Sego bravúrjai hozták a szegedi győzelmet a Veszprém otthonában

2018.10.21. 17:30
A jelenlegi szezon első örökrangadóján a férfi kézilabda NB I-ben a Telekom Veszprém fogadta Mol-Pick Szegedet, amely viszonylag illetlen vendégnek bizonyult, mert remek kapusteljesítménnyel és rendkívül koncentrált játékkal ötgólos győzelmet aratott. Ezzel a veszprémiek egymást követő második bajnoki mérkőzésüket is elvesztették.
Tönnesen és Blagotinsek között Dean Bombac tör kapura (Fotó: Tumbász Hédi) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

FÉRFI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 27–32 (14–13)
Veszprém, 5000 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
VESZPRÉM: Sterbik – Gajic 1, Nagy L. 1, Mahé 3, Nilsson 5, Mackovsek 3, STRLEK 5 (1). Csere: Mikler (kapus), Ilics 3, Tönnesen 2, Terzic, Blagotinsek, Nenadics 3, Lékai 1. Edző: David Davis
SZEGED: SEGO 1 – Sostaric 2, MAQUEDA 5, Blazevic 1, Bánhidi 2, KäLLMANN 6, Bombac 4. Csere: Bodó 4, Sigurmannsson 2 (1), J. Canellas 1 (1), Balogh Zs. 3, Gaber 1, Zsitnyikov. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása: 7. p.: 4–1. 14. p.: 8–5. 18. p.: 8–8. 24. p.: 11–11. 29. p.: 13–11. 38. p.: 17–18. 42. p.: 19–23. 50. p.: 24–27
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
David Davis: – A Szeged jó formában van, a Bajnokok Ligájában is százszázalékos. Az elejétől nehéz volt a meccs, jól kezdtünk, de aztán fokozatosan esett vissza a teljesítményünk. Igyekeztem új taktikát kitalálni, ám a Szegednek mindenre volt válasza. A szegedi kapus, Marin Sego nyerte meg a meccset, nem tudtunk ellene mit tenni. Jelenleg itt tartunk, de remélem, rövid időn belül sokat fogunk javulni. Ez vonakozik az erőnlétünkre és a játékszisztémánkra is.
Carlos Pastor: – Nagyon nehéz meccs volt, főleg az elején. Meg kellett találnunk a választ az öt egyes védekezésre. Ehhez újabb játékosokat kellett beállítanom. Fontos volt, hogy a Veszprém nem tudott elhúzni a félidőre. A másodikban már három-négy góllal is vezettünk, ami nyugalmat adott. A földön kell maradnunk, alázattal és rengeteg munkával tudjuk megtartani a formánkat és így lehet továbblépni. Még csak október van, sok mérkőzés van hátra.

Ugyan a Szeged szerzett vezetést, mégis Juan Carlos Pastor volt az, aki hat perc elteltével máris időt kellett, hogy kérjen, mert a veszprémiek gyorsan berámoltak négyet Jonas Källman góljára válaszolva. A vendégek különösen Borut Mackovsek játékának nem találták ekkor az ellenszerét, a szlovén átlövő csapata első öt góljából hármat szerzett.

A szegediek az első félidő felére tértek magukhoz és jöttek vissza mérkőzésbe, köszönhetően Marin Sego remek védéseinek. Tegyük hozzá, veszprémi kollégája, Sterbik Árpád olykor még rajta is túltett, legalábbis, hogy Källman így gondolja ezt, az biztos: a svéd két egymást követő ziccerét is hárította a kapus.

A Szeged ugyan az utolsó tíz percben a maga javára fordította az állást, a valamivel kevesebbet hibázó hazaiak mégis minimális előnnyel (14–13) mehettek pihenni a szünetben.

A szünet vélhetően a vendégeknek sikerült jobban, mert a minimális hátrányt hamar eltüntették, és néhány perc alatt kétgólos előnybe kerültek, köszönhetően Bodó Richárdnak, aki óriási bombagólokkal vétette magát észre a fordulás után – valahogy úgy, ahogy azt a tavaszi bajnoki döntőn is tette.

