Nehézkes kezdés után szép siker: a női kéziválogatott legyőzte Montenegrót

2018.09.28. 17:20
A magyar női kézilabda-válogatott 29–25-re legyőzte Montenegrót felkészülési mérkőzésen Győrben. A két csapat szombaton (15.30 óra) ismét összecsap egymással.
Háfra Noémi hat góllal járult hozzá Montenegró legyőzéséhez – GALÉRIÁNK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE! (Fotók: Koncz György)

NŐI KÉZILABDA FÉLKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–MONTENEGRÓ 29–25 (15–14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 400
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Lukács V., Kovács Anna 3, Kovacsics 1, Kisfaludy 1, HÁFRA N. 6, Schatzl Nadine 1. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Hornyák D. 3 (1), KAZAI 6, TÓTH G. 5 (1), al-Gaui, Orbán Adrienn 3, Mészáros R., Pálos-Bognár. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
MONTENEGRÓ: Nenezics – RADICSEVICS 5 (1), K. BULATOVICS 5, Raicsevics 5 (4), Brnovics 1, Jaukovics 3, Mehmedovics 4. Csere: A. Bulatovics, Ramuszovics, A. Klikovac, Deszpotovics, Grbics, Ujkics 1, Premovics 1. Szövetségi kapitány: Per Johansson
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 12. p.: 2–7. 16. p.: 6–8. 19. p.: 6–10. 25. p.: 10–10. 33. p.: 17–15. 40. p.: 19–20. 48. p.: 22–22. 54. p.: 26–24
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5
Kim Rasmussen:
– Mindig elégedett az ember, ha győz, különösen, ha a világ nyolc legjobb csapatának egyikét veri meg. Elégedett vagyok a támadójátékunkkal, ahogy egymás után alakítottuk ki a helyzeteket, hiszen az ellenfél védekezése az egyik legkiválóbb a női mezőnyben. Ugyanakkor túl sok könnyű gólt ajándékoztuk a riválisnak, a saját kapunk előtti koncentrációnkon és gyorsaságunkon még tudunk javítani. Nagyon gyorsan kézilabdáztunk, ez is volt a tervünk, és ennek kell a célunknak lennie a jövőben is.
Per Johansson: – A kezdésünk remek volt, a mérkőzés vége viszont borzasztóan alakult. Túl sokat hibáztunk, és túl sok hétméterest rontottunk, miközben a magyar válogatott mindig be tudott találni a kulcsfontosságú pillanatokban.

Rosszabbul nem is indulhatott volna…

Az év végi franciaországi Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott a kontinenstornára szintén kijutó Montenegró elleni első felkészülési mérkőzése tényleg rémálomszerűen kezdődött: a mieink támadásban hetest hibáztak, és egymás után lőtték a kapufákat, ráadásul többször is eladták a labdát, így a 11. percben már öt góllal, 7–2-re vezettek a korábbi győri kedvenc, Jovanka Radicsevics vezette vendégek.

Kim Rasmussen cserékkel próbálta frissíteni csapatát, ez pedig fokozatosan meg is hozta az eredményét: a kapuban Kiss Évát a heteseket és ziccereket is védő Bíró Blanka váltotta, míg támadásban a Schatzl Nadine, Lukács Viktória páros helyét Orbán Adrienn és a válogatottban 30 évesen debütáló (és végül hat góllal záró) Kazai Anita vette át a szélen.

A középső posztokon Háfra Noémi és a csereként pályára lépő Tóth Gabriella is egyre jobban belelendült, így a 25. percben egyenlítettünk (10–10), majd kiválóan hajrázva az első félidő utolsó másodperceiben – a mérkőzés folyamán először – a vezetést is átvettük (15–14).

A fordulás után a montenegróiak sokáig tapadtak, sőt kétszer a vezetést is visszavették, a játékrész második fele azonban a mieinknek sikerült sokkal jobban. Az utolsó 20 percben – Bíró védéseinek és az egyre jobban összeálló védelemnek köszönhetően – a vendégek mindössze négy gólt szereztek, míg nálunk többen is megrázták magukat, így négy góllal, 29–25-re nyert a magyar válogatott.

A két csapat szombaton (15.30 óra) ismét összecsap egymással a győri Magvassy-csarnokban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Katarina Bulatovics átlövése után még utat talál a labda a kapunkba (28–25). A mieink még kapnak egy hetest, amelyet Tóth értékesít, így a magyar válogatott négy góllal, 29–25-re legyőzte Montenegrót.

59. perc: Deszpotovics hiába lő gólt, lépés miatt érvénytelen a találat. Kim Rasmussen időt kér.

58. perc: Tóth dobja ki oldalt a labdát, de az üres kaput szerencsére nem tudják kihasználni Radicsevicsék.

