Női kézi NB I: a Vác Debrecenben győzött, veszprémi pontszerzés

2011.09.09. 20:30
A veszprémiek a második félidőben zárkóztak fel
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 2. fordulójában a Vác négygólos győzelmet aratott az előző idényben még ezüstérmes, ám anyagi nehézségek miatt a nyáron jelentősen meggyengülő Debrecen vendégeként.

A pénteki játéknap másik mérkőzésén a Veszprém úgy szerzett pontot Székesfehérváron az Alcoa vendégeként, hogy a félidőben még a házigazdák vezettek, öt góllal.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
DVSC-FÓRUM–VÁCI NKSE 25–29 (12–20)
Debrecen, 1200 néző. V: Baranyi, Szloska
DEBRECEN: Triffa – Csáki, SOPRONYI 7, HORNYÁK D. 7 (4), Dakos 2, Szűcs G. 3 (1), Kazai. Cs: Király (kapus), KUDOR 5, Karalyos, Léránt, Slakta, Szilágyi Á. 1. Edző: Köstner Vilmos
VÁC: JUHÁSZ E. – Baross 3, BARJÁN 3, UHRAKOVÁ 4, Fülöp 2, TÁPAI SZ. 8 (3), SZEGEDI 4. Cs: Péntek (kapus), KLIVINYI 4, Mészáros R., Ertl, Gyetván 1. Edző: Ökrös Csaba
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–5. 13. p.: 6–8. 22. p.: 10–13. 27. p.: 10–18. 37. p.: 14–21. 45. p.: 20–24. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/3
MESTREMÉRLEG
Köstner Vilmos: – Az első félidő gyenge védekezése és a támadásban elkövetett hibáink miatt tetemes előnyre tett szert a Vác. Ezt a különbséget a szünet után okosan, sokszor passzívig játszva tartották, igaz, a hosszú támadások után sajnos kevés alkalommal kaptuk meg a labdát. Ennek ellenérre teljesen megérdemelt az érettebben játszó vendégek sikere.
Ökrös Csaba: – Az első félidőben megszerzett előnyünk birtokában visszafogottabbak voltunk a folytatásban, de a kritikus pillanatokban mindig akadt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtponton.
ALCOA FKC–VESZPRÉM BARABÁS KC 29–29 (18–13)
Székesfehérvár, 800 néző. V: Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
ALCOA FKC: SZIKORA – NIKSICS 4, Maruscec, Horváth B. 5, Tilinger 5 (4), TRISCSUK 7, Becséri. Cs: Trimmel (kapus), Bízik 2, Rádl 1, NIKCSEVICS 3, Németh K. 2, Lelkes. Edző: Mihály Attila
VESZPRÉM: Kiss É. – Azari, Emberovics 1, Farkas V. 3, MAYER 4, BULATH 13 (6), Nagy I. Cs: Juhász 1, FÖLDES K. 5, Borkowska 2, Selmeci. Edző: Gyurka János
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6
Mihály Attila: – Azért igazságos az eredmény, mert mindkét csapat hullámzóan játszott. A végjátékban helyén volt a szívünk.
Gyurka János: – Az első félidőben nem ütköztünk eleget, ekkor a támadó–, és a védekező játékunk sem tetszett. Felőröltek bennünket, viszont a folytatásban hatgólos hátrányból felálltunk, ezért nem lehetek elégedetlen a döntetlennel.
1. Győri Audi ETO KC 2 2 79–55 +24 4
2. Váci NKSE 2 2 39–25 +14 4
3. Alcoa Fehérvár KC 2 1 1 57–56 +1 3
4. FTC 1 1 38–26 +12 2
5. DVSC 2 1 1 60–54 +6 2
6. Siófok KC 1 1 33–30 +3 2
7. Veszprém Barabás KC 2 1 1 56–63 –7 1
8. Kiskunhalas NKSE 1 1 27–28 –1 0