Nem sokon múlott a Győr dániai győzelme

2015.11.22. 15:04
Ezúttal Heidi Löke sem parádézott a Győrben (Fotó: Földi Imre, archív)
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata 22–22-es döntetlent játszott a dán Midtjylland otthonában a Bajnokok Ligája C-csoportjának utolsó fordulójában, így öt pontot visz magával a középdöntőbe.

A Győr a két csapat magyarországi mérkőzésén elsősorban gyenge támadójátéka miatt maradt alul, és ez most is problémát okozott. Amorim volt gyakorlatilag az egyetlen, akinek sült a keze, a többiek a legtöbbször alulmaradtak a jól védő Sabine Englerttel szemben.

Szerencsére a másik kapuban álló Kiss Éva is kitett magáért, heteseket is hárított, leginkább neki köszönhető, hogy a Midtjylland csak két góllal vezetett a szünetben – no meg annak, hogy az emberelőnyeit pocsékul vagy leginkább sehogy sem használta ki a dán csapat.

A szünet utáni percekben sem javult a helyzet, sőt. A győriek gyenge és pontatlan lövéseikkel naggyá tették Englertet, s a Midtjylland ezt kihasználva 17–11-re ellépett.

Nem állt tehát túl jól az ETO szénája, ám ekkor varázsütésre összeállt a védekezése, 14 percig nem kapott gólt. Az 53. percben Planéta Szimonetta góljával egyenlített a magyar együttes, majd 20–18-ra és 21–19-re is vezetett.

A dánok azonban egyenlíteni tudtak, így az utolsó percre maradt a döntés. Tizennyolc másodperccel a vége előtt Görbicz Anita hétméteresből újra előnyhöz juttatta az ETO-t, az utolsó hazai támadást viszont nem sikerült kivédekezni, Stine Jörgensen átlövésével a Midtjylland megmentett egy pontot.

A Győr öt, a Vardar Szkopje négy, a Midtjylland három pontot visz magával a középdöntőbe, ahol ez a hármas a D-csoportból érkező Podgorica, CSM Bucuresti, Sävehof trióval mérkőzik majd meg kétszer.

A találkozót követően Kiss Éva értékelt az NSO Tv-nek

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ

FC MIDTJYLLAND (DÁN)–GYŐRI AUDI ETO KC 22–22 (12–10)
Ikast, 1843
néző. V: N. Nikolics, D. Sztojkovics (szerbek)
MIDTJYLLAND: ENGLERT – T. Jensen 3, Burgaard 3, S. Jacobsen, S. JÖRGENSEN 5, S. Pedersen 3, WOLLER 5. Csere: Vojcsics (kapus), V. Kristiansen 1, Ahlm 2 (1), L. Nielsen. Edző: Helle Thomsen
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, Sulland 2, Görbicz 5 (5), H. Löke 1, Tomori 3, Kovacsics 2. Csere: E. AMORIM 5, Broch, Knedlíková, Groot 2, Korsós, Planéta 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 6. p.: 3–2. 14. p.: 7–5. 18. p.: 9–6. 24. p.: 10–9. 33. p.: 14–11. 36. p.: 16–11. 41. p.: 17–13. 43. p.: 18–14. 53. p.: 18–18. 57. p.: 19–21. 60. p.: 21–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Negyven percig nem érezhettük magunkat jól a mérkőzésen, nem ment jól a játék. Utána viszont elkezdtünk úgy kézilabdázni, ahogy tudunk, olyan szellemiséggel, akarattal és küzdéssel, amivel fordítottunk. Visszatért az önbizalmunk, vezettünk a hajrában, és megvolt az esélyünk a győzelemre is, de nem tudtunk élni a lehetőséggel. Ettől függetlenül nagyon fontos pontot szereztünk, amely még sokat érhet a jövő, a középdöntő szempontjából.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Vardar Szkopje (macedón)–Hypo NÖ (osztrák) 37–25 (15–14)

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. GYŐRI AUDI ETO KC 6 4 1 1 164–134 +30 9
2. Vardar Szkopje (macedón) 6 4 2 182–144 +38 8
3. Midtjylland (dán) 6 3 1 2 153–149 +4 7
4. Hypo NÖ (osztrák) 6 6 135–207 –72 0

