A Fradi 17, a Siófok ötgólos előnyt szerzett

2015.02.07. 18:12
Hiába takarták el a kilátást a norvégok, Tomoriék talán vakon is győztek volna (Fotó: Teknős Miklós)
A Ferencváros 44–27-re nyert hazai pályán a norvég Tertnes Bergen ellen a női kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így a holnapi, szintén a Népligetben rendezendő visszavágón nem sok izgalom várható. A siófokiak még nem dőlhetnek hátra, 25–20-ra nyertek hazai pályán a Hypo ellen.

FERENCVÁROS–BERGEN

A Bergen feladta a pályaválasztói jogot, de nem csak ezért számított a Ferencváros a párharc esélyesének. A norvég csapat ugyanis mindössze tíz játékossal érkezett Budapestre, ahol 25 óra alatt játsszák le a felek a két mérkőzést, pihenésre tehát nem sok idő lesz.

Vérten Orsolya belázasodott, így nem állhatott Elek Gábor vezetőedző rendelkezésére, ám a rutinos balszélső nélkül sem okozott gondot a Fradinak ellenfele kiütése. Szarka Adrienn és Kovacsicz Mónika vezérletével 8–0-ra elhúzott a hazai csapat. A zöld-fehérek kapuját védő Katarina Tomasevicset csak a 11. percben avatták fel a vendégek, akik ezután sem fejtettek ki nagy ellenállást.

A második félidőben már 22 góllal is vezetett a Ferencváros, amelyben Nerea Pena lubickolt. A nagy előny tudatában Elek Gábor több fiatal játékosát is pályára küldte, így az utolsó percekben a Bergen kozmetikázni tudott az eredményen.

1. FÉLIDŐ
1–5. perc:
Az első támadás egyik oldalon sem zárul góllal, aztán a Fradi két szélsője, Kovacsicz, majd Szarka is betalál. Tomasevicset egyelőre nem tudják felavatni a norvégok, Szamoránsky viszont beállóból megszerzi a hazaiak harmadik gólját. 3–0
6–10. perc: Norvég technikai hiba után Szarka indul, és kihasználja a ziccert. Máris itt az első időkérés – természetesen a vendégek éltek ezzel. Soós marad bent támadásban egy lerohanás során, és él a lehetőséggel, feliratkozik a gólszerzők közé. Pena egy az egyben megveri emberét, a kapus nem tud védeni. Liljegren üresen kapja meg a labdát a hatoson, de csak a kapufát találja el. Kovacsicz ellenben nem hibázik a szélről. Ezúttal ejtéssel próbálkoznak a vendégek, de a kapufával nincs szerencséjük. Pena hetesével már nyolccal vezet a Fradi. 8–0
11–15. perc:
Sivertsen lövi az első bergeni gólt, mégpedig hétméteresből, könyörtelenül. Szarkától egyből jön a válasz, Liljegrent pedig még ki is állítják. Sivertsen hatalmas lövésénél a léc „hárít”, a másik oldalon Tomori céloz pontatlanul. Lied még emberhátrányban talpról lő szép gólt. Kovacsicz már három gólnál jár. Lied bal keze újra megvillan, nagy gól. Tomori lendületből érkezik, és megszerzi első találatát. 11–3
16–20. perc:
Szarka indul meg egyedül, gól. Tomasevics újabb védéssel véteti észre magát. Pena betörése után már tízzel vezet a Fradi. Lygren a bal szélről szép góllal jelentkezik. Tomori talpról átlövi a norvég falat, hatalmas gól a vége. Skogrand a harmadik lövéséből jegyzi első gólját. Szarka ellenben ötből ötnél jár. Pena ismét megtalálja a helyet az egyes és a kettes védő között, itt az újabb bergeni időkérés. 16–5
21–25. perc:
Tomasevics lábai között majdnem átcsorog a labda, de csak majdnem. A Tertnes védelme továbbra sem áll biztos lábakon, Tomori használja ezt ki. Skogrand a kapufa segítségével talál be, Cifra pedig a játékvezetők utasítására kitalál a pályáról, két percre. Skogrand emberelőnyben is eredményes. A 19 éves Lukács Viktória hetest harcol ki, amelyet Pena értékesíti. Szarka is kiáll két percre, Sivertsen büntetőjével tíz közte.18–8
26–30. perc:
Szép vendégtámadást fejez be góllal Liljegren. Elek Gábor időt kér. Davidsen és Tomasevics is bemutat egy védést. Tomori lövésével szemben már tehetetlen a norvég kapus, Sivertsen kiállításával pedig most a Fradi kerül emberelőnybe. Szucsánszki csap le egy eladott labdára, és értékesíti a ziccert. Tomorit vitte el a hév, gyorsan, de rosszul fejezett be egy támadást. Liljegren higgadtabb, a félidő utolsó gólját azonban nem ő, hanem a 20 éves Tóth Melinda szerzi, a bal szélről, szép ejtéssel. 21–10

