Női kézi-vb: Dél-Korea nem Németország, francia pontvesztés

2015.12.07. 19:52
A franciák is megszenvedtek Dél-Korea ellen (Fotó: AFP)
A dániai női kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában Oroszország legyőzte az Európa-bajnoki ezüstérmes Spanyolországot, Franciaország pedig 22–22-es döntetlent játszott a másodszor ikszelő Dél-Koreával.

C-CSOPORT
A címvédő Brazília esélyt sem adott a Kongói DK-nak, a dél-amerikaiak parádésan védekeztek az egész meccsen, így az afrikaiak épphogy 10 gól fölé jutottak az összecsapáson.

Teljesen más mérkőzést hozott Dél-Korea és Franciaország összecsapása, és az ázsiaiak a világbajnok elleni pontszerzés után ezúttal sem maradtak pont nélkül. A németek ellen kiválóan játszó franciák ezúttal nem tudták ugyanazt a szintet hozni, szünetben 11–11-re álltak a felek, és ugyan a folytatásban megléptek néggyel is a kékek, a vége 22–22 lett.

Az esti mérkőzésen csak a különbség volt kérdéses, a németek a franciák elleni vereség után Argentína ellen javítottak, és Susann Müller vezetésével 33–13-as sikerrel tudták le a fellépést.

D-CSOPORT

A nap rangadóját az orosz–spanyol meccs ígérte, amely ennek megfelelően végig kiélezett, fordulatos találkozót hozott. A spanyolok az első negyedórában háromszor is emberhátrányba kerültek, ennek ellenére a csapatok fej fej mellett haladtak. Jellemző, hogy amikor a spanyolok megléptek 12–10-re, az oroszok lendültek előre, és lőttek sorozatban négy gólt.

Szünetben Jevgenyij Trefilov csapata vezetett kettővel, de a második játékrészben sem tudott meglépni egyik fél sem – egészen a hajráig. Jorge Duenas lányai kihasználatlanul hoztak le egy hármas emberelőnyt (1–1-es szakasz), a hajrára Marta Mangue nélkül maradtak, az oroszok pedig jobban bírták a hajrát, és Jekatyerina Ilina irányításával és Irina Bliznova góljaival 28–26-ra megnyerték a meccset.

Románia a várakozásoknak megfelelően nagy fölénnyel nyert a meccs végére elfáradó Kazahsztán ellen. Keleti szomszédunk ezzel túlvan önbizalom-növelőnek is megfelelő első két fellépésén.

Norvégia sem különösképp izzadt meg Puerto Rico ellen, a karibiaktól már azt is kisebb hőstettként könyvelhetjük el, hogy 2–0-ra is vezettek a mérkőzésen. Az északiak kulcsembereiket pihentetve is fölényesen nyertek az amatőrökből álló válogatott ellen, az ETO légiósai közül Linn Jörum Sulland 7 gólt szerzett, és a meccs legjobbjának választották.

Kazahsztán–Románia 20–36 (12–18)
Ld: Alekszandrova 7, Karavajeva 6, ill. Manea, Nechita 6-6, Buceschi, Adrea Elisei 5-5
Oroszország–Spanyolország 28–26 (16–14)
Ld: Bliznova 7, Vjahirjeva 6, ill. C. Martín 6, Pena 5
Puerto Rico–Norvégia 13–39 (6–17)
Ld: Maldonado 4, ill. Sulland 7, Sanna Solberg 6, Tomac 5

1. Románia 2 2 83–34 49 4
2. Oroszország 2 2 54–51 3 4
3. Norvégia 2 1 1 64–39 25 2
4. Spanyolország 2 1 1 57–38 19 2