SEHA-liga: a Veszprém a hajrában pörgött fel az utolsó ellen

2016.12.17. 18:37
A címvédő Telekom Veszprém a 12 gólig jutó Gasper Marguc vezérletével 31–25-re nyert a bosnyák Izvidac Ljubuski ellen a férfi kézilabda SEHA-liga 16. fordulójában kiírt mérkőzésen.

A magyar csapat a sereghajtó bosnyák Izvidac otthonában lépett pályára, és a fiatalokkal sokat kísérletező veszprémiek a szünetben 15–15-re álltak.

A fordulást követően is sokáig tartotta magát a sokkal jobban pörgő házigazda, 22–20-as vezetése után azonban összekapta magát a Veszprém, és az 51. percben már négy góllal vezetett (22–26).

Borbély Ádám bő tíz perc alatt csak egy gólt kapott, amit alaposan kihasználtak a társak, az 55. percben 23–28-at mutatott az eredményjelző, innentől pedig már nem volt kérdés, ki nyeri meg a találkozót (25–31).

A Veszprém a hátralévő négy meccsét már otthon játssza.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
16. FORDULÓ
IZVIDAC LJUBUSKI (bosnyák)–TELEKOM VESZPRÉM 25–31 (15–15)
Ljubuski, 1000néző.V:Raznatovics, Pavicsevics (montenegróiak)
LJUBUSKI:
Kvesic – Milicevic, Grgic, Mandic3,Cutura2,Jarak2 (1),SARAC4. Csere:Ante I. Grbavac (kapus), Ante II. Grbavac4,J. GRBAVAC4,Raguz, Pavlak1,Hrstic3,Rodin2. Edző:Zdenko Grbavac
VESZPRÉM:
Borbély – MARGUC12 (1),Nagy L.4,NILSSON6,Milaszevics, Terzic, IVÁNCSIK G.3. Csere:Gulyás, Ilics1 (1),Aflitulin2,Lékai2,Ligetvári1. Edző:Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 3. perc:2–1.8. p.:3–4.15. p.:7–6.26. p.:13–11.35. p.:19–16.45. p.:22–22.50. p.:22–26
Kiállítások:8, ill. 4 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 4/2
Zdenko Grbavac:
– Sportszerű, jó meccs volt. Ha csak 45 percig tartott volna, akkor jobban örülnénk. Időre és türelemre van szükségünk, tanulnunk kell ebből a vereségből is.
Xavier Sabaté:– Örülök, hogy Mirsad Terzic lett az év bosnyák sportolója, nagyon megérdemelte a díjat, kiváló sportember. Nehéz meccsen vagyunk túl, rengeteget utaztunk mostanában. A szezon második fele szerencsére könnyebb lesz, sokkal kevesebbet utazunk. A következő két napban megpróbálunk minél jobban felkészülni a Zágráb ellen.

1. Vardar Szkopje (macedón) 15 12 2 1 498–425 +73 38
2. TELEKOM VESZPRÉM 14 10 2 2 392–353 +39 32
3. PPD Zagreb (horvát) 12 9 1 2 342–303 +39 28
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 14 8 2 4 420–383 +37 26
5. Celje (szlovén) 14 8 6 429–430 –1 24
6. Nexe Nasice (horvát) 12 3 3 6 330–340 –10 12
7. Velenje (szlovén) 12 4 8 320–344 –24 12
8. Metalurg Szkopje (macedón) 13 3 1 9 333–341 –8 10