Omeyer a Kiel javára döntött a fináléban

2012.05.27. 19:54
Thierry Omeyer védései újabb trófeát értek a Kielnek (fotó: Action Images)
A német THW Kiel férfi kézilabdacsapata nyerte meg a Bajnokok Ligája 2011–2012-es szezonját, miután a fináléban 13–10-es félidő után 26–21-re legyőzte a spanyol Atlético Madridot. A német együttes ezzel a két klub harmadik döntőjén végre legyőzte ibériai riválisát, és harmadik alkalommal elhódította az elitliga serlegét.

Öt éven belül harmadszor feszült egymásnak Bajnokok Ligája-döntőben a THW Kiel és az Atlético Madrid, korábban mindkétszer (2008, 2009) a spanyol nagycsapat örülhetett – még Ciudad Real néven –, ezúttal azonban a Kiel elégtételt vett.

BL-GYŐZTESEK,
ÖRÖKRANGSOR
8x győztes: Barcelona (spanyol, 1991, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2011)
5x: Gummersbach (német, 1967, 1970, 1971, 1974, 1983)
3x: THW Kiel (német, 2007, 2010, 2012), Ciudad Real (spanyol, 2006, 2008, 2009), Dukla Praha (csehszlovák, 1957, 1963, 1984), SZKA Minszk (szovjet, 1987, 1989, 1990), Magdeburg (német, 1978, 1981, 2002)

Idegesen, sok hibával kezdtek a csapatok, és némileg meglepő módon nem a hazai pálya előnyét inkább élvező Kiel nyugodott meg hamarabb, hanem az Atlético Madrid, amely Kiril Lazarov vezetésével magához ragadta az előnyt, igaz, elhúzni nem tudott.

Kim Andersson tartotta elsősorban a fehér mezes hazaiakat – a svéd 5/5-ös lövési hatékonysággal kezdett –, 7–6-nál az aktuális szezon német bajnoka át is vette a vezetést. A túloldalon persze a másik nehéztüzér, Kiril Lazarov sem maradt adós a gólokkal, az Atlético bő egy perc alatt fordított is, sőt elment két találattal. 7–9

Rendkívül kemény küzdelem folyt a pályán, Daniel Narcisse-t, majd Jonas Källmant is ápolni kellett, a félidő második felében szigorítottak is a játékvezetők, és mindkét oldalon kiszórtak néhány játékost. Sterbik Árpád és Javier Hombrados sem tudott kifogni a heteseket precízen lövő Momir Ilicsen – a kapusok egyébként is rossz napot fogtak ki spanyol oldalon: az első 25 percben csupán egy védés volt a csíkos mezeseknél… (Szünetben a védési hatékonyság: Kiel – 41 %; Atlético – 13 %.)

A félidő hajrájában ennek megfelelően ellépett a támadásban mind inkább erőre kapó Kiel: 8–9 után zsinórban négyet dobtak a németek, Talant Dusebajev időt kért két perccel a szünet előtt, ám a pihenőre kényelmes előnnyel vonulhatott a német csapat. 13–10

A második játékrész elején kettős emberelőnybe került a madridi együttes, ám a piros-fehérek nem tudtak élni az előnnyel. Nikolaj Markussen is csak kétperces kiharcolásáig jutott, a góljai hiányoztak. Sterbik ugyan jobban védett, mint a szünet előtt, de Dominik Klein átlendítette a kisebb holtponton a Kielt, amely így újra háromgólosra növelte előnyét. 16–13

A félidő felénél Dusebajev időt kért, ám a kieli hatos fal jól működött, Thierry Omeyer ismét megzabolázta a lövőket, s a „hazai” csapat az előnyökkel is jól sáfárkodott, így bő tíz perccel a vége előtt Kim Anderssonék eldönteni látszottak a finálét. 19–15

Az elődöntőhöz képest visszafogott Filip Jícha a hajrában a legjobbkor szerezte góljait, két emberelőnyös találata után pedig gyakorlatilag el is dől a 2012-es BL-győztes kiléte. Hatgólos előnyben teljesen elbizonytalanodtak a madridi játékosok, Omeyer fantasztikus volt, szinte ziccerben sem tudták bevenni a hálóját.

Négy perccel a vége előtt ugyan mínusz háromra felzárkózott az Atlético, Alfred Gíslason időkérése után viszont Daniel Narcisse fontos gólt szerzett, a spanyoloknak nem volt esélyük az egyenlítésre. A Kiel 26–21-re nyert, és története során harmadszor ért fel Európa trónjára.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
THW Kiel (német)–Atlético Madrid (spanyol) 26–21 (13–10)
Gólszerzők: K. Andersson 7, Jícha 6/2, Ilics 3/2, Klein, Pálmarsson 3-3, Ahlm, Narcisse 2-2, illetve

Lazarov 5/2, Abalo 4, Aguinagalde, Källman, Canellas 3-3, Ch. Rodríguez, Markussen, Roura 1-1