57. perc: Kovács passzívnál, 10 méterről a jobb felsőbe küldi a labdát (28–24). Deszpotovics előtt későn zárunk össze, ez is hetes. Ráadásul Lukács egy kétperces kiállítást is kap. Katarina Bulatovics érkezik, de Bíró hárítja a hetesét!

56. perc: Deszpotovics lő Bíróba, de hetes ez is. Raicsevics is tud hibázni, sorozatban az ötödik hetes már nem megy be, a labda ezúttal a lécről fölé pattan.

55. perc: Kovács harcol ki hetest, Hornyák pedig a kapufa segítségével a kapuba vágja a labdát (27–24). Hornyák hátul is remekel, bemutat egy szép blokkot.

54. perc: Jaukovics harcol ki hetest. Kiss érkezik a kapuba, Raicsevics azonban neki is bevágja (26–24).

53. perc: Kovács lövését ezúttal hárította Nenezics. Ismét időt kértek a vendégek.

52. perc: Sőt, már három a mieink előnye, Tóth labdaszerzése után Schatzl szerez gólt a lerohanás végén. 26–23

51. perc: Premovics hozza közelebb a vendégeket (24–23), de Hornyák ismét kettőre növeli az előnyünket. 25–23

50. perc: Remek támadás végén Háfra lövi ki a bal alsó sarkot. 24–22

49. perc: Kovács remek testcsele után ziccerbe kerül, közelről pedig a kapuba lő, ismét vezetünk. 23–22

48. perc: Tóth lő remek gólt elhajlásból (22–22), Bíró pedig bemutat gyorsan egy védést Radicsevics lövése után.

47. perc: Eladjuk a labdát támadásban, de a montenegróiak is elrontják a lerohanást.

46. perc: Időt kért a vendégek szövetségi kapitánya. Keményen védekezünk, nem jutnak helyzethez a vendégek.

45. perc: Jaukovics ezúttal nem tudja meglepni Bírót, aki sajnos pontatlanul indít. Belemenés a montenegróiaknál, majd Hornyák hiába szlalomozik végig a pályán, Nenezics védi a ziccerét. Ismét Hornyák próbálkozik, ám ezt a párharcukat is a montenegrói kapus nyeri.

44. perc: Jaukovics nem kegyelmez, a bal alsóba zúdítja a labdát (21–22). Megint Orbán kerül helyzetbe, de ezúttal véd a kapus.

43. perc: Brnovics ejtését Bíró kapja le a levegőben, a másik oldalon pedig Orbán értékesít a szélről egy ziccert. 21–21

42. perc: Háfra lövését ezúttal védi Nenezics.

41. perc: Bíró védő Bulatovics rendkívül távoli átlövését, majd Háfra egyenlít (20–20). Rohannak a vendégek, Mehmedovics bombáz a léc alá a bal szélről. 20–21

40. perc: Kovacsics eladott labdája után visszaveszik a vezetést a vendégek: Radicsevics eredményes a lerohanás végén (19–20). Nenezics védi Schatzl lövését, majd Kovács egy remek csel után ziccerben a kapu mellé lő.

38. perc: Kovács lő gólt remek előkészítés után (19–18), de megint egyenlítenek a montenegróiak: Raicsevics értékesít egy hetest. 19–19

37. perc: Katarina Bulatovics már nem rontja el, lendületből lő és egyenlít (18–18), támadásban megint hibázunk, de Bíró ezúttal bemutat egy védést.

36. perc: Háfra hibázik, majd a vendégek is, Kovacsics pedig a kapusba lövi a labdát.

35. perc: Hetest kapnak a montenegróiak, Raicsevics pedig értékesíti is a büntetőt. 18–17

34. perc: Nagy nehezen sikerül Mehmedovicsnak a labdát, ő pedig a jobb alsóba lő (17–16). Ez igen: Kovacsics adja fel kínaira Kazainak, aki a kapufára lő, onnan azonban a kapusa lábára pattan a labda, amely végül a kapuban köt ki. 18–16

33. perc: Jaukovics lövése után Bíró véd, a lerohanásunk végén azonban Nenezics hárítja Kisfaludy kísérletét. Kovacsics remek labdaszerzése után Orbán Kisfaludyhoz passzol, ő pedig ezúttal nem hibázza el a ziccert. 17–15

32. perc: Kazai ismét beköszön a szélről, ezzel jelenleg öt góllal ő a mezőny legeredményesebbje. 16–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő, Katarina Bulatovics egy bombagóllal egyenlít. 15–15

