Női kézi NB I: botlott a Dunaújváros, hengerelt a Vác

2017.03.10. 20:11
A Békéscsaba meglepetésre hazai pályán 26–26-os döntetlent ért el a Dunaújváros ellen, míg a Vác simán nyert 36–25-re a Mosonmagyaróvár vendégeként a női kézilabda NB I 16. fordulójában.

A tabella ötödik helyén álló Vác már a félidőben 8 góllal vezetett, a második játékrészben ráadásul hárommal tovább növelte a különbséget, így sima győzelmet aratott.

Sokáig érett a meglepetés Békéscsabán, ugyanis a tabella 12. helyén álló hazaiak olyannyira tartották a lépést a negyedik Dunaújvárosiakkal, hogy még a hajrára is előnyben fordultak. Végül a hazaiaknak meg kellett elégedniük az egy ponttal, ami a tabellát nézve még így is bravúrkategóriába sorolható.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
16. FORDULÓ
EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 26–26 (14–14)
BÉKÉSCSABA:
TERENYI – Diószegi 3, KOVACSEVICS 6, Vaszileuszkaja 1, Glusica 3, Gávai 1, WALFISCH 7 (3)
Csere: Triffa (kapus), Zöldi-Tóth 3, Dukics, Gidai, Bottó 1, Vukajlovics 1
Edző: Skaliczki László
DUNAÚJVÁROS: Csapó 1 – KLUJBER 6, KOVÁCS A. 10 (2), Szalai, Cifra 2, Micijevic 1, Rácz-Vincze 3
Csere: Pálinkás (kapus), Kudor 1 (1), Grosch, Nick, Takács D. 1, Molnár B. 1, Karnik
Edző: György László
Békéscsaba, 1000 néző
Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter
Az eredmény alakulása. 8. p.: 6–3. 12. p.: 6–7. 16. p.: 9–8. 22. p.: 10–11. 27. p.: 12–11. 30. p.: 13–14. 33. p.: 14–15. 40. p.: 18–17. 45. p.: 22–20. 54. p.: 25–24. 55. p.: 26–24. 58. p.: 26–26.
Kiállítások: 8 ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Skaliczki László: – Gratulálok a dunaújvárosiaknak és a lányaimnak is. Mind a két csapat megharcolt a győzelemért, nyerhetett volna ez is, az is.
György László: – Nagyon sok hibával tarkított mérkőzésen egy pontot sikerült szereznünk. A Békéscsaba nagyon jól küzdött.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SEIPRESS CENTER-VÁC 25–36 (10–18)
MOSONMAGYARÓVÁR:
Szemerey – Katona 2, Csala 1, Bouti 2, Bardi 1, KOPECZ 6, Bízik R. 3
Csere: Wéninger (kapus), Gyimesi 4, Élő 1, Gerháth, Hajtai 2, Bízik B. 1, Bukojevic 2
Edző:
Varga József
VÁC:
ARENHART – NASCIMENTO 8 (3), SOÓS 7, Temes 4, Helembai, Basic 4, RADOSZAVLJEVICS 6
Csere: Balog (kapus), Hámori 1, S. Vukcsevics 4, Szondi, Jovetic, Kácsor 1, Sziráki, Bató 1
Az eredmény alakulása.
4. perc: 0–3. 8. p.: 3–6. 13. p.: 7–8. 25. p.: 9–14. 37. p.: 12–22. 48. p.: 16–30. 55. p.: 21–34
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
2/–, ill. 3/3
Varga József: –
Sajnos ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győzött a Vác. A mi csapatunk játéka a mai napon nélkülözte az agresszivitást.
Szilágyi Zoltán –
Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést, nagyszerű védekezéssel és kiváló kapusteljesítménnyel. Úgy érzem, magabiztos játékkal értük el nagy különbségű győzelmünket.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 568–361 +207 33
2. Érd 15 12 1 2 424–372 +52 25
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 12 1 2 474–360 +114 25
4. Ipress Center-Vác 16 10 1 5 457–418 +39 21
5. Dunaújvárosi Kohász KA 16 10 1 5 464–402 +62 21
6. DVSC-TVP 16 7 3 6 426–411 +15 17
7. Alba Fehérvár KC 15 7 8 406–393 +13 14
8. Siófok KC 15 6 1 8 430–410 +20 13