Pálinger, Görbicz és Amorim vezérletével ETO-siker

2011.10.09. 16:26
A Győr megharcolt a győzelemért a Metz ellen (Fotó: Németh Ferenc)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán ötgólos győzelmet aratott a francia Metz felett. A találkozón az első és a második félidő elején is meggyőző játékkal kerekedett riválisa fölé a biztos védekezésére építő Győr, de a Metz nem zuhant össze, Allison Pineau vezérletével felzárkózott, és szorossá tette a mérkőzést. Az ETO azonban elsősorban Pálinger Katalin bravúrjainak, Görbicz Anita pazar góljainak és Eduarda Amorim bátor játékának köszönhetően remek győzelmet aratott, és némiképp feledtette dániai vereségét.

Nagyon jól megszervezett védekezéssel kezdett a Győr, a kapujában pedig Pálinger Katalin több bravúrral adott tartást és még nagyobb önbizalmat. A tizedik percre három-négy góllal megugrottak a vendéglátók, és a különbség nagyobb is lehetett volna, ha nem kapkodnak kicsit a győriek. A felvonás derekán Allison Pineau játéka változtatott az összképen, az irányító-átlövőt nem véletlen választották meg 2009-ben a világ legjobb női játékosának, rendre meglepte Pálingert.

Amorim kemény csatákat vívott és azokat rendre meg is nyerte

Miután támadásban kimaradt néhány lövés, a győriek addig stabil védelme is elbizonytalanodott kissé, így a simának ígérkező találkozó a félidő hajrájára szorossá vált (25. perc: 12–11). Az ETO-t azonban ez és a két kiállítás sem tudta megzavarni. Konkoly Csaba megkeverte a kártyákat, a bal szélre vezényelt Görbicz Anita rutinja sokat segített ezekben a pillanatokban, majd Andrea Lekics betöréssel és közbelövéssel jeleskedett, így félidőben a házigazdák három góllal vezettek (16–13).

A szünet után Görbicz lett az irányító, Vérten Orsolya pedig beszállt a bal szélre. A Győr a második félidőben is jó rajtot vett (39. perc: 22–15), de a Metz időkérés után rendezte a sorait, és egy 3-0-s etappal máris megijesztette a támadásban ismét sok lövést rontó, technikai hibákat elkövető, kapkodó Győrt. Ekkor ismét Pálinger bravúrjai volt szükség, hogy ne olvadjon el teljesen a hazai előny.

Jovanka Radicsevics sorra hagyta ki a ziccereit, így nagy szükség volt a rutinos Görbicz higgadt és zseniális megoldásaira, valamint Amorimra, aki bátran tört be és lőtte át a francia falat. Azonban így is leginkább a Metz játékosain múlt, hogy nem lett még szorosabb az állás, ugyanis annyira elbizonytalanította őket a hajrára Pálinger, hogy sorra kapu mellé vagy fölé lőttek, ráadásul a győri kapus többször isnagyszerűen hárított.

A mérkőzés az 55. percben dőlt el, amikor a franciák két gólra csökkentették hátrányukat, de akkor emberhátrányba kerültek, Amorim pedig gólt lőtt. Konkoly Csaba azonban így sem volt elégedett, a győri edző egyszer dühében a földhöz vágta az időkérést jelző táblácskát, amit aztán a kispad alá rúgott mérgesen.

Az első győzelem tehát megvan a csoportkörben, de a helyzetkihasználáson van mit javítani, és a csapatmunka is további csiszolásra szorul. Görbicz remekelt szélsőként, de egy jól osztogató irányító középről sokszor hiányzott, és Heidi Löke is viszonylag keveset volt foglalkoztatva, ami a norvég beállós képességeit ismerve igazán luxus.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–METZ (francia) 28–23 (16–13)
Győr, 1800 néző. V: Kjersti Arntsen, Ida Cecilie Gullaksen (norvégok)
GYŐR: PÁLINGER – Radicsevics 2, Hornyák 1, Lekics 3, AMORIM 6, LÖKE 4, GÖRBICZ 10 (5). Cs: Vérten, Kovacsics 1, Orbán A. 1. Edző: Konkoly Csaba
METZ: Leynaud – Luciano 1, MENDY 5, Kanto Njitam 2, Andryushina 1, PINEAU 7, Ognjanovics 2 (1). Cs: Limal 1 (1), BROCH 4, Ringayen. Edző: Gardillou Sébastien
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–1. 9. p.: 6–2. 18. p.: 11–8. 26. p.: 13–11. 38. p.: 22–15. 43. p.: 23–16. 50. p.: 23–20. 56. p.: 26–22