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Orbán lő gólt a jobb szélről (13–13), majd Ujkics válaszol azonnal a másik oldalon (13–14). Óriási a rohanás, 25 másodperccel a dudaszó előtt Háfra egyenlít (14–14), majd eladják a labdát a vendégek, Háfra pedig ismét betalál, így a mérkőzés során először megszerezzük a vezetést, és egygólos előnnyel mehetünk a pihenőre! 15–14

29. perc: Kazai révén ismét van válaszunk, ezúttal a kapus lába alatt pattint a kapuba (12–12), Raicsevics passza után Brnovics lő gólt beállóból. 12–13

28. perc: Jaukovics lendületből a bal alsó sarokba bombázza a labdát. 11–12

27. perc: Kazai lő gólt a bal szélről, ismét egyenlítünk. 11–11

26. perc: Raicsevics harcol ki hetest, majd értékesíti is azt – Bíró most is belekap a labdába, de védeni nem tud. 10–11

25. perc: Ramusovics beállóból lő, de Bíró véd, Tóth pedig egyre csökkenti a különbséget (9–10). Újabb Bíró-védés, majd egy újabb Tóth-gól, egyenlítettünk! 10–10

24. perc: Deszpotovics harcolt ki hetest, ám Bíró megfogta Radicsevics büntetőjét! Belemenés, Hornyák előtt zártak össze jól a montenegróiak.

23. perc: Kovacsics betörése után Brnovics szabálytalankodik, sőt egy két percet is kap. Radicsevics labdát szerez emberhátrányban, ám a lerohanás végén a lövését Bíró a kapufa segítségével hárítja. Kapufa nálunk is, Kazaitalálja el a lécet.

22. perc: Radicsevics nagyon éles szögből Bíróba vágja a labdát, majd Raicsevics lő a kapu mellé.

21. perc: Labdát szerzünk, de nem tudunk gyorsan indulni. Nenezics véd ismét, de Kazai legalább a kipattanót összeszedi. Ez már bent van, Orbán kipókhálózza a jobb felsőt. 8–10

20. perc: Orbán Adrienn is a pályán. Tóth lövése után a labda a blokkról pattan a kapu fölé, de nem megy el a kedve, másodszorra már a kapuban köt ki a labda. 7–10

19. perc: Megint Lukács próbálkozik, ám ezúttal Nenezicsben akad el a labda. Hetest kapnak a vendégek, el-Gaui pedig egy sárgát. Bíró érkezik a kapunkba, Radicsevics hetesénél azonban ő sem tud segíteni. 6–10

18. perc: Hornyák kap sárgát, majd Jaukovics ugrik rá a falra, onnan pedig a bal alsóba lő.

17. perc: Közelebb léptünk, Per Johansson időt kér. Bulatovics ellépi, a lerohanásunknak viszont lőttek, mivel rossz helyről végeztük el a szabaddobást. El-Gaui Aszma is pályára lép, Lukács pedig a bal oldali kapufát találja el a szélről beugorva.

16. perc: Raicsevics esett óriásit, de nincs nagy baja. Katarina Bulatovics nem szórakozik, Kiss lábai között a kapuba lövi a labdát (5–8). Hornyák révén van rá válaszunk, lendületből kilövi a jobb felsőt. 6–8

15. perc: Háfra bátran betör, a jutalma pedig egy gól (4–7). Sőt, Kisfaludy labdát szerez, Kazai pedig a léc alá küldi a labdát a lerohanás végén. 5–7

14. perc: Nagyon hosszan támadunk, passzív miatt pedig végül el is veszik a labdát. A másik oldalon Mehmedovics lép ki a labdával.

12. perc: Háfra lő mellé, de ezúttal a vendégek is eladják a labdát, a lerohanás végén pedig Kazai Anita megszerzi első magyar válogatott gólját! 3–7

11. perc: Ismét lehúzzák a labdát Mehmedovicsnak, aki ezúttal is gólt lő a szélről (2–6). Sokadjára is eladjuk a labdát, Radicsevics pedig megint megindul, és értékesíti is a ziccert. 2–7

10. perc: Kovacsics csúszott el, de szerencsére jól van, sőt egy lövéssel próbálkozik is, de ezt Jaukovics blokkolja.

10. perc: Hiába a szabálytalanság, Kovacsics Bulatoviccsal a nyakában is kilövi a jobb alsó sarkot (2–4). Mehmedovics javít, a beköszön a bal szélről beugorva. 2–5

9. perc: Jaukovics durrant a kapu mellé, Kisfaludy pedig utólag besárgul. Megint eladjuk a labdát, Mehmedovics ziccerét azonban védi Kiss.

8. perc: Újabb labdavesztés a mieinknél, de Radicsevics ezúttal elrontja a lerohanást. Kim Rasmussen időt kér. Az időkérés után Kisfaludynál látnak szabálytalan zárást a horvát bírók.

