabaté-csapat pedig végül simán nyert. Említést érdemel, hogy a bal szélen szerepet kapó Fekete Dávid négy gólt szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA, SEHA-LIGA
TELEKOM VESZPRÉM–CELJE PL (szlovén) 32–25 (17–13)
Veszprém, 4100
néző. V: Nacsevzski, Nikolov (macedónok)
VESZPRÉM: MIKLER – GASPER MARGUC 5, Nagy L. 4, Pálmarsson 4, Blagotinsek 1, Ilics 1, FEKETE 4. Cs: Schuch, GAJIC 6 (3), Nilsson 3, Ancsin, Sulic 3, Ch. Rodríguez 1, Kopljar, Schmid. Edző: Xavier Sabaté
CELJE: Lesjak – MLAKAR 7, Janc 3, Beciri, Babarskas 1, Kodrin 3, ZARABEC 6 (3). Cs: Razgor, Groselj, Poteko 1, Mackovsek 3, L. Zvizej 1, Gal Marguc, Malus. Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 14. p.: 9–6. 40. p.: 22–17. 54. p.: 27–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc [Tab]
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
MESTERMÉRLEG:
Xavier Sabaté:
– Jó mérkőzést játszottunk, pedig nem volt sok időnk felkészülni. A Celje az egyik legjobb gyorsindításos taktikájú csapat. Terzic ma nem játszott, pedig kulcsember a védekezésben. Így is nagyon erős volt a védekezésünk és Mikler Roland is fantasztikusan védett, a segítségével sok leindítás gólt lőttünk. Fekete Dávid remekelt, ő tehetséges fiatal játékos.
Branko Tamse: – Alaposan felkészült ellenünk a Veszprém. Kitűnő védekezése hibázásra kényszerített bennünket. . Akadt néhány perc, amikor úgy játszottunk, ahogyan elvártam, de a Veszprémnek több jó szakasza volt.