Női kézilabda NB I: csak döntetlent játszott az Érd

2017.04.08. 21:16
Az Érd döntetlent játszott az MTK vendégeként a női kézilabda NB I szombati játéknapján, míg a Békéscsaba nagyon megverte a sereghajtó Kispestet.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
19. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–ÉRD 25–25 (16–13)
Népfürdő u., 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
MTK: Abramovics – Hosszu 1, Háfra 2, Gorilszka 2, Kovács G., TERMÁNY 6, Szádvári 3. Csere: Hlogyik, Putz (kapusok), Tóth E. 2, Nikolajenko 2, Slakta 2, Horváth D., Márton, DAKOS 5, Frankovics. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 7 (2), M. González 2, Signaté 1, A. Bulatovics 2, Kisfaludy 2, Araújo 1. Csere: Gridnyeva, Stoják (kapusok), Takács K., Szabó L., Gulyás, Fekete B. 2, Klivinyi 3, Kiss N. 3, Barján 2. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 12. p.: 8–5. 27. p.: 12–11. 33. p.: 17–14. 39. p.: 19–19. 53. p.: 22–23
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/2
Golovin Vlagyimir:
– Óriásit küzdöttünk, sokáig vezettünk is, majd amikor az Érd átvette a vezetést, nem roppantunk össze, és értékes pontot szereztünk.
Szabó Edina: – A mérkőzés képe alapján igazságos a döntetlen. Csapatom egyénieskedve, gyenge védekezést produkálva, a sportág iránti alázat nélkül kézilabdázott.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–IPRESS CENTER VÁC 31–26 (16–9)
Dunaújváros, 600
néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ – KLUJBER 6, KOVÁCS ANNA 10 (5), Cifra 2, Micijevic 1, SZALAI 3, Rácz-Vincze 4. Csere: Vártok, Pálinkás V. (kapusok), Grosch, Takács D. 3, Kudor 2 (1), Karnik, Nick, Udvardi. Edző: György László
VÁC: Arenhart – Soós, Hámori 3, TEMES 7 (3), Helembai 3, Basic 3, Radoszavljevics 4. Csere: Balog J. (kapus), Farkas V. 3, Sz. Vukcsevics, Kácsor 3. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 15. p.: 8–5. 20. p.: 10–6. 36. p.: 20–11. 42. p.: 23–16. 50. p.: 27–19
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek:
6/6, ill. 5/3
György László:
– Az első félidőben különösen jól védekeztünk, ez döntő volt, ráadásul gyors gólokat tudtunk lőni ebből, majd remekül visszazártunk. Az utolsó tíz percben a nagy előny birtokában kissé kiengedtünk, de nagyon fontos győzelmet arattunk.
Szilágyi Zoltán: – A játék minden elemében felülmúlt bennünket a Dunaújváros, nagyon nem így képzeltük el ezt a találkozót. A védekezésünk hatvan perc alatt nem állt össze, végig csak futottunk az eredmény után. Támadójátékunk az első félidőben igen gyenge volt, a szünet után ebben talán kicsit előbbre léptünk. Amíg a védekezésünk ezen a szinten marad, nem tudunk ilyen rangadókon jó eredményt elérni.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–ELIOS KISPEST NKK 32–20 (14–11)
Békéscsaba, 700
néző. V: Bán, Szloska
BÉKÉSCSABA: TRIFFA – Diószegi 3, Vaszileuszkaja 7 (4), Gidai 3, Dukics 1, WALFISCH 8 (1), Gávai 4. Csere: Terenyi (kapus), Kovacsevics 2, Zöldi-Tóth, Vukajlovics, Bottó 1, Mihálffy 3. Edző: Skaliczki László
KISPEST: Brunner – Tamás 2, Trizno 1, Kosik, Fundák 2, Petrovszki 1, Bárdi 1. Csere: Nenezics (kapus), Vadász 1, Balog B. 1 (1), SZERZŐ 6 (2), Polics 4, Pintér, Balogh V., Kiss K. 1 (1). Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 6. p.: 3–4. 14. p.: 7–4. 19. p.: 10–6. 25. p.: 11–10. 35. p.: 16–14. 42. p.: 22–16. 51. p.: 27–19
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/4
Skaliczki László:
– A második félidőben érvényesült támadásban és védekezésben is a két csapat közötti sebességkülönbség.
Béki Nagy Bertalan: – Bármilyen taktikát választhatunk, amíg kihagyjuk a ziccereket, nem tudunk szoros mérkőzést játszani.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 628–399 +229 37
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 15 1 2 583–430 +153 31
3. Érd 19 13 3 3 517–467 +50 29
4. Dunaújvárosi Kohász KA 19 13 1 5 563–474 +89 27
5. Ipress Center-Vác 19 12 1 6 549–496 +53 25
6. DVSC-TVP 19 8 3 8 506–479 +27 19
7. Alba Fehérvár KC 18 9 9 479–473 +6 18
8. MTK Budapest 19 7 2 10 476–549 –73 16