7. perc: Kovacsics labdaeladása után Raicsevics indul meg, majd biztosan a kapuba vágja a labdát. 1–4

6. perc: Ez sincs bent, Lukács szélről próbálkozik, de Nenezics megint véd. Kiss Éva is bemutat egy védést, ez most nagyon kellett. Megvan az első: Háfra zúdítja a montenegrói kapuba a labdát (1–2). Katarina Bulatovics azonnal válaszol, ő is bombagólt lő. 1–3

5. perc: Megint Radicsevics köszön be, a jobb szélről ugrik be, majd átejti Kisst. 0–2

4. perc: Elképesztő, előbb Kovacsics, majd Scahtzl találja el a kapufát, továbbra sincs gólunk.

4. perc: Kovács veszít labdát, a lerohanás végén pedig Radicsevics értékesíti magabiztosan a ziccert. 0–1

3. perc: Jaukovics bombázza a kapu fölé a labdát, megint támadhatunk.

2. perc: Raicsevics adja el a labdát, az ellentámadás végén pedig Schatzl ejt a lécre. Kár érte…

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a mieink vezethetik az első támadást. Háfra harcol ki büntetőt, ám Kovács lövését Nenezics hárítja.

A mérkőzés előtt Lukács Viktóriát és Kovacsics Anikót köszöntötték: előbbi a 25., utóbbi a 100. alkalommal válogatott ma.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Magyarország–Montenegró felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

2018. szeptember 23–30. között a felnőtt női A- és B-válogatott mellett a világbajnok juniorok is birtokba vették a győri Audi Aréna edzőpályáit.

Az egyhetes győri edzőtábor végeztével szeptember 28-án (pénteken) 17.30-tól, valamint szeptember 29-én (szombaton) 15.30-tól az A-válogatott Montenegró legjobbjai ellen vív felkészülési mérkőzéseket a győri Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

A szokásos és jól bevált futball, majd tömény dózis taktikából: ide kattintva részletesen olvashat a válogatott felkészüléséről.

Kim Rasmussen ma két újoncot avathat: el-Gaui Aszma és Kazai Anita is az első magyar válogatott mérkőzésén léphet pályára.

Mind a két együttes az év végi franciaországi Európa-bajnokságra készül: a mieink Spanyolországgal, Hollandiával és Horvátországgal kerültek egy csoportba, míg a montenegróiak Franciaországgal, Oroszországgal és Szlovéniával szerepelnek majd egy kvartettben.

A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE (szeptember 23–29.):
Kapusok:BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), HORVÁTH-PÁSZTOR Bettina (Kisvárda Master Good SE), KISS Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők:FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), ORBÁN Adrienn (Kisvárda Master Good SE)
Jobbátlövők:HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KISS Nikolett (Érd), KOVÁCS Anna (DVSC Schaeffler), SZEKERCZÉS Luca (Dunaújvárosi KKA)
Irányítók:KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), PÁLOS-BOGNÁR Barbara (Moyra-Budaörs), SZALAI Babett (Dunaújvárosi KKA), TÓTH Gabriella (Érd)
Beállók:EL-GAUI Aszma (Siófok KC), KISFALUDY Anett (Érd), MÉSZÁROS Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők:HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), KLIVINYI Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők:KAZAI Anita (Dunaújvárosi KKA),PELCZÉDER Orsolya (Alba Fehérvár KC), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

A B-válogatott kerete (szeptember 23–27.):
Kapusok:CSAPÓ Kyra (Dunaújvárosi KKA), SUBA Sára (GVM Europe-Vác)
Jobbszélsők:DÁVID-AZARI Fruzsina (Moyra-Budaörs), DIÓSZEGI Nikolett (GVM Europe-Vác), GROSCH Vivien (Dunaújvárosi KKA)
Jobbátlövők:KARNIK Szabina (MTK Budapest), KLUJBER Katrin (Dunaújvárosi KKA), PLANÉTA Szimonetta (Chambray Touraine – Franciaország)
Irányítók:LAKATOS Rita (Byasen Trondheim – Norvégia), TÓTH Eszter (MTK Budapest)
Beállók:HELEMBAI Fanny (GVM Europe-Vác), PÁSZTOR Noémi (Moyra-Budaörs), SIRIÁN Szederke (Dunaújvárosi KKA),TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler),
Balátlövők:GERHÁTH Fanni (Moyra-Budaörs), TERMÁNY Rita (MTK Budapest),WALFISCH Mercédesz (EUbility Group Békéscsaba)
Balszélsők:FODOR Csenge (Győri Audi ETO), HÁRSFALVI Júlia (TuSies Metzingen – Németország), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)