Női kézilabda NB I: győzött a Kisvárda és az Érd

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.06. 20:03
A dobogós helyekért harcoló csapatok közül a Kisvárda és az Érd is magabiztosan győzött a női kézilabda NB I szombati játéknapján, előbbi így továbbra is veretlen.

A mezőny pont nélküli csapatainak mérkőzésén az újonc Eszterházy SC öt góllal vezetett a szünetben, de a Budaörs fordítani tudott.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ÉRD–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC 40–26 (23–10)
Érd, 1000
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 11 (3), Kiss N. 1, TÓTH G. 6, Kisfaludy 2, Jerábková 2, Gávai 3. Csere: Foggea, Doszpoth (kapusok), LAVKO 9, SCHATZL NATALIE 5, Simon A., Reizinger S., Kóka 1 (1). Edző: Szabó Edina
MKC: Gubíková – Kovacsicz 1, Maric 1, TILINGER 8 (1), Sz. Vukcsevics, KOPECZ 5, Hajtai 2. Csere: Scholtz (kapus), Gyimesi, Bízik B., Horváth B. 4, Bízik R. 3 (1), Domokos, Farkas V. 1, Fanton, Szalai Zs. 1. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 17. p.: 13–4. 22. p.: 17–7. 27. p.: 21–8. 36. p.: 27–13. 42. p.: 29–17. 50. p.: 33–22
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Szabó Edina:
– Nagyon készültek a lányok, hogy megmutassák, egységes csapatot alkotnak.
Bognár Róbert: – Az első félidő katasztrofális volt, a másodiknak bizonyos szakaszai normálisabbak. Sajnos jelenleg ennyi van a két együttes között.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 30–23 (15–9)
Kisvárda, 1100
néző. V: Hargitai, Markó
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – ORBÁN ADRIENN 5 (1), A. Klikovac 1, HAKUNOVA 9, V. Milanovic-Litre 1, Radojevics 4 (1), Avgyekova 1. Csere: Kordowiecka (kapus), GUIALO 6, T. Milosevics 2, Dragut 1, Horváth D., Benko, Rebicová. Edző: Vlatko Djonovics
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Klujber 2, Szekerczés 6 (4), Cifra, Sirián 1, FERENCZY 7, Szalai B. 3. Csere: Tomasevics (kapus), Grosch 1, Dombi L., Kazai 3, Nick, Molnár B. Edző: György László
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Vlatko Djonovics:
– Fontos és nagy győzelmet arattunk az évek óta együtt játszó, összeszokott Dunaújváros ellen. Az első félidő közepén feljavult a védekezésünk, majd támadásban is egyre hatékonyabbak lettünk.
György László: – Az első félidőben dőlt el a mérkőzés, amikor hat–hat után szétesett a védekezésünk és a támadójátékunk is. A második félidő pozitív volt, de ez a realitás, a Kisvárda ennyivel jobb csapat.

MTK BUDAPEST–ALBA FEHÉRVÁR KC 26–27 (10–18)
Népfürdő utca, 300
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
MTK: Győri – Slakta 1, KARNIK 7 (2), Kovács G. 2, DAKOS 4, TERMÁNY 5, Fekete B. 3. Csere: LAJTOS (kapus), Tóth E. 1, Stranigg, Bánfai, Mihálffy 1, Tóth N. 2. Edző: Golovin Vladimir
FEHÉRVÁR: GYÖRKÖS – Rózsás, NASCIMENTO 10 (3), MENDY 7, Boldizsár, Gorsenyina 1, PELCZÉDER 4. Csere: Mistina (kapus), Zsilinszkajtye 4, Májer K., Szarka 1, Temes, Sztankovics. Edző: Deli Rita
Kiállítások: 16, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Golovin Vladimir:
– A második félidőben visszajöttünk a mérkőzésbe, úgy tűnt, lehet egy pontunk, ám a végjátékban hibáztam.
Deli Rita: – Nagy előnyt szereztünk az első félidőben, majd a másodikban több hibát követtünk el, mint szabad lett volna, de a kiélezett végjáték után mindenképpen örülünk az eredménynek.

ESZTERHÁZY SC–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 31–33 (18–13)
Eger, 270
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
ESZTERHÁZY SC: Győrffy – Buzsáki 3, Hanczvikkel 3, Petrovics 5, SÁRI 10 (6), Kobela 1, Sallai. Csere: Tóth A., Leiner (kapusok), Juhász R., Brettner 5, Vörös 2, Borbély 2. Edző: Debre Viktor
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 4, Hornyák Á. 3, PÁLOS-BOGNÁR 11 (8), PÁSZTOR B. 8, Gerháth 1, Mézes. Csere: Wéninger (kapus), SZABADFI 4, Zsigmond V. 1, Kiskartali 1, Rácz, Hajduch, Ertl, Kaczur. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 8–6. 18. p.: 9–10. 24. p.: 14–12. 36. p.: 22–18. 42. p.: 26–21. 48. p.: 27–26. 54. p.: 29–30
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 8/8
Debre Viktor:
– Kiélezett mérkőzésen a végjátékban jobban játszó Budaörs megérdemelten vitte el a két pontot.
Mihály Attila: – Mindkét csapat mélyen átérezte a meccs jelentőségét. Nem játszottunk jól, de most csak a győzelem volt a fontos.

1. FTC 6 6 199–127 +72 12
2. Győr 6 6 221–158 +63 12
3. Kisvárda 5 3 2 130–111 +19 8
4. Érd 5 4 1 157–145 +12 8
5. Siófok 4 3 1 123–89 +34 6
6. Vác 5 3 2 158–144 +14 6
7. Fehérvár 5 2 1 2 127–132 –5 5
8. MTK 6 2 4 160–177 –17 4