Női kézilabda NB I: idegenben nyert a Győr és az FTC

2018.02.16. 19:44
A címvédő Győri Audi ETO a Vasas otthonában, míg a tabellán jelenleg második Ferencváros Fehérváron nyert a női kézilabda NB I-ben.

Meglehetősen viharvert időszakot tudhatott maga mögött a Fehérvár csapata, amely november 19-én győzött utoljára, azóta pedig négy vereség és egy döntetlen kísérte útját. Önbizalmukat a Fradi ellen az sem túlságosan növelhette, hogy időtlen idők óta nem sikerült legyőzni őket hazai pályán, és valljuk meg, ezúttal sem mellettük szóltak az esélyek. Fehérvár csapata, amely november 19-én győzött utoljára, azóta pedig négy vereség és egy döntetlen kísérte útját. Önbizalmukat a Fradi ellen az sem túlságosan növelhette, hogy időtlen idők óta nem sikerült legyőzni őket hazai pályán, és valljuk meg, ezúttal sem mellettük szóltak az esélyek.

Ilyen előzmények után nem okozott különösebb meglepetést, hogy alaposan bekezdett a Ferencváros, és pillanatok alatt háromgólos előnyt kovácsolt. Ezután azonban kissé megtorpantak, ez elég volt a Fehérvárnak ahhoz, hogy valamelyest rendezze sorait, és Claudine Mendy eredményessége révén tartsa a lépést – bár a vendégek háromgólos előnye továbbra is kitartott, és a szünetre négyre emelkedett.

A pihenő után mindent megpróbált az Alba, de a jól és szorosan záró zöld-fehér védelmet csak nehezen lehetett feltörni, ráadásul Fortuna sem állt mellette, több üres kapus gólt is kapott. Nyolcgólos vendégvezetéssel indult az utolsó negyedóra (16–24), ezen aztán a feltámadó Fehérvár faragni tudott, ám ahhoz keveset, hogy veszélyeztesse a listavezető újabb győzelmét.

„Nagyon örülök annak, hogy végig vezetve sikerült megnyerünk a mérkőzést. A Fehérvár nagyon megnehezítette a dolgunkat, hiszen nem feltett kézzel álltak hozzá, így a lefújásig koncentrálnunk kellett. Ha mindez esetleg nem sikerült egyből ott voltak a nyakunkon, bár azért az a négy-ötgólos vezetésünk kitartott" – mondta a találkozó végén az öt találatig jutó Kovacsics Anikó.

A másik mai mérkőzésen a címvédő Győr meglehetősen fiatal kezdővel indította a Vasas elleni bajnokit, de így sem okozott gondot az ETO-nak a mérkőzés. Már a szünetben hattal mentek a vendégek, és végül nyolccal nyertek. A találkozó után Ambros Martín, a győriek edzője bejelentette, hogy az idény végével távozik.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ALBA FEHÉRVÁR KC–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 23–29 (11–15)
Székesfehérvár, 1000
néző. V: Mizsák, Schmidt
FEHÉRVÁR: HERR O. – Nascimento 4, Lavko 4 (3), BOLDIZSÁR 2, Mayer, MENDY 7, Pelczéder 3. Csere: Mistina (kapus), Zsilinszkajtye, Rózsás, Májer 2, Djordjievszka 1, Hudra. Edző: Deli Rita
FTC: SZIKORA – Lukács 3, VAN DER HEIJDEN 5 (1), Snelder, Szekeres, KOVACSICS 5, Schatzl 1. Csere: Bíró (kapus), Pena 6 (4), Szucsánszki, Mészáros R., Jovanovics 3, Hornyák D., Márton 2, FALUVÉGI 3, Háfra 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 12. p.: 5–8. 18. p.: 7–10. 24. p.: 10–13. 28. p.: 10–14. 34. p.: 13–16. 40. p.: 15–21. 46. p.: 16–24. 52. p.: 19–24., 58. p.: 22–27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/5
Deli Rita:
– A vereségünk ellenére elégedett vagyok. Nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszottunk. Boldizsár Bianka és Rózsás Josephine élt a lehetőséggel, megnyílt előttük az út, és az ő teljesítményük kicsit választ is adott nekem, hogy milyen szinten számíthatok rájuk. Ma egy teljesen más csapatot láttam a pályán, a játékosok maradéktalanul megpróbálták megvalósítani, amit kértem tőlük a mérkőzés előtt. Az öt egyes védekezésünk jól működött, néha a felállt védelem ellen akadozott a játékunk, ettől függetlenül minden elismerésem a csapaté.
Elek Gábor: – A Fehérvárnak gratulálok, mert tartalékosan is nagy csatára kényszerített bennünket. Van ennyi különbség a két csapat között, de igazság szerint borzasztó nehézzé is tettük magunknak a mérkőzést azzal a tömérdek hibával, amelyeket elkövettünk. Olyan sorozatban vagyunk, amikor kissé alábbhagy a koncentráció, ziccereket és kapura lövéseket rontottunk.

VASAS SC–GYŐRI AUDI ETO KC 18–26 (8–14)
Elektromos-sportcsarnok, 400
néző. V: Szakállas, Varasdi
VASAS: GYŐRI – Hárs 1, Lyngby, Kocsis Á., KUCZORA 3 (1), Németh N. 1, Fekete 3. Csere: ANTONI (kapus), Hanusz 1, Becséri, Pados 3, Arany 2, Szecsődi, Németh M. 2, Szatmári, Szeberényi 2 (2). Edző: Kovács Péter
GYŐR: KISS É. – Bódi 3, GONZÁLEZ 3, Puhalák 4, Pál 2 (1), HANSEN 4, Fodor 2. Csere: Oftedal 2, Afentaler 1, Tomori, GROOT 3 (1), Knedlíková 1, Görbicz, Varga E. 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 20. p.: 3–9. 26. p.: 6–14. 45. p.: 9–19. 53. p.: 12–22
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Kovács Péter:
– Szeretnék gratulálni a Győrnek, nagyon sportszerű küzdelmen vagyunk túl. Úgy gondolom, hogy az eredmény részünkről is vállalható.
Ambros Martín: – Meg akartuk nyerni a mérkőzést, ez volt a mai célunk. Nagyon sok mérkőzés van már a lábunkban és a fejünkben is, és komoly megmérettetések állnak előttünk a BL-ben. Nagyon jó meccset vívtunk ma, az ellenfelünk remekül harcolt, gratulálok a teljesítményéhez.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 559–369 +190 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 15 490–342 +148 30
3. Érd 13 10 3 393–316 +77 20
4. Dunaújvárosi KKA 14 9 1 4 388–348 +40 19
5. Siófok KC 14 9 5 423–396 +27 18
6. Váci NKSE 13 7 6 388–364 +24 14
7. Kisvárdai KC SE 13 6 1 6 329–338 –9 13
8. DVSC-TVP 14 6 8 352–391 –39 12