SEHA-liga: a Veszprém döntetlent játszott Nekcsén

2016.12.11. 19:29
A Telekom Veszprém 29–29-es döntetlent játszott Nekcsén a SEHA-liga vasárnapi játéknapján.

A Varasdon a PPD Zagrebtől elszenvedett 27–23-as vereség után nem volt sok idő a sebek nyalogatására, egy nappal később újabb megméretés várt a SEHA-ligában a Veszprémre. A Varasdon a PPD Zagrebtől elszenvedett 27–23-as vereség után nem volt sok idő a sebek nyalogatására, egy nappal később újabb megméretés várt a SEHA-ligában a Veszprémre.

Hazai pályán 27–23-ra nyert a magyar bajnok a Nexe ellen, és most is jobban kezdett, a szünetben öt góllal vezetett (13–18).

A fordulás után azonban magára talált a hazai csapat, negyedórával a vége előtt utolérte ellenfelét, majd a vezetést is átvette (23–22).

A hajrában a zágrábiak ellen is jól játszó Dragan Gajic vezérletével fordított a Veszprém, a győzelem mégis kicsúszott a vendégek kezei közül, a Nexe az utolsó pillanatokban hétméteresből egyenlített.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGANEXE NASICE (horvát)–TELEKOM VESZPRÉM 29–29 (13–18)
Nekcse, 1200
néző. V: Metalari, Nikolovszki (macedónok)
NEXE: Vesligaj – Gadza 1, ETER 7, Zrnic 3 (3), Barasic 1, Srsen 3, Ivankovic 1. Csere: LORGER (kapus), Pavletic 3, Sakic 2, Halilkovic 3, Vegar 1, Nenadic 1, HERCEG 3. Edző: Hrvoje Horvat
VESZPRÉM: Borbély – Gajic 6 (1), Nagy L. 2, Nilsson 7, Lékai 2, Ilics 5, Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus), Kopljar, Marguc, Ch. Rodríguez, Ancsin 2, Terzic, Sulic 4, Ligetvári. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 15. p.: 7–11. 20. p.: 10–12. 38. p.: 19–19. 43. p.: 21–21. 49. p.: 23–22. 55. p.: 27–26. 59. p.: 27–29
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Hrvoje Horvat:
– Fantasztikus meccs volt a csapatnak és minden egyes játékosomnak. Klubunknak és Nekcsének teljes az öröme. Hatalmas eredmény a pontszerzés a Veszprém ellen, de megérdemeltük, mert jól játszottunk.
Xavier Sabaté: – Először is szeretnék elnézést kérni a szurkolóinktól. Ezt nem érdemelték meg. A legfőbb gond, hogy fáradtak vagyunk. Rengeteg mérkőzés áll mögöttünk, és az év végén még inkább összesűrűsödtek a feladataink, közben pedig sok a sérültünk. A Nexe rászolgált a pontra, jól játszott, nekünk pedig új erőre kell kapnunk.

1. Vardar Szkopje (macedón) 13 11 2 437–367 +70 35
2. Meskov Breszt (fehérorosz) 13 8 2 3 390–348 +42 26
3. PPD Zagreb (horvát) 11 8 1 2 314–277 +37 25
4. TELEKOM VESZPRÉM 11 7 2 2 304–283 +21 23
5. Celje (szlovén) 13 7 6 395–402 –7 21
6. Velenje (szlovén) 11 4 7 293–313 –20 12
7. Tatran Presov (szlovák) 12 3 1 8 317–363 –46 10
8. Nexe Nasice (horvát) 11 2 3 6 300–313 –13 9