Női kézilabda NB I: a Vác nem adott esélyt az Érdnek

2018.01.12. 22:31
A Vác három góllal győzte le a vendég Érdet a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A váciak jobban kezdtek, három góllal elléptek. Bár az Érd az első félidő közepén felzárkózott, megint elhúztak a Duna-partiak, akik a második félidőben tartották hat-nyolc gólos előnyüket. A végén három találatra feljöttek az érdiek.

NŐI KÉZILABDA NB I
GVM EUROPE VÁC–ÉRD 27–24
(13–10)
Vác, 600
néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC:
ARENHART 1 – Jovetic 2, BARJÁN 5, LAKATOS 1, Helembai F. 2, DE SOUZA 10 (4), RADOSZAVLJEVICS 4. Csere: Suba (kapus), Diószegi 1, Kovács P. 1, Kácsor, Szondi, Szamoránsky P. Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD:
Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 6 (1), Kiss N. 2, Roberts 1, Kisfaludy 1, SIGNATE 5, Gávai 1. Csere: Foggea (kapus), Bulatovics, Tóth G. 3 (1), M. González 1, Klivinyi, LASSOURCE 4, Szabó L. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–0. 10. p.: 6–3. 14. p.: 6–6. 25. p.: 10–7. 34. p.: 16–10. 42. p.: 21–14. 51. p.: 25–17. 56. p.: 25–22
Kiállítások:
8, ill. 10 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 3/2
Szilágyi Zoltán:
– Nagyszerű hangulatban, szurkolóink lelkes támogatása közepette fantasztikusan küzdöttek a lányok. Védőmunkánk végig nagyszerű volt, ennek segítségével egy remek csapatot sikerült megvernünk.
Szabó Edina:
– Nagyon kényelmesen kezdtünk. Túl nagy előnyt adtunk, így a végjátékban nem volt esélyünk a győzelemre.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 11 358–258 +100 22
2. Győri Audi ETO KC 10 9 1 334–220 +114 18
3. Érd 12 9 3 358–294 +64 18
4. Váci NKSE 10 7 3 308–275 +33 14
5. Siófok KC 10 7 3 302–271 +31 14
6. Dunaújvárosi KKA 10 5 1 4 268–251 +17 11
7. Alba Fehérvár KC 10 4 2 4 281–269 +12 10
8. DVSC-TVP 11 5 6 276–302 –26 10