Női kézilabda NB I: Kisvárdán tudott nyerni a Vác

2019.03.31. 19:31
A Vác Kisvárdáról hozta el a két pontot, míg az Érd hazai pályán 45 gólt lőve győzte le a Békéscsabát a női kézilabda NB I-ben.

A Vác az első félidőben még futott az eredmény után, de 11–10-es szünetbeli hátránya után produkált egy 9–1-es sorozatot, amivel eldöntötte a mérkőzést.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–EUBILITY-GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 45–30 (22–16)
Érd,
800 néző, V: Kovács-Sebők, Réti
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 12 (5), Lavko 4, TÓTH G. 4, Szabó L. 1 (1), J. KOVACSEVICS 7, C. Lassource 1. Csere: FOGGEA (kapus), KISS N. 6, Jerábková 2, Gávai, Simon A. 3, Schatzl Natalie 4, Reizinger 1, Király. Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: HORVÁT – Kovács Anett 2, Vukajlovics 5, Walfisch 4, Giricz 4, MARINCSÁK 9 (4), Bottó 2. Csere: Csizmadia (kapus), M. Agbaba 3, Kukely, Dombi K. 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–6. 13. p.: 11–6. 22. p.: 15–12. 27. p.: 19–14. 36. p.: 27–17. 42 p.: 33–20. 49. p.: 35–25. 56. p.: 41–27
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4
Szabó Edina:
– Az első félidőben keményen küzdött a Békéscsaba, de a másodikban kijött a fölényünk. Sok gólt kaptunk, de sokat is lőttünk, úgyhogy igazán látványos, élvezetes meccset láthatott a közönség. Örülök, hogy mindenkit pályára tudtam küldeni.
Horváth Roland: – Egyszerű a válasz erre az eredményre: a képességek közötti különbség. Ez magába foglal mindent. Bújhatunk amögé, hogy kevesen vagyunk, de nem abból sülnek ki ilyen meccsek. Az Érd gyors volt és erőszakos, komolyan mondom, néha még nekem is jó volt nézni, amit csináltak. Mi sajnos nem tudunk így kézilabdázni.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–GVM-EUROPE VÁC 19–25 (11–10)
Kisvárda
, 953 néző. V: Herczeg, Südi
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán Adrienn 2, RADOJEVICS 7 (2), Hakunova 2, V. Milanovic Litre 2, Rebicová, Milosevics. Csere: Kordowiecka (kapus), Guialo 3, Morena 1, A. Klikovac 1, Avgyekova, Benko, Tomkovics 1. Edző: Dévényi János
VÁC: ARENHART – Jovetic 1, Hámori 3, LAKATOS R. 4 (1), Szamoránsky P. 1, KÁCSOR 4, Radoszevljevics 3. Csere: Bukovszky (kapus), De Souza 1, Szabó K. 1, DIÓSZEGI 6, Paróczy 1, Szondi. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–2. 19. p: 6–2. 24. p.: 9–7. 34. p: 12–12. 43. p.: 12–19. 51. p.: 15–21. 55. p.: 17–21
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Dévényi János:
– Kellő akarattal és elánnal indítottuk a mérkőzést, nagyon masszívan védekeztünk. Támadásban azonban ziccereket hibáztunk, így nem tudtunk nagyobb előnyt kiharcolni. A második félidőt három eladott labdával kezdtük, és hiába forgattam a csapatot, nem találtam meg az ideális felállást.
Szilágyi Zoltán: – Az első félidő tizenöt perces szakaszában káosz volt a játékunkban, elsősorban támadásban. Szünet után a jó védekezéshez nagyszerű kapusteljesítmény is párosult, a szélsőink pedig jó százalékban használták ki a helyzeteiket.

1. Győr 21 21 789–544 +245 42
2. FTC 18 17 1 609–436 +173 34
3. Érd 19 14 1 4 572–516 +56 29
4. Siófok 19 12 1 6 568–456 +112 25
5. Vác 19 12 7 524–512 +12 24
6. Fehérvár 19 9 2 8 524–533 –9 20
7. Debrecen 19 9 1 9 534–516 +18 19
8. Kisvárda 19 7 3 9 478–480 –2 17