Női kézilabda NB I: szoros meccsen nyert a Békéscsaba

MTI MTIMTI MTI
2013.04.06. 20:44
A Békéscsaba szoros mérkőzésen győzte le vendégként egy góllal a Debrecent a női kézilabda NB I alsóházi rájátszásának szombati játéknapján.

DUNAÚJVÁROS:
CSAPÓ 1 – Bognár-Bódi 2 (2), Rádl 4, Sánta, Takács D. 3, Ferling 4 (1), BERTA 7. Cs: Pisák (kapus), Gera 2, Takács F., Gáspár, Kővári, Kemény. Edző: Mátéfi Eszter
FEHÉRVÁR:
SZIKORA – Azari 3, Siti E. 3, TILINGER 9 (3), HORVÁTH B. 6, Triscsuk 3, Vaszari 3. Cs: EMBEROVICS, Becséri, Németh K. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása.
5. perc: 3–1. 13. p.: 5–3. 20. p.: 11–5. 34. p.: 14–12. 39. p.: 18–13. 45. p.: 18–18. 47. p.: 20–18. 53. p.: 21–22
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 3/3
Mátéfi Eszter:
– Jó mérkőzés volt, a végére kissé elfáradtunk, sajnálom, hogy legalább egy pontot nem sikerült szereznünk.
Pal Oldrup Jensen:
– Az első félidőben sem a tempónk, sem a játékunk minősége nem volt megfelelő. Szünet után feljavultunk, az utolsó negyedórában pedig megmutattuk, hogy tudunk küzdeni, ez hozta meg a győzelmünket.NŐI KÉZILABDA NB I
(13–9)
FEHÉRVÁR:

RÁJÁTSZÁS A 9–12. HELYÉRT
DVSC-FÓRUM-BB BÉKÉSCSABA NKSE 30–31 (16–16)
Debrecen, 1000 néző. V: Herczeg, Südi
DEBRECEN: Lajtos – Slakta 1, HERR A. 9 (6), Kudor 4, Dakos 2, Siska 1, SZILÁGYI Á. 5. Cs: Makai (kapus), Karnik Sz. 1, KARALYOS 3, Bohus-Karnik M. 1, Vörös 1, Varsányi 2. Edző: Bíró Imre.
BÉKÉSCSABA: Sipeki – NIKOLAJENKO 8 (2), TÓTH K. 6, Hajduch, GLUSICA 5, Hanczvikkel 2, Gávai 4. Cs: Veress (kapus), SZÖGI 4, Kelemen 1, Csáki 1, Dombi. Edző: Bakó Botond.
Az eredmény alakulása. 9. p.: 3-5. 14. p.: 8-7. 21. p.: 12-12. 27. p.: 14-14. 34. p.: 16-19. 40. p.: 20-21. 47. p.: 22-25. 59. p.: 28-29.
Kiállítások: 12, ill 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2.
Bíró Imre: – Sajnos több hibát követtünk el mind védekezésben, mind támadásban a Békéscsaba ellen „idegenben" lejátszott meccsen.
Bakó Botond: – Vért izzadva nagyon fontos két pontot szereztünk.

Siófok-Galérius Fürdő–BSE 34–26 (17–12)
Legjobb dobók: Erdősi 11, Bogdanovics 7 (3), Seric (4), illetve Fekete B. 5, Borbás R. 4, Kopecz 4, Pácz 4.

KORÁBBAN
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Érd 31–23
(13–10)
A párharc az egyik fél második győzelméig tart. A következő mérkőzést jövő szombaton rendezik.

AZ 5–8. HELYÉRT ÁLLÁSA
5. Alcoa Fehérvár KC 1 1 27–23 +4 6
6. Kiskunhalas NKSE 0 0–0 0 3
7. Veszprém Barabás KC 0 0–0 0 2
8. Dunaújvárosi Kohász KA 1 1 23–27 –4 1

A 9–12. HELYÉRT ÁLLÁSA
9. Siófok KC 1 1 34–26 +8 6
10. Budapest Bank Békéscsaba 1 1 31–30 +1 5