Női kézilabda NB I: a Fradi óriási csatában nyert Siófokon

2015.10.03. 15:28
Az erő nem volt a siófokiakkal a hajrában (Fotó: Földi D. Attila)
A női kézilabda NB I 7. fordulójának rangadóján a Ferencváros jobb végjátékának köszönhetően 26–24-re legyőzte idegenben a Siófokot.

A bajnok zöld-fehérek ebben a szezonban a Dunaújváros vendégeként már elvesztettek egy pontot, a Siófok pedig csak a Győri Audi ETO otthonában nem aratott győzelmet, így nagy csatára volt kilátás a Balaton partján.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy nem vár könnyű feladat a címvédőre, hiszen rendre a siófokiak kerültek előnybe.

A második félidő elején, a 37. percben vezetett először két góllal a Ferencváros (12–14), de a házigazda ekkor sem adta fel, és percekkel később már 15–15 volt az állás.

S hiába közeledett egyre inkább a végjáték, a vendégek csak nem tudtak elszakadni, a 48. percben 19–19, az 55.-ben 23–23 volt az állás.

Az utolsó percekben azonban Hornyák Dóra előlépett, előbb betörésből volt eredményes, majd labdát szerzett, így a háromgólos vezetésért támadhattak a zöld-fehérek. Ezzel ugyan nem tudtak élni a vendégek, de a Siófok 24–25-nél eladta a labdát a saját kapuja előtt, s ez végzetes hibának bizonyult (24–26).

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–26 (11–10)
Siófok, 700 n
éző. V: Dobrovits, Tájok
SIÓFOK: PASTROVICS – SUCH 2, Nyikitina, Orbán Annamária 8 (2), El-gaui 1, L. González 3, Erdősi 5. Cs: Salamakha (kapus), Németh, Piedade 1, S. Petersen 3 (2), Aguilar 1, Deáki. Edző: Christian Dalmose
FTC: Szikora – Kovacsicz 3, Pena 3, Szucsánszki 4, Szamoránsky P. 3, Hornyák D. 4, Schatzl. Cs: K. Tomasevics (kapus), Szekeres 1, Mészáros R. 1, Szekerczés 6 (5), Szarka 1, Lukács V., Zácsik. Edző: Elek Gábor
Eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 10. p.: 4–5. 15. p.: 6–5. 25. p.: 9–8. 35. p.:12–12. 40. p.:14–15. 50. p.: 21–21. 55. p.: 23–24
Kiállítások: 4, ill 8 perc
Hétméterek: 5/4, ill 6/5
Christian Dalmose:
– Nagyon keményen küzdöttek a játékosok egy nagyon erős csapat ellen. A mérkőzés végén elkövettünk egy-két hibát, ami a győzelmünkbe került.
Elek Gábor: – Az első félidőben sokat hibáztunk támadásban, emellett nem tudtuk megtörni az ellenfelet. A legfontosabb, hogy győztünk.

FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 20–20 (9–13)
Székesfehérvár, 900
néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Herr O. – Májer, HERR A. 4 (2), TÁPAI SZ. 6 (2), Mayer 1, Filipovics-Bandelier 2, TANABE 3. Cs: Horváth B., Hajduch 2, Isitate 2, Emberovics. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: OGUNTOYE – AZARI 3, Kovács Anna 4, Triscsuk, Bulath 2, SZALAI B. 3, VINCZE 7. Cs: Nagy É. (kapus), Takács D. 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 14. p.: 4–7. 20. p.: 6–10. 25. p.: 7–13. 38. p.: 10–13. 42. p.: 13–13. 50. p.: 17–15
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. –
Bakó Botond:
– Bosszantó a döntetlen, mert a helyzeteink alapján megnyerhettük volna a találkozót. Az első félidő a Dunaújvárosé volt, nagy hátrányból jöttünk vissza, ám utána sok helyzetet elhibáztunk. A végén fegyelmezetlenek is voltunk, amiért nagy árat fizettünk, de igazságos a pontosztozkodás.
Mátéfi Eszter: – Az első játékrészben megvalósítottuk az elképzeléseinket, a másodikban viszont több ziccert is elhibáztunk, amivel magunkra húztuk a Fehérvárt. A játékosaimnak azonban helyén volt a szívük és az eszük is, így idegenben sikerült szereznünk egy pontot. Igazságosnak tartom a döntetlent.

ÉRD–DVSC-TVP 32–20 (20–9)
Érd Aréna, 1400
néző. V: Hargitai, Markó
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 10 (4), SIGNATÉ 4, A. Bulatovics, Kisfaludy 1, KLIVINYI 10, Takács K. Cs: Gridnyeva, Győri (kapusok), Havronyina 2, Fekete B. 1, Barján 1, Gulyás V., Szabó L. 1 (1), M. González 2, Vajda. Edző: Szabó Edina
DVSC: Horváth-Pásztor – Kelemen 2, GARBUZ 6 (4), KUDOR 4 (1), B. KLIKOVAC 4, Karnik 1, Varsányi 1. Cs: Víg (kapus), Deszpotovics, Siska 1, Slakta 1, Szilágyi Á., Sirián, Marincsák. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–3. 12. p.: 9–3. 17. p.: 12–4. 23. p.: 17–6. 32. p.: 22–10. 38. p.: 25–12. 47. p.: 28–14. 56. p.: 31–17
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 6/5
Szabó Edina:
– Mindenki nagyon élvezte a játékot. Jól kezdődött a meccs, mert már a bemelegítés alatt olyan szurkolás volt, amivel összeérett a közönség és a csapat.
Varga József: – Elismerésem az Érdnek, mi pedig szégyelljük magunkat.

IPRESS CENTER-VÁC–BUDAÖRS 33–23 (14–8)
Vác, 450
néző. V: Nagy F., Túróczy
VÁC: BÍRÓ B. – Jovetic 4, Soós 2, Gregorc, Basic 2, Farkas V. 3, Pelczéder. Cs: Balog J. (kapus), Liscsevics 1, Gróz 2 (2), Sz. Vukcsevics, Szondi 5 (2), HÁMORI 3, HELEMBAI 5, Tóth E. 4, Ertl 2. Edző: Uros Bregar
BUDAÖRS: Györkös – FÖLDES K. 6 (1), Szabó A. 1, Zsigmond V., Szabadfi 3, Ivanics, Kiskartali. Cs: Andrási (kapus), Bárdi 1, Hatala 3, Földes V. 4 (2), Karalyos 2, Szamoránsky A. 2, Németh N. 1, Kamuti. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása: 10. perc: 2–3. 15. p.: 4–4. 27. p.: 12–5. 36. p.: 18–11. 51. p.: 27–17
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3
Uros Bregar:
– Valamennyi játékosunk játszhatott a mérkőzésen és igyekezett tudása legjavát adni.
Mihály Attila: – A nehezebb feladatokat jobban oldottuk meg. Sajnos a második félidőben szétestünk, időnként akaratgyengén kézilabdáztunk.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 8 7 1 250–181 +69 15
2. Győri Audi ETO KC 7 7 239–147 +92 14
3. Érd 7 5 2 190–153 +37 10
4. Siófok KC 7 5 2 213–178 +35 10
5. Dunaújvárosi KKA 7 4 2 1 200–177 +23 10
6. Ipress Center-Vác 7 4 3 184–182 +2 8
7. Fehérvár KC 7 3 1 3 167–160 +7 7
8. DVSC-TVP 7 2 5 181–191 –10 4