Bodó mellett egyértelműen Sego kapus volt a kulcsa annak, hogy a szegediek ezúttal már meg tudták tartani az előnyüket, a horvát kapus sorra mutatta be az elképesztő védéseket, sőt, a gólgyártásba is beszállt, ő maga dobta csapata 25. gólját a saját hatosáról egy kapufát követően.

Az idő előrehaladtával egyre biztosabbá vált, hogy a veszprémiek nem fogják tudni megfordítani a mérkőzést, holott David Davis vezetőedző mindent megpróbált, folyamatosan cserélte a kapusait, forgatta a csapatát, de ez sem segített: a kevesebb hibával és extrább kapusteljesítménnyel előrukkoló Szeged megérdemelten nyerte meg a találkozót.

A Veszprém ezzel emberemlékezet óta először szenvedett vereséget egymást követő két bajnoki mérkőzésén.

14. Vecsés77151–192–41 0

Köszönjük olvasóink figyelmét, hamarosan jelentkezünk az összefoglalóval.

60. perc: Canellas hetesből állítja be a végeredményt, 27–32!

59. perc: Maqueda góljára Mahé válaszolt, 27–31.

58. perc: Sego véd két ziccert, már 13 védésnél jár… Strlek eszén járt túl mindkétszer.

57. perc: Nagy a rohanás mindkét oldalon, csak egyiken sem párosul eredménnyel.

56. perc: Mackovsek lőtt fölé, ahogy Maqueda is a másik kapu előtt.

55. perc: Maqueda megint eredményes! 26–30!

55. perc: Szegedi időkérés. Sego előző védése után a veszprémi csarnokot a szegediek kapusát éltető vendégtábor hangja töltötte be.

55. perc: Nagy László passza után Mackovsek lövését védi Sego!

54. perc: Canellas harcolt ki hetest Blagotinsek mellett. Mikler néz szembe Sigurmannssonnal. Kapufa!

53. perc: Nilsson farag a különbségen, miközben ismét kapust cserélt a Veszprém. Mikler a gólvonalon.

52. perc: De jön, csak lassan: Nenadics talpról Sego lába közé. A gyors válasz szegedi oldalról nem késik: Maqueda az, 25–29.

51. perc: Maqueda második góljára nem jön válasz.

50. perc: Törlés, szünet. Nagy László előkészítése után Nenadics tört be két védő közé és lőtt a bal felsőbe, 24–27!

49. perc: Bodó lőtte át a hatosfalat, 23–27!

48. perc: Balogh szép egyéni akciójából szerzett góljára Nilsson válaszol ziccerből, 23–26.

47. perc: Üres kapuval támad a Veszprém. Nilsson beállóból a kapufát találja el, a labdát Sego gyorsan felkapja és bevágja az üresen tátongó veszprémi kapuba, 22–25!

46. perc: Emberhátrányban a Veszprém: Bombacot lökte meg, két perc. A túloldalon Maqueda kap pihenőt, fülön csapta Nenadicsot. Illetve ütötte őt mindenhol, ahol érte.

45. perc: Sego! Ilics lövését hárítja, ez volt a tizedik védése!

44. perc: Visszajött a veszprémi kapuba Sterbik. Nilsson gólja után Maqueda lövését védi. 21–24

43. perc: Mikler áll már a veszprémi kapuba, Strlek csökkentette a különbséget, Källman meg megdobta a hatodik gólját is, 20–24.

42. perc: Ilics rontott lövése után Källman talál be gyors indításból, sőt, egy újabb elrontott veszprémi támadás után Blazevic is gólt szerez, négy közte, 19–23.

41. perc: Canellas jó passza után Bánhidi ziccerből eredményes, 19–21.

41. perc: Az első hazai kiállítás, Terzic ül ki két percre.

40. perc: Nenadics nem sok vizet zavart eddig, most első lövésével be is talál, 19–20!

