nemzetisport.hu 2016.12.17 18:37 Frissítve: 2016.12.17 22:11

SEHA-liga: a Veszprém a hajrában pörgött fel az utolsó ellen

A címvédő Telekom Veszprém a 12 gólig jutó Gasper Marguc vezérletével 31–25-re nyert a bosnyák Izvidac Ljubuski ellen a férfi kézilabda SEHA-liga 16. fordulójában kiírt mérkőzésen.

A magyar csapat a sereghajtó bosnyák Izvidac otthonában lépett pályára, és a fiatalokkal sokat kísérletező veszprémiek a szünetben 15–15-re álltak.

A fordulást követően is sokáig tartotta magát a sokkal jobban pörgő házigazda, 22–20-as vezetése után azonban összekapta magát a Veszprém, és az 51. percben már négy góllal vezetett (22–26).

Borbély Ádám bő tíz perc alatt csak egy gólt kapott, amit alaposan kihasználtak a társak, az 55. percben 23–28-at mutatott az eredményjelző, innentől pedig már nem volt kérdés, ki nyeri meg a találkozót (25–31).

A Veszprém a hátralévő négy meccsét már otthon játssza.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
16. FORDULÓ
IZVIDAC LJUBUSKI (bosnyák)–TELEKOM VESZPRÉM 25–31 (15–15)
Ljubuski, 1000 néző. V: Raznatovics, Pavicsevics (montenegróiak)
LJUBUSKI:
 Kvesic – Milicevic, Grgic, Mandic 3, Cutura 2, Jarak 2 (1), SARAC 4. Csere: Ante I. Grbavac (kapus), Ante II. Grbavac 4, J. GRBAVAC 4, Raguz, Pavlak 1, Hrstic 3, Rodin 2. Edző: Zdenko Grbavac
VESZPRÉM:
Borbély – MARGUC 12 (1), Nagy L. 4, NILSSON 6, Milaszevics, Terzic, IVÁNCSIK G. 3. Csere: Gulyás, Ilics 1 (1), Aflitulin 2, Lékai 2, Ligetvári 1. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 8. p.: 3–4. 15. p.: 7–6. 26. p.: 13–11. 35. p.: 19–16. 45. p.: 22–22. 50. p.: 22–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Zdenko Grbavac:
 – Sportszerű, jó meccs volt. Ha csak 45 percig tartott volna, akkor jobban örülnénk. Időre és türelemre van szükségünk, tanulnunk kell ebből a vereségből is.
Xavier Sabaté: – Örülök, hogy Mirsad Terzic lett az év bosnyák sportolója, nagyon megérdemelte a díjat, kiváló sportember. Nehéz meccsen vagyunk túl, rengeteget utaztunk mostanában. A szezon második fele szerencsére könnyebb lesz, sokkal kevesebbet utazunk. A következő két napban megpróbálunk minél jobban felkészülni a Zágráb ellen.

2018.11.11 16:06:23

Félidőben még a Skjern vezetett, mégis háromgólos szegedi siker született a BL-ben.

2018.11.11 14:13:47

A szünetben már hét góllal vezetett a román sztárcsapat, ennek ellenére az FTC továbbjutott.

2018.11.10 14:48:50

A meccs elején gyorsan ellépett néggyel a magyar csapat, de az átlövők szétlőtték Mikler kapuját.