Női kézi NB I: a Fehérvár simán megverte a fővárosban a Vasast

2017.11.19. 19:39
A továbbra is nyeretlen Vasas hazai pályán 34–17-re kikapott az Alba Fehérvártól a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapjának egyetlen mérkőzésén. A vendégeknél Jelena Lavko nyolc gólt szerzett, ezek közül ötöt hétméteresből.

NŐI KÉZILABDA NB I
VASAS SC
ALBA FEHÉRVÁR KC 17–34 (8–18)
Népfürdő utca, 400
néző. V: Rontó, Szanyi
VASAS:
GYŐRI – Hárs 2, Németh M. 1, Kocsis 4 (1), Pados, Németh N. 1, Fekete B. 2. Csere: Antóni (kapus), Hanusz 1, Szecsődi, Agovics 1, Mester N., Hansághy, Becséri, KUCZORA 3 (1), Szeberényi 2. Edző: Kovács Péter
FEHÉRVÁR: MISTINA – MÁJER 5, LAVKO 8 (5), Gorsenyina 1, Mayer 1, Mendy 4, PELCZÉDER 5. Csere: Gabina (kapus), Zsilinszkajtye 1, Temes, Boldizsár, Djordjievszka 4, Nascimento 4 (4), Piller 1, Rózsás. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 13. p.: 2–9. 22. p.: 5–15. 39. p.: 13–21. 46. p.: 14–27. 58. p.: 17–33
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 9/9
Kovács Péter:
– Ennyivel erősebbek az ellenfeleink, a Fehérvár a dinamikájával és rutinjával felőrölt minket. Mi olyan hibákat követtünk el, amiket ők nem.
Deli Rita: – Amire készültünk, azt sikeresen megvalósítottuk, főleg a védekezésre és az ebből felépülő lerohanásokra koncentráltunk. Nagyon örülök, hogy mindenkit pályára tudtam küldeni. NŐI KÉZILABDA NB I