40. perc: Hazai időkérés.

39. perc: Maqueda eredményes, a szélről Sego védi Lékai ziccerét, majd gyors indítás után Källman eredményes, 18–20!

38. perc: Bodó nem áll le, nagy gólt zúdít megint Sterbik kapujába, Ilicstől jön a gyors reakció, 18–18.

37. perc: Nilsson! Remekül belepaskolt lecsorgó a labdába, Bodó újabb remek átlövéssel válaszolt, 17–17.

36. perc: Bánhidi előbb három emberrel a nyakán próbál befordulni a kapu elé – nem jár sikerrel –, majd Bodó passza után lő mellé.

35. perc: Letelt közben már az emberhátrány. Bombac labdaeladása után Strlek egyenlít, 16–16.

34. perc: Bombac külön őrzőt kap, ám Bodónak így is kioszt egy gólpasszt, nagy átlövéssel, 15–16.

34. perc: Ilicsnek a hetesről nem megy, a kilencesről igen, 15–15.

33. perc: Üres kapuval támad a Szeged. Bombac góljával vezet a Szeged – emberhátrányban…

32. perc: Sego kivédi! Ilics hagyja ki.

32. perc: Hetes a túloldalon is. Ráadásul Maquedát még ki is kiküldik két percre.

31. perc: Folytatjuk! Maqueda kapott egy nagyot, aztán szegedi hetes, belülvédekezésért, Sigurmannsson bevágta, 14–14

30. perc: Innen folytatjuk, több lövésre már nincs idő.

30. perc: Tönnesen góljára Gaber tud válaszolni gyorsan Balogh passza után, 14–13 a szünet.

29. perc: Nilsson fordult le Gaberről és növelte a veszprémi előnyt, majd Balogh csökkentette,13–12.

28. perc: Újra vezet a Veszprém, Ilics lövését nem védheti Sego. Aki aztán kisebb dührohamot kap a sikertelenség okán.

27. perc: Gaber lövése után Sterbik a gólvonalon ül rá a labdára, a gyors indítás végén Strlek a szélről a hosszú felsőt célozza, de a kapufát találja el…

27. perc: Tönnesen szép figura végén lő nagy gólt, 11–11.

26. perc: Hazai időkérés.

26. perc: Sterbik ismét hárítja Canellas lövését. Mindkét kapus öt védett lövésnél jár.

25. perc: Gajic ziccerét is védi Sego! A túloldalon Sterbik hárítja Canellas lövését.

24. perc: Jó súlypontváltás után Balogh futott be, s lőtt szépen a veszprémi kapuba, 10–11.

23. perc: A vezetésért támadhat a Szeged, de nem jut lövéshez, a túloldalon pedig Sego mutat be bravúrt Strlek ziccerénél, majd a 10 egál.

22. perc: Lékai lő nagy gólt sípszó után, aztán amikor már nincs sípszó, Sego véd.

21. perc: Bombac farag a különbségből, aztán Lékai a lábára ejti a labdát, így Sigurmannsson gyors indítás végén a szélről egyenlít, 10–10

20. perc: Bodó gyenge lövése után Gajic a szélről, 10–8.

20. perc: Nagy passza után Lékai lövése jó, 9–8!

19. perc: Lékai először a pályán, rontott lövéssel mutatkozik be.

18. perc: Sostaric most balról, Bodó remek passza után egyenlít, 8–8!

17. perc: Sostaric nem hibáz, 8–7.

16. perc: Bodó is ront egyet…

15. perc: Sterbik! Kétszer egymás után gyorsan elszórja a labdát a Veszprém támadásban, mind a kétszer Källman mehet ziccerben, de Sterbik mind a kétszer védeni tud.

14. perc: Källman gyors indításból eredményes, 8–6.

13. perc: Mahé egy labdaszerzés után saját kilenceséről próbál az üres kapuba találni, de a lécet találja el.

12. perc: Canellas kap két percet.

