Női kézilabda NB I: a Debrecen két góllal kapott ki Székesfehérváron

2012.04.21. 20:48
Az Alcoa hazai pályán két góllal nyert a Debrecen ellen az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 5–8. helyért tartó rájátszásának harmadik fordulójában. A fehérváriak másodszor nyertek a playoffban, a debreceniek másodszor kaptak ki.
NŐI KÉZILABDA NB I, AZ 5–8. HELYÉRT, 3. FORDULÓ
ALCOA FKC–DVSC-FÓRUM 31–29 (17–11)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Bóna, Miskei
FEHÉRVÁR: SZIKORA – Niksics 3, NIKCSEVICS 7, Tilinger 5, Horváth B., TRISCSUK 9 (3), VASZARI 6. Cs: Trimmel, Cziráky (kapusok), Kuhinkó, Rádl 1, Becséri, Maruscec, Németh N. Edző: Konkoly Csaba
DVSC: Király – Varsányi, Karalyos 2, KUDOR 6 (3), Bálint 3, Siska 4, KAZAI 5. Cs: Makai (kapus), Dakos 3 (1), Slakta, KARNIK Sz. 4 (2), Karnik M. 2, Som. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 12. p.: 4–3. 18. p.: 7–4. 24. p.: 14–8. 28. p.: 16–10. 33. p.: 20–13. 39. p.: 24–19. 45. p.: 27–23. 51. p.: 30–26. 57. p.: 31–27
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 9/6
Konkoly Csaba: – Az első félidőt úgy kezdtük, és játszottuk, ahogy elterveztük. Már akkor is a befejezésekbe hiba csúszott, ami aztán a második játékrészben megbosszulta magát. Megnehezítettük a saját dolgunkat, de a lényeg, hogy megvan a két pont.
Köstner Vilmos: – Igazi, sok hibával tarkított, de küzdelmes playoffmeccs volt. Az első harminc percben nagyon rossz felfogásban kézilabdáztunk, buta, megbeszélt akciókból kaptunk gólokat. Ledolgozhattuk volna a hátrányunkat, és a győzelmet is megszerezhettük volna, de összességében a Fehérvár megérdemelte a két pontot.
5. Alcoa Fehérvár KC 2 2 56–49 +7 5
6. Veszprém Barabás KC 1 1 37–30 +7 5
7. Váci NKSE 1 1 20–25 –5 4
8. DVSC 2 2 59–68 –9 2