4. Hypo NÖ 2 0 0 2 49–59 0
GYŐRI AUDI ETO KC–METZ (FRANCIA) 28–23 (16–13)
1. perc Elkezdődött a mérkőzés. A franciák támadhattak először. A győri kapuban Pálinger Katalin kezd.
1. perc Pálinger védett, majd Görbicz szerzett gólt a bal szélről. 1–0
2. perc Jó győri blokk után elkapkodott hazai támadás, lefülelték az indítást, de Pálinger ismét védett.
3. perc Radicsevics találta el a kapufát.
3. perc Andrusina egyenlített átlövésből, majd Amorim is betalált. 2–1
4. perc Támadóhiba a franciáknál, Amorim lövését védte Leynaud.
5. perc Győri labdaszerzés után Radicsevics lőtt gólt az indításból. 3–1
5. perc Elszaladt a győri védelem, Pálinger védett ziccert lábbal.
6. perc Lekics is betalált átlövésből a jobb alsóba. 4–1
6. perc Francia időkérés.
6. perc Újabb Pálinger-bravúr, ezúttal spárgával. Eladott győri labda támadásban.
7. perc Gyors támadásból szépítettek a franciák, Broch a gólszerző. 4–2
7. perc Amorim átlövését blokkolta sarokra a francia fal, majd Radicsevics lőtt a szélről messze a kapu fölé.
8. perc Nem tudott visszarendeződni a francia csapat, Hornyák talált be. 5–2
9. perc Pálinger védésével indult a győri kontra, majd Löke szedett össze egy bejátszást beállóban és lőtt kötény gólt. 6–2
9. perc Pálinger védett, indítása viszont kicsúszott Löke kezéből, Radicsevics még összeszedte a labdát, de lövését Leynaud hárította.
10. perc Broch volt eredményes betörésből. 6–3
11. perc Amorim betörésből harcolt ki bübntetőt. Görbicz bevágta. 7–3
12. perc Rossz győri védekezés után Limal átlövésből szerzett gólt. 7–4
12. perc Jó húzás után Amorim tört be, majd ejtett a bal felsőbe. 8–4

13. perc Hornyák balkezes lövését védte Leynaud, majd utána betörésből a kapufát találta telibe, a két győri akció között Mendy löketét védte Pálinger.

