Női kézilabda NB I: nyert Újbudán, és a DVSC elé ugrott a Ferencváros

2011.03.08. 19:41
Tíz góllal nyert a Ferencváros női kézilabda-csapata Újbudán a bajnokság alapszakasza utolsó előtti fordulójának nyitó mérkőzésén (a 20. percben 16–2-re vezetett a Fradi), és ezzel a Debrecent megelőzve a második helyre ugrott a tabellán. A DVSC a Vác elleni rangadón próbálhatja meg visszaelőzni a fővárosi zöld-fehéreket.
NŐI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG
ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
ÚJBUDA TC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–32 (8–21)
Hauszmann A. u., 200 néző. V: Bujdosó, Tomecsko
ÚJBUDA: Sipeki – Lévay 1, Nagy Zs. 2, Tömösváry, Tamás M., Kosik 3, Gerstmár Sz. 5 (3). Cs: Gyebrovszki, Albert H. 9, Várkonyi 2, Bodó. Edző: Ökrös Csaba
FTC: Abramovics – BARI NAGY 5, Szamoránsky P. 4, Tomori 3, Zácsik 5, Szucsánszki 4, SZARKA A. 6 (2). Cs: Pastrovics (kapus), Szádvári 2, Balogh B., Trufán, Szamoránsky A. 2, Németh Cs., Such 1, Kovács G. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 9. p.: 0–7. 15. p.: 1–11. 20. p.: 2–16. 35. p.: 11–21. 51. p.: 19–28
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Ökrös Csaba: – A második félidőben ügyesen kihasználtuk a Fradi figyelmetlenségét.
Elek Gábor: – Huszonöt percnyi remek, fegyelmezett játék. A második félidőben sok cserének is lehetőséget adtam, hoztuk a kötelezőt, de ezzel nem vagyok elégedett.
1. Győri Audi ETO KC 20 20 678–460 +218 40
2. Ferencvárosi TC 21 16 1 4 680–561 +119 33
3. DVSC-Korvex 20 16 4 642–524 +118 32
4. SYMA Váci NKSE 20 14 6 663–533 +130 28
5. Alcoa Fehérvár KC 20 11 9 584–601 –17 22
6. Dunaújvárosi NKKSE 20 10 1 9 599–559 +40 21
7. Békéscsabai ENK SE 20 10 1 9 550–523 +27 21
8. Veszprém Barabás KC 20 8 1 11 560–582 –22 17