Női kézilabda EHF-kupa: nem sikerült a bravúr, kiesett a Vác

2012.02.12. 17:32
A női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Vác hazai pályán 24–20-ra legyőzte a Milli Piyangót, ám ennek ellenére az első mérkőzésen hétgólos előnyt (35–28) kiharcoló török csapat jutott a negyeddöntőbe.

A váciak remekül tartották magukat az első félidőben, ugyanis 13–7-es eredménnyel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második játékrészben ledolgozta hátrányát a Kirsner Erikát is bevető házigazda magyar együttes, s állt továbbjutásra is – többek között 19–12-nél –, ám a törökök felzárkóztak négy gólra, így tovább is jutottak.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
VÁCI NKSE–MILLI PIYANGO SK (török) 24–20 (13–7)
Vác, 600 néző. V: Veber, Pnagerc (szlovénok)
VÁC: JUHÁSZ E. – Baross 2, BARJÁN 4, Tápai Sz. 4 (2), UHRAKOVÁ 3, KLIVINYI 7(2), Kirsner 3. Cs: Péntek-Dózsa (kapus), Fülöp 1, Gyetván, Ertl, Mészáros R. Edző: Ökrös Csaba
PIYANGO: Persl – Mercimek 1, Turkay, SZNOPOVA 3, Szinyicina 1, ÖZCAN 7(2), Vlahovics 2. Cs: Aydogan 1, Yakopoglu 2, Pekmutlu 1, Keskin 1, Hosgör 1, Salur. Edző: Nedzad Masic
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–1. 11. p.: 3–3. 22. p.: 10–4. 27. p.: 11–7. 34. p.: 14–8. 44. p.: 19–12. 53. p.: 19–16. 57. p.: 21–19
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/2
Továbbjutott: a Milli Piyango 55–52-es összesítéssel
Ökrös Csaba: – Tetemes hátrányunk ledolgozása sajnos felőrölte csapatunk erejét a mérkőzés hajrájára. Megpróbáltunk mindent, ám a győzelem ezúttal sovány vigasz a kiesésre.
Nedzad Masic: – Nagy előny volt a hazai pályán kivívott hétgólos győzelem. Ennek ellenére egy végig nyitott párharcból jöttünk ki győztesen. Sokat hibáztunk, de a második félidőben bebizonyítottuk, hogy mi vagyunk a legjobb török együttes.