Női kézilabda NB I: a DVSC és a Békéscsaba is nyert idegenben

2011.03.26. 19:46
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának 22., utolsó fordulójában a Békéscsaba és a Debrecen is nyerni tudott idegenben.

A debreceniek az érdieket verték meg hat góllal, a békéscsabaiak a dunaújvárosiaknál bizonyultak jobbnak öt találattal.

NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 22. (UTOLSÓ) FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI REGALE KLÍMA–BÉKÉSCSABAI ENK SE 25–30 (16–16)
Dunaújváros, 500 néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAÚJVÁROS: PISÁK – BALOGH B. 7 (5), Velky, Takács D. 1, Gáspár, FERLING 7, NAGY I. 4. Cs: Víg, Jókai 3, Gera, Sári 1, Berta, Erdősi 2, Selmeci, Felső. Edző: Kiss Szilárd
BÉKÉSCSABA: Veress – Hajduch 1, Bódi 4, Szekeres 3 (1), Tóth K. 1, KAMPER 6, KELEMEN 4. Cs: FUTAKI (kapus), Nyikolajenko 4, Glusica 2, Kudor, DRÁVAI 5 (4). Edző: Bohus Beáta
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 7. p.: 5–4. 17. p.: 8–11. 24. p.: 14–12. 28. p.: 14–15. 39. p.: 18–23. 45. p.: 22–25. 52. p.: 23–29
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 8/5
Kiss Szilárd: – Nagyon jó csapattal szemben maradtunk alul, jelentős magassági és súlyfölényben volt az ellenfelünk.
Bohus Beáta: – Ahogyan reméltem, szoros első félidő után fokozatosan el tudtunk húzni, ebben nagy szerepe volt hosszabb és erősebb kispadunknak. Örülök, hogy otthoni fiaskók után idegenben javítani tudtunk.
ÉTV ÉRDI VSE–DVSC-KORVEX 26–32 (12–15)
Érd, 350 néző. V: Ágnecz T., Sipos O.
ÉRD: JANURIK – Török 1, Kuridza 1, Wolf 6, KISFALUDY 1, TÓTH T. 11 (4), Balog 2. Cs: Oguntoye (kapus), Kovács Anna, Őri C. 2, Gyetván 1, Burai, Pádár M. 1, László. Edző: Szabó Edina
DEBRECEN: Kiss É. – Csáki 1, SOPRONYI 6, BOGDANOVICS 5, Mörtel 6 (3), Juhász G. 4, Szabó V. 1. Cs: Triffa (kapus), Slakta 4, Hornyák D. 1, Bognár B. 4, Dakos, Kazai. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 11. p.: 5–6. 23. p.: 9–10. 40. p.: 16–21. 47. p.: 22–21. 53. p.: 26–24
Kiállítások: 12, ill. 20 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/3
Szabó Edina: – Ötvenkét percig bírtuk a meccs iramát, onnan rutinból fölénk kerekedett a Debrecen. Gratulálok neki, jó mérkőzést játszottunk.
Köstner Vilmos: – Negyvenöt percig magabiztosan vezettünk, tízperces rövidzárlatunkat remek végjátékkal javítottuk ki a kiválóan küzdő Érd otthonában.