11. perc: Bánhidi ziccert ront, Mahé nem, 8–5

10. perc: Källman góljára Nagy László válaszol óriási góllal, 7–5.

9. perc: Jön Balogh Zsolt a vendégeknél. Bombacot nyomta le a veszprémi fal. A szabaddobás után talpról lő nagy gólt, 6–4.

9. perc: Ott a hatodik hazai gól, Strlek hetesből, 6–3.

8. perc: Mackovsek kirobbanó formában kezd, most Maquedát veri meg egy az egyben, 5–2. Bánhidi gyorsan szépít, 5–3

7. perc: Bombacot támasztotta meg Blagotinsek, így is bemegy a lövés, sárga lap, 4–2.

7. perc: Időt kér a Szeged.

6. perc: Állva hagyta a Szegedet a Veszprém, Mackovsek második góljával már 4–1.

5. perc: Mackovsek betörés után talál be, 3–1.

4. perc: Blagotinsek lövését védi Sego, de már korábban szabálytalan zárást kapott – a túloldalon Zsitnyikov hibáz a szélről.

4. perc: Bánhidi lövése a kapufán csattan, az ellentámadásból Mané talál be, vezet a Veszprém!

3. perc: Strlek egyenlít, 1–1!

2. perc: Bánhidi kapott sárgát.

1. perc: Mackovsek rontott ziccert, az ellentámadás végén Källman nem hibázott, 0–1!

1. perc: A Veszprém kezd. A szegedi kaput Sego őrzi, a hazait Sterbik.

A SZÁMOK NYELVÉN

A Veszprém és a Szeged 1981-ben találkozott először, azóta 120 mérkőzést játszott egymás ellen.

Veszprémben: 60 Veszprém-győzelem, 3 Szeged-győzelem

Szegeden: 21 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 31 Szeged-győzelem

Összesen: 81 Veszprém-győzelem, 5 döntetlen, 34 Szeged-győzelem

17.44: Megvolt az ünnepélyes kezdődobás.

17.41: A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek tiszta kékben lesznek majd.

17.40: Megjött a szegediek is – ők valamivel kisebb felhajtás közepette futottak a pályára.

17.38: Zajlik a játékosok bemutatása, a veszprémiek érkeznek egyesével.

17.33: Kis ünnepség a Veszprém Arénában: ünnepélyesen visszavonultatják Gulyás István 7-es számú mezét, amit többet senki nem viselhet a klubnál.

17.30: Telt ház várható, ami valamivel több mint ötezer nézőt jelent.

17.25: Helyszíni tudósítóink jelentése szerint a hangulatra semmilyen panasz nem lehet az Arénában, a szegedi szektor már megtelt, és a veszprémiek is püfölik a dobokat.

17.20: Köszöntjük olvasóinkat! Húsz perc múlva kezdődik az idény első csúcsrangadója a férfi kézilabda-bajnokságban!

ÉRDEKESSÉGEK, ELŐZMÉNYEK

A két spanyol edző, a mester Carlos Pastor (Szeged) és a tanítvány David Davis (Veszprém). Kettőjük sport- és baráti kapcsolatáról csak annyit, hogy a Valladolidban Davis 1999-től hat éven át Pastor játékosa volt a bal szélen, továbbá 2005-ben tagja volt a példaképe dirigálta világbajnok spanyol együttesnek. Külön csemege lehet kettejük taktikai csatája.

A szegediek szombaton még saját csarnokukban edzettek, de már Balatonalmádiban aludtak.

Érdekes újítás, hogy a veszprémiek is szállodába vonultak egy nappal a rangadó előtt, mégpedig csapatépítő szándékkal, valamint azért, hogy teljesen zavartalanul – az utolsó 24 órában a családot, a barátokat is kirekesztve – koncentráljanak az alapszakasz első helyét jelentősen befolyásoló összecsapásra. Az itt élen végző csapat játszhatja otthon a bajnoki finálé visszavágóját.

Bővebb beharangozó írásunk ide kattintva elérhető.