Női kézilabda NB I: könnyed FTC-győzelem az Érd ellen

2012.01.21. 14:15
Szombat délben az ÉTV-Érdi VSE csapatát fogadta az FTC-Rail Cargo Hungária női kézilabdacsapata a népligeti FŐTÁV-FTC Kézilabda Arénában. A bajnokság 15. fordulója előtt a hazai együttes a tabella második helyén állva várhatta a találkozót a feljövőben lévő, hatodik pozíciót elfoglaló Érd ellen.

A mérkőzés első félidejében a helyenként a tavaszi kiváló formáját idézően játszott az FTC, és már ekkor párgólos, stabil előnyt harcolt ki magának. A bajnoki a második játékrész elején dőlt el, onnantól már csak az volt a kérdés, hogy tartja-e a tízgólos előnyt a legvégéig az FTC.

Győzelmével ötpontosra növelte előnyét a 2. helyért vívott harcban a budapesti csapat az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Váccal szemben.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–ÉTV-ÉRDI VSE 34–25 (16–12)
Kőbányai út, 800 néző. V: Medve, Nagy L.
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, TOMORI 7, SZUCSÁNSZKI 9 (4), SZAMORÁNSKY P. 4, Zácsik 1, Szádvári 1. Cs: Pastrovics (kapus), CIFRA, Zsivkovics 2, Dajka 3 (1), Szarka 1, Deáki 1, Such 1. Edző: Elek Gábor
ÉRD: Oguntoye – Tamás 1, Kisfaludy 2, Vukcsevics 1, SZEKERES 4, Vincze M. 4, TÓTH T. 6. Cs: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Kovács A. 2, Wolf 4 (1), Bognár B. 1, Pádár M., Balog B., László. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–2. 11. p.: 6–6. 18. p.: 10–8. 25. p.: 15–11. 35. p.: 21–15. 39. p.: 24–19. 46. p.: 29–19. 54. p.: 33–22
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1
Elek Gábor: – Nagyon masszívan és egységesen játszva sikerült megnyernünk a mérkőzést, feltétlen öröm, hogy védekezésben nagyot léptünk előre.
Szabó Edina: – A második félidő elején bent maradtunk az öltözőben, a Ferencváros innentől hamar eldöntötte a mérkőzést.