2. FÉLIDŐ
31–35. perc:
Skogrand lőhet tiszta helyzetből, de Tomasevics túljár az eszén, jobb kézzel véd. Másfél perc alatt két-két gól. Szucsánszki találata után Tomasevicset találják arcon, ápolni kell a szerb kapust. Soós góllal „áll bosszút”, majd Cifra követi a példáját. 26–12
36–40. perc:
Kezd edzőmeccs jelleget ölteni a találkozó. Sivertsen és Pena sem hibázik hétméteresből, majd egy-egy kiállítás, hazai oldalon Cifrát küldik ki. A Tomasevicset váltó Szikora kivédi a következő norvég hetest. A visszatérő Tomasevics aztán védi Lied próbálkozását, Pena és Soós viszont mattolja Davidsent. Skogrand szépít. 31–14
41–45. perc:
Lygren a szélről, Szucsánszki átlövésből eredményes. Kovacsicz gólja után kapust cserélnek a vendégek, a beálló Olaussent Pena avatja fel gyorsan. Teljesen szétesett a Bergen, Tomasevics egy ziccer hárításával löki még mélyebbre a norvégokat. 35–16
46–50. perc: Szamoránsky húsz gólra növeli a különbséget, Liljegren pedig visszaállítja 19-re. Védekezést egyik oldalon sem lehet látni, potyognak a gólok. Elek Gábor időt kér. Soós és Szucsánszki góljával már negyvennél jár a Fradi. 40–20
51–55. perc:
A 16 éves Háfra Noémi is gólt szerez a népligetieknél. Szucsánszki góljával már 22 góllal is vezetett a Ferencváros, amelynek védekezése ezután kicsit fellazult. 43–24
56–60. perc:
Olaussen előbb Pena, majd Lukács hétméteresét védi. Lygren három gólt szerez egymás után. Mészárost még kiállítják a végén, de semmi jelentősége. Skogrand elakadó időn túli szabaddobásával zárul a mérkőzés. A továbbjutást eldőlt, a holnapi visszavágón még több lehetőséget kaphatnak a fiatalok. 44–27

NŐI KÉZILABDA KEK
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FTC RAILCARGO HUNGARIA–TERTNES BERGEN (norvég) 44–27 (21–10)
Elek Gyula Aréna, 800
néző. V: Tomiszlav Cindric, Gonzurek (horvátok)
FTC: TOMASEVICS – KOVACSICZ 7, PENA 11 (3), Szamoránsky 2, Szucsánszki 5, Tomori 4, Szarka 5. Csere: Szikora (kapus), Mészáros, Soós 6, Lukács, Czifra 1, Tóth M. 2, Háfra 1. Edző: Elek Gábor
BERGEN: Davidvsen – SIVERTSEN 5 (3), Skogrand 6, Lied 3, Liljegren 5, Hagen, LYGREN 6. Csere: Olaussen (kapus), Hilby 2. Edző: Johannessen Tore
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–0. 11. p.: 8–0. 17. p.: 13–3. 40. p.: 31–13. 46. p.: 36–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Az első félidei parádés támadó- és védőjátékunkkal megnyugtató előnyt tudtunk szerezni. Elégedett vagyok a mutatott játékkal, még akkor is, ha a végén az akaratunk a góllövésre összpontosult, ami némiképp a védekezés rovására ment.
Johannessen Tore: – Az első és a második félidőben is az elején bent maradtunk az öltözőben, nem állt össze a védekezésünk, a második félidő elejéig a támadásban is keveset mutattunk.

SIÓFOK–HYPO

A Siófok az első negyedórában két hétméterest is kihagyott, de így is végig a hazaiaknál volt az előny. Legjobbjuk, Orbán Annamária már az első félidőben öt gólig jutott. A második játékrész első találatát a vendégek legeredményesebb játékosa, Gorica Acimovic szerezte, ezután azonban egy 7–2-es rohammal 19–12-re elhúzott a Siófok. Az osztrák csapat Léránt Vivien góljaival tért magához, felzárkózott 23–20-ra, ám az utolsó öt perc a Balaton-partiaknak sikerült jobban, így ötgólos előnnyel várhatják a jövő heti visszavágót.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–HYPO NIEDERÖSTERREICH (osztrák) 25–20 (12–9)
Siófok, 600
néző. V: Ilieva, Karbeszka (macedónok)
SIÓFOK: Pastrovics – Such 2, Szekerczés 1, Wörz 1, PIEDADE 4, ORBÁN ANNAMÁRIA 9 (4), ERDŐSI 5. Csere: Kumpel (kapus), Németh Cs. 1, Szalai B. 1, Schneider 1, Deáki. Edző: Golovin Vlagyimir
HYPO: SZANKO – Costa 2, Budecevic 2, Kaiser, Rotis-Nagy, Dedic, Da Rocha 1. Csere: ACIMOVIC 8 (2), LÉRÁNT 4, Goricanec 3, Mauler, Araos, Stumvoll. Edző: Kovács Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 11. p.: 5–2. 19. p.: 7–4. 23. p.: 10–5. 26. p.: 11–6. 38. p.: 16–10. 43. p.: 19–12. 46. p.: 19–15. 53. p.: 22–19
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2
Golovin Vlagyimir:
– Megnehezítettünk a saját dolgunkat, de ez még csak a párharc első része volt. Túlzottan lámpalázasok voltunk, ennek tulajdonítom a sok kihagyott ziccert. Sajnos a második félidőre sem sikerült tökéletesen rendeznünk a sorokat, hiába léptünk el hét góllal, nem tudtuk megőrizni az előnyt. Nem szeretnénk számolgatni, győzelmi reményekkel lépünk pályára a visszavágón is.
Kovács Ferenc:
– Tudtuk, hogy jó csapat lesz az ellenfelünk a nyolcaddöntőben, és fel is készültünk rendesen. Voltak jobb és rosszabb periódusaink, és abban bízunk, hogy a visszavágó jobban sikerül majd. Remélem, le tudjuk dolgozni a hátrányunkat.