Férfi kézilabda BL: a Köbenhavné lett a harmadik hely

2012.05.27. 16:59
A Köbenhavn végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája harmadik helyén, miután a bronzmérkőzésen 26–21-re legyőzte a Füchse Berlint.

A koppenhágaiak 4–0-s rohammal kezdték a találkozót – amelyet a szlovák játékvezetői páros igen gyenge vezetett –, a Berlin azonban 5–4-re fordítani tudott. Mindkét csapat első számú kapusa bizonyította klasszisát, Kasper Hvidt 15, Silvio Heinevetter 10 lövést hárított az első 30 percben, amelyet négygólos előnnyel zártak a dánok.

A második játékrészben a Berlin végig futott az eredmény és ellenfele után, de nem tudta utolérni. Több fontos pillanatban is ziccert vagy hétméterest hibáztak a Füchse játékosai, a 23 védéssel záró Hvidt láthatóan teljesen elbizonyította a „rókákat”. A vége 26–21 lett a Köbenhavnnak.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
A 3. HELYÉRT
Berlin–Köbenhavn 21–26 (9–13)
G: Pevnov 5, Petersson, Romero 4-4, Bult, Christophersen, Richwien 2-2, Jaszka, Löffler 1-1, ill. Ekberg, M. Hansen, Larsen, H. Toft Hansen 4-4, Atlason, Stefansson 3-3, Hundstrup, Sigurdsson 2-2
Hétméteresek: 3/6, ill. 2/2
DÖNTŐ: Kiel–Atlético Madrid18.00