Női kézilabda NB I: Konkoly új csapatával nagy verést kapott Győrben

2012.03.13. 19:27
A női kézilabda NB I 19. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Győri ETO hazai pályán 44–21-re legyőzte az Alcoát. A házigazdák végig magabiztosan játszottak, és megnyugtató előnyre tettek szert már az első félidőben a Konkoly Csaba vezette székesfehérvári gárda ellen.

Az első félidő 10. percében már 4–1-re vezetett az ETO, ám a viszonylag kevés gól a két kapus jó mérkőzés eleji teljesítményének volt betudható – tudósít a kisalfold.hu. Karl Erik Böhn időkérésre szánta magát, s sikerült is felráznia csapatát, hiszen a házigazdák a félidőben megnyugtató, nyolcgólos előnyre tettek szert (17–9).(17–9).

A fordulás után Görbicz Anita mozgatta remekül a győri együttest, amely néhány perc elteltével már 11 góllal ment. Az ETO nyitott védekezése érezhetően megzavarta a vendégeket, s a remeklő Görbicz és Heidi Löke irányításával már 15-re nőtt a hazaiak előnye. A magabiztosan játszó győriek a végén még két kínai figurát is bemutattak – mindkettőből gól lett –, s könnyedén megnyerték a mérkőzést (44–21).

Az ETO győzelmével továbbra is százszázalékos a bajnokságban, s vezeti a tabellát, míg az Alcoa a hetedik.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–ALCOA FKC 44–21 (17–9)
Győr, 800 néző. V: Natkai, Szalay
GYŐR: LUNDE-HARALDSEN – Radicsevics 5, Hornyák 1, LEKICS 7, Löke 5, Amorim 5, GÖRBICZ 11 (7). Cs: Pálinger (kapus), Kovacsics 4, Gros 3, Orbán 1, Schatzl 2, Tóth E., Planéta. Edző: Karl Erik Böhn
SZÉKESFEHÉRVÁR: SZIKORA – Niksics 2, Kuhinkó 3, Tilinger 3 (1), Horváth B., NIKCSEVICS 5, Vaszari 1. Cs: Trimmel (kapus), Maruscec, Rádl 2, Zsigmond, Lelkes 2, Becséri 3, Németh K. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–1. 19. p.: 11–4. 29. p.: 17–7. 33. p.: 20–10. 43. p.: 30–13. 50. p.: 37–17. 57. p.: 41–19
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 2/1
Karl Erik Böhn: – Az első játékrészben sok hibával kissé enerváltan játszottunk, majkd rendeztük sorainkat, és a megbeszélt taktika alapján játszott a csapatunk. A későbbiekben is ezt szeretném viszont látni.
Konkoly Csaba: – Lejátszottuk a kötelezőt. Kicsit többet vártam a csapattól, de a szünet elfogyott a lelki erőnk. A két csapatnak mások a feladatai és a céljai.
1. Győri Audi ETO KC 20 20 810–476 +334 40
2. FTC 20 17 3 696–595 +101 34
3. Siófok KC 20 12 2 6 578–563 +15 26
4. ÉTV-Érdi VSE 20 12 8 559–557 +2 24
5. Váci NKSE 20 11 1 8 562–512 +50 23
6. Veszprém Barabás KC 20 10 2 8 566–581 –15 22
7. Alcoa Fehérvár KC 20 7 2 11 536–595 –59 16
8. DVSC 20 8 12 546–617 –71 16