MÁSODIK FÉLIDŐ
60. perc: Jörgensen
a bal alsó sarokba lő. Bő fél perccel a vége előtt Ambros Martín időt kér. Knedlíková erőszakosan betör, hétméteres! Görbicz belövi, de Jörgensen hat másodperccel a vége előtt átlövéssel egyenlít. Ez a vége. 22–22
59. perc:
Groot mellé lő.
58. perc: Woller
a bal szélről megint jól céloz. 20–21
57. perc:
Löke balkezes lövését védi Englert. Pedersen a másik oldalon betalál, 14 perces dán gólcsendet megtörve. Knedlíkovát kiállítják a Győrből. Tomori emberhátrányban is eredményes, Burgaard ellen pedig belemenést ítélnek. 19–21
56. perc:
Burgaard nagyon fölé lő.
55. perc:
Pedersen megkapja a labdát a falban, de Kiss kirepül a kapuból, és lábbal nagyot véd. Tomori góljával már kettővel vezet a Győr. 18–20
54. perc:
Újabb labdaszerzés után Löke iramodik meg, és már vezet is az ETO! Dán időkérés. 18–19
53. perc: Planéta
elvállalja, és jól teszi. 18–18
52. perc:
Jó a győri sánc, lehet egyenlíteni!
51. perc:
Egy gólra feljöhetnénk, de elveszik a labdát a játékvezetők. Rossz dán bejátszás, Kovacsics végigviszi, és Englert mellett bepattintja. 18–17
50. perc:
Vészkapussal támadnak emberhátrányban a dánok. Broch keményen védekezik. Jörgensen mellé lő.
49. perc:
Kristiansen támadóhibát követ el. Löke villan végre Amorim bejátszása után. Burgaardot még ki is állítják. 18–16
48. perc:
Tomori betör, büntető. Görbicz ezúttal is magabiztos ítélet-végrehajtó. Hazai időkérés. 18–15
47. perc:
Burgaardot lesáncoljuk. Passzívnál nem lövik el, megkapjuk a labdát.
46. perc: Kovacsics
ugorhat be a szélről jó helyzetben, és nem hibázik. Indulhat az ETO, de Groot rosszul passzol. 18–14
45. perc:
Kiss is hárít egy lövést.
44. perc:
Jó védekezés után megint Sulland próbálkozik, megint gyengén.
43. perc:
Kiss véd egy átlövést, aztán viszont Woller ziccerével szemben tehetetlen. Sulland talpról, lapos lövéssel próbálkozik, Englert azonban a helyén van, sajnos. 18–13
42. perc:
Tomori a kapufát találja telibe, megakadályozzuk a lerohanást.
41. perc: Groot
makacs, csak megszerzi az első gólját, szép átlövéssel. 17–13
40. perc:
Belefújnak a szerb bírók a dán gólba, támadhat a Győr.
39. perc:
Groot átlövése gyenge, Englert könnyen véd.
38. perc: Jensen
nem hibázik ziccerben. Amorimra nem lehet panasz, újabb gólt lő. 17–12
37. perc:
Bódi éles szögből elvállalja, de nem jár sikerrel. Kiss véd lábbal egy átlövést. Englert is véd.
36. perc: Burgaardot
nem támadjuk meg, nagy hiba. Jön is a gól és az újabb győri időkérés. 16–11
35. perc:
Kiegészül a Győr. Amorimot lesáncolják.
34. perc: Wollerre játsszák ki a figurát, aki Kiss kezei fölött betalál. 15–11
33. perc: Jörgensen
hatalmas gólt dob, Kovacsicsot ráadásul kiküldik két percre. Amorim megy, mint egy tank, büntető a jutalma. Englert a vonalon marad, Görbiczet ez nem zavarja meg. 14–11
32. perc:
Szenved a Győr támadásban, jöhet a Midtjylland.
31. perc:
Kiss Éva védéssel kezdi a második játékrészt, Pedersen a földön fekve ütés miatt reklamál, de nincs retorzió. Pedersen aztán góllal vezeti le a feszültségét. 13–10