15. perc Pineau csípőből meglepte Pálingert, de Amirom azonnal válaszolt. 9–5
16. perc Mendy lőtt gólt, Lekicsnek nem sikerült. Pineau ismét alulról lőtt közbe gólt érően. 9–7
16. perc Löke kapott bejátszást, és a kapuba pattintott. 10–7
17. perc Limal gyenge átlövését védte Pálinger, Lekicset támadásban szabálytalanul állították meg, de a franciákhoz került a labda.
17. perc Pineau egy csel után betört és lőtt gólt. 10–8
18. perc Löke egy elveszett labdát szerzett vissza, és nekiállt három franciával birkózni. A labda így a Győrnél maradt, majd Orbán lőtt gólt a jobb szélről. 11–8
20. perc Rossz francia támadás után Kovacsics vágta bele a labdát a blokkba.
21. perc Löke fordult bele az emberébe, támadó fault.
21. perc Kamto vetődött be egy bejátszással, de nem adták meg a gólját.
22. perc Görbicz lőtt szinte az alapvonalról bepattintva gólt. 12–8
23. perc Kovacsics sárga lapja után Lekicset állították ki két percre.
23. perc Pineau azonnal bevágta. 12–9
23. perc Löke húzta kapura a labdát háttal, de Pálinger védésével kisegített..
24. perc Pineau ellen viszont nincs ellenszer. 12–10
25. perc Hornyák kapta fel emberét, kiállítás és hétméteres. Ognjenovic lőtt gólt büntetőből. 12–11
25. perc Lekics harcolt ki hétméterest, amit Görbicz értékesített. 13–11
26. perc Kapkodtak a franciák, Pineau lőtt a kapu fölé.
27. perc Kemény védekezés mindkét oldalon – a bírók nem fújtak –, majd Lekics tört be erőszakosan egy kontránál. 14–11
28. perc Pálinger védte Pineau lövését, kiegészült a Győr, de Görbicz találta el a francia kapust.
28. perc Broch lőtt gólt. 14–12
28. perc Kovacsics lőtt gólt bal kézzel balról. 15–12
29. perc Pálinger védett, Lekics sípcsont magasságban lőtt gólt. 16–12
29. perc Mendy lövését térdelte ki az alapvonalon túlra Pálinger.
30. perc Győri időkérés.
30. perc Elveszítette a labdát az ETO támadásban, Kamto pedig a jobb felsőbe vágta a ziccert. 16–13
30. perc Lekics belépett, majd győri kapufa fért bele a félidő utolsó támadásába.
30. perc. Vége az első félidőnek.
31. perc Elkezdődött a második felvonás.
31. perc Hornyák harcolt ki hétméterest, amit Görbicz váltott gólra. 17–13
32. perc Pálinger védte Pineau lövését, a gyors győri kontrát Löke gólja zárta. 18–13
32. perc Győri labdaszerzés után Hornyák ment bele a falba, kontra.
33. perc Pálinger talpalta ki Mendy átlövését, majd az ellentámadásnál Hornyák védője szorításában éles szögből lőtte telibe Leynaud arcát, aki a földön maradt.
34. perc Orbán döntötte fel Pineau-t, majd ráfeküdt, győri kiállítás.
34. perc Luciano a jobb szélen ziccerben kaphatta a húzást, nem is hibázott. 18–14
35. perc Amirom verekedett a fal előtt, és miután nem tudták legyűrni, kilőtte a jobb felsőt. 19–14
35. perc Mendy ejtette át Pálingert. 19–15
36. perc Görbicz lőtt gólt emberhátrányból. 20–15
36. perc Luciano a kapufát találta el, Amorim lövését blokkolta a francia sánc, de maradt a labda a győrieknél, majd Löke harcolt ki büntetőt. Görbicz a kapu bal oldalába vágta hetest. 21–15
37. perc Pineau vitte be, de szabálytalanul zártak előtte. Rossz győri passz Görbicztől.
39. perc Pálinger védett, majd indított, Löke elszedte a kirobbanó Leynaud elől a labdát, majd az üres kapuba lőtt. 22–15
39. perc Pálinger spárgázott, de a Győr eladta a labdát.
40. perc Mendy tört be és lőtt gólt. 22–16
40. perc Radicsevics lőtt kapufát a szélről tiszta helyzetben, de a kipattanó a Győrnél maradt.
41. perc Ismét rossz hazai akció, de Luciano ziccerét védte Pálinger.
42. perc Győri húzás után Radicsevics ezúttal a hosszút lőtte, sikerrel. 23–16
43. perc Belül védekeztek a győriek, hétméteres. Ognjenovic a kapu fölé lőtte a büntetőt.
44. perc Radicsevics a jobb szélről középre befutva került ziccerbe, de eltalálta Leynaud lábát.
44. perc Francia időkérés
45. perc Győri labdaszerzés után Lökével szemben szabálytalankodtak, és állították meg a győri kontrát.
45. perc Löke ziccerben leadott lövését védte Leynaud.
46. perc Mendy tört be és lőtt gólt. 23–17
46. perc Görbicz tört be, de nincs győri találat. A labda viszont a hazaiaknál maradt.
46. perc Eladott győri labda támadásban, a francia kontrából Kamto volt eredményes. 23–18
47. perc Leynaud védett, az indításából Ognjenovic volt eredményes. 23–19
48. perc Elkapkodott győri támadás után Pineau lövése pattant be a kapuba a blokkról. 23–20
50. perc Szétesett a Győr játéka, újabb elvesztett labda. Lövés nélküli támadás, a franciák nem is zavartak.Lépés miatt vették el a labdát a Metztől.
51. perc Amorim lőtte át a blokkot. 24–20
52. perc Andrusina tört be és lőtt a kapu fölé. Hornyák tört be és lőtt kapu mellé.
53. perc Francia kontra, majd Görbicz akciózott, elesett, de nem fújtak.
53. perc Francia büntetőt belül védekezésért. Limal értékesítette a büntetőt. 24–21
54. perc Lekics adta el a labdát, a ziccert Pineau használta ki. 24–22
55. perc Amorim lőtt gólt, majd a franciák kaptak egy kiállítást is. 25–22
55. perc Ziccerig nullázták le a győri védelmet az emberhátrányban játszó franciák, de Pálinger kispiccelte a labdát. A következő támadásnál lábbal hárította Mendy átlövését.
56. perc Görbicz a szélről tört be ziccerben és lőtt gólt. 26–22
57. perc Eladott francia labda.
58. perc Lekics belement.
58. perc Technikai hiba a Metznél, a Győrnél a labda.
58. perc Győri időkérés.
58. perc Belül védekezésért győri hétméteres, Löke érdeme. Görbicz a jobb alsóba húzta a labdát. 27–22
58. perc Kapu mellé lőtt Pineau.
60. perc Görbicz zseniális megmozdulása a szélről. 28–22
60. perc Francia gól, Kamto volt eredményes beállóból. 28–23
60. perc Vége a mérkőzésnek.