SEHA-liga: a Veszprém ezúttal nem hengerelt, de simán nyert

2016.02.15. 19:24
A férfi kézilabda SEHA-liga hétfői játéknapján az MVM Veszprém hazai pályán 36–29-re legyőzte a szerb Szpartak Vojputot, ezzel ismét átvette a vezetést a táblázaton. A bakonyi csapat magabiztos sikeréhez Iváncsik Gergő, Christian Zeitz és Ivan Sliskovic öt-öt góllal járult hozzá.

A sereghajtó Maksz Strumicával szemben aratott 34 gólos győzelem után papíron nem várt sokkal nehezebb feladat a Veszprémre, hiszen a tízcsapatos SEHA-liga utolsó előtti helyén álló szerb Szpartak Vojputot fogadta.sereghajtó Maksz Strumicával szemben aratott 34 gólos győzelem után papíron nem várt sokkal nehezebb feladat a Veszprémre, hiszen a tízcsapatos SEHA-liga utolsó előtti helyén álló szerb Szpartak Vojputot fogadta.

A magyar együttes játékosai ezúttal nem pörögtek maximális fordulatszámon, de az első félidő közepéhez közeledve így is elhúztak öt góllal (10–5). A játékrész második felében Christian Zeitz vette vállára a hazaiakat, akik két gólra (13–11) felengedték a Vojputot, ám a szünetben már ismét hattal (21–15) vezettek.

A fordulás után a Veszprém tovább növelte előnyét, a meccs utolsó negyedéhez érkezve már tíz gól volt (30–20) a két csapat közti különbség. A hajrában a vendégek faragtak a hátrányukon, ám a vereséget nem kerülhették el (36–29).

A SEHA-liga élére ugró Veszprémben az egyaránt öt találatot jegyző Christian Zeitz, Ivan Sliskovic és Iváncsik Gergő dicsérhető – a magyar szélső három gólt hetesből dobott.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA

VESZPRÉM–SZPARTAK VOJPUT (szerb) 36–29 (21–15)
Veszprém, 1300
néző. V: Cindric, Gonzurek (horvátok)
VESZPRÉM: Alilovic – Tóth A. 2, ZEITZ 5, SLISKOVIC 5, Schuch 2, Terzic 3, C. Rodriguez. Csere: Mikler (kapus), Iváncsik 5 (2), Ilics 3, SZAKÁLY 2, FÜZI 3, SZEITL 3, Nilsson 3, Marguc. Vezetőedző: Xavier Sabate
VOJPUT: Abadzic – Ljubojevics 3, LOJANICSICS 4, Jelics 3, Dekics 2, RAKOCIJA 3, Zupanjac 4 (4). Csere: Perovic 3, Distol, Basarics 1, Csupics 2, Peics 1, Kosovic, Knezevics 1, Galfi 2. Vezetőedző: Braniszlav Zseljkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 16. p.: 12–9. 37. p.: 24–17. 53. p.: 30–25
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Xavier Sabate: – Sokat fejlődött a csapat az októberi mérkőzésünk óta. Nem volt sok időnk a felkészülésre, ráadásul négy fiatal játékossal álltunk fel, de szeretnék gratulálni mindenkinek, az utazás és az időhiány ellenére remekül játszottuk, a fiatalok pedig megmutatták, milyen keményen tudnak küzdeni azért, hogy bekerüljenek a nagyok közé. Innentől a vasárnapi BL-találkozóra készülünk a Zagreb ellen.
Braniszlav Zseljkovics: – Nem számítottunk arra, hogy ilyen jó mérkőzést fogunk játszani. Tegnap nehéz mérkőzésünk volt a Zágráb ellen, emiatt fáradtak voltunk. De a játékosaimnak plusz motiváció volt ilyen csapat ellen játszani. Ez a mérkőzés megmutatta, hogy kiérdemeltük a helyünket a SEHA-ligában és a szerb bajnokságban a dobogó második fokát.

1. VESZPRÉM 14 13 1 497–313 +184 40
2. Vardar Szkopje (macedón) 16 13 1 2 541–431 +110 40
3. PPD Zagreb (horvát) 14 11 3 437–337 +100 33
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 15 11 4 478–393 +85 33
5. Tatran Presov (szlovák) 15 9 6 469–406 +63 27
6. Nexe Nasice (horvát) 16 7 9 440–455 –15 21
7. Vojvodina (szerb) 15 3 2 10 387–483 –96 11
8. Borac Banja Luka (bosnyák) 16 3 1 12 413–520 –107 10