ELSŐ FÉLIDŐ
30. perc:
Fél perccel a félidő vége előtt időt kérnek a hazaiak. Meg tudják játszani a beállót, hétméteres. Kiss megint megnyeri az Ahlm elleni párbaját! Két góllal vezet a Midtjylland a szünetben.
29. perc: Jörgensen
kap jó passzt Burgaardtól, és él a lehetőséggel. Groot belemegy a falba. 12–10
28. perc:
Amorim betörése hétméterest ér. Görbicz megtáncoltatja a hetesre beálló Vojcsicsot, mielőtt bedobja a labdát. 11–10
27. perc: Woller
ejtéssel szerzi meg a dánok első emberelőnyös gólját. 11–9
26. perc:
Amorim első lövése, amelyből nincs gól, Englert véd.
25. perc:
Kiegészül a dán csapat. Kristiansen hetest és kétperces kiállítást harcol ki. Groot ül le. Ahlm hetesét Kiss Éva kivédi.
24. perc:
Tomori lövését Englert védi lábbal. Amorim már jobban céloz. 10–9
23. perc: Amorim
betör az egyes és a kettes védő között, és megszerzi a harmadik gólját. Burgaard lövésénél a kapufa hárít. 10–8
22. perc:
Groot lövése a blokkon hal el. Nem megy eddig a hollandnak korábbi csapata ellen. Burgaard újabb nagy gólt dob. Jörgensent ápolni kell, s addig reklamál, míg őt állítják ki. 10–7
21. perc:
Ahlm átlövését Kiss védi, ezt az emberfórt sem tudja kihasználni a Midtjylland.
20. perc:
Groot lövi el kényszerből, Englert véd lábbal.
19. perc: Amorim
leülteti a kapust egy hatalmas lövőcsellel, majd fölötte betalál. Amorim odaüt Ahlmnak, kiállítják, de legalább a labda a Győré. 9–7
18. perc: Ahlm
talpról a bal alsóba talál. Ambros Martín időt kér. 9–6
17. perc:
Burgaard fölé, Knedlíková a kapufára lő. A Győr cseh szélsője a földön marad, de aztán feláll, nincs nagyobb baja.
16. perc: Jörgensen
elhajlásból lő szép gólt. Sulland lövése nem okoz gondot Englertnek. 8–6
15. perc: Amorim
egy lövőcsellel tisztára játssza magát, és a hosszú felsőbe lő. 7–6
14. perc: Ahlm
értékesít egy hetest. 7–5
13. perc: Kiegészül az ETO. Görbicz alulról elengedi, de mellé megy a labda.
12. perc:
Nem tudunk gólt lőni emberhátrányban, ám nem is kapunk, Kiss védi Burgaard átlövését.
11. perc:
Kovacsicsot kiállítják, majd a hazaiak támadóhibát követnek el.
10. perc: Pedersen
beállóból talál be, Sulland gyorsan válaszol. 6–5
9. perc:
Sulland lövését védi Englert, aki azonnal indít, Jensen pedig nem hibázza el a ziccert. Tomori ront támadásban, majd sárga lapot kap védekezésben. 5–4
8. perc: Bódi
góljával már itt az előny. Kristiansen lövésébe Kiss csak beleérni tud. 4–4
7. perc:
Megvillan a mi jobbátlövőnk is, Sulland a bal alsó sarokba talál. Jörgensen lövését Kiss a sarkával védi. 3–3
6. perc: Görbicz
értékesíti a hetest, bár Englert beleér a labdába. Burgaard talpról hatalmas gólt lő. 3–2
5. perc:
Kiss védi a blokkon lelassuló lövést. Tomori betör, hétméteres.
4. perc:
Tomori lövése nem jó.
3. perc:
Löke megkapja a labdát Görbicztől a falban, de Englert bravúrral véd. Woller a bal szélről mattolja Kiss Évát. 2–1
2. perc: Tomori
góljára Jensen válaszol szinte azonnal. 1–1
1. perc:
Görbiczé az első kapura lövés, Englert a lábai közé fogja a labdát. A dánok az ellentámadásból kapufáig jutnak.

Mindkét együttes továbbjut a középdöntőbe, így viszik magukkal az egymás elleni eredményeket, ezért nem mindegy, hogyan végez az ETO a Midtjylland otthonában. A dán csapat Győrben meglepetésre 26–21-re nyert.