Női kézilabda NB I: a szünet után magára talált az FTC Dunaújvárosban

2011.02.20. 19:25
A Ferencváros női kézilabdacsapata a szünetben még kétgólos hátrányban volt, végül azonban 37–32-re győzött a Dunaújváros vendégeként az NB I 18. fordulójának záró mérkőzésén.

A védekezés egyik oldalon sem működött, így a nézők élvezetes, gólokban bővelkedő első félidőt láthattak, amely során a Ferencváros a 9. percben, 4–5-nél vezetett először. Ezt követően a hazaiak vették át az irányítást, Víg Viviennek sikerült néhány védéssel lendítenie csapatán, amelyben Radulovics Bojana és Ferling Bernadett szórta leginkább a gólokat.

A Dunaújváros előnye volt már négygólos is (14–10), elég volt azonban egy rövidebb hullámvölgy, és a Fradi egyenlített (15–15). A félidő utolsó öt perce megint Kiss Szilárd csapatának sikerült jobban, így 20–18-as vezetéssel vonulhatott a szünetre.

A meglepetés tehát benne volt a levegőben, a második játékrészben azonban az újvárosiak már közel sem tudtak azon a színvonalon játszani, mint tették azt az elsőben. Egy majdnem tíz percig tartó hazai góltalansági széria – amelyhez Pastrovics Melinda és az FTC feljavuló védekezése is nagymértékben hozzájárult – bőven elég volt ahhoz, hogy forduljon a kocka. A Dunaújváros elfáradt, a zöld-fehérek magabiztosabbá váltak, és a végére akkora előnyt szereztek, hogy az utolsó percekre már nem maradtak izgalmak.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMA–FTC–RAIL CARGO HUNGARIA 32–37 (20–18)
Dunaújváros, 800 néző. V: Nagy F., Túróczy
DUNAÚJVÁROS: Víg – Balogh Beatrix 2, Velky, Takács D. 3, Gáspár, FERLING 9, NAGY I. 4. Cs: Pisák (kapus), RADULOVICS 10 (3), Jókai 2, Sári 1, Selmeci, Vadász, Takács L. 1. Edző: Kiss Szilárd
FTC: Abramovics – KOVACSICZ 9, Szucsánszki 5 (2), Tomori 4 (1), SZAMORÁNSKY P. 8, ZÁCSIK 6 (2), Szarka 1. Cs: PASTROVICS (kapus), Bari Nagy, Szádvári 4, Balogh Barbara. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–1. 9. p.: 4–5. 15. p.: 9–6. 19. p.: 13–9. 26. p.: 16–17. 34. p.: 20–20. 39. p.: 20–23. 53. p.: 27–32. 57. p.: 29–35.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5
Kiss Szilárd: – Olyan sebességgel játszott a csapatom, amelyben „nincs benne" a győzelem lehetősége.
Elek Gábor: – Katasztrofális védekezést mutattunk be az első félidőben, szünet után szerencsére már feljavultunk, és ez kiváló kapusteljesítménnyel párosult.

1. Győri Audi ETO KC 18 18 610–414 +196 36
2. Ferencvárosi TC 18 14 1 3 585–486 +99 29
3. DVSC-Korvex 18 14 4 578–475 +103 28
4. SYMA Váci NKSE 18 13 5 592–467 +125 26
5. Alcoa Fehérvár KC 18 10 8 525–530 –5 20
6. Dunaújvárosi NKKSE 18 9 1 8 539–496 +43 19
7. Békéscsabai ENK SE 18 9 1 8 495–467 +28 19
8. Veszprém Barabás KC 18 7 1 10 507–522 –15 15