A Midtjylland Győrben meglepte az ETO-t

2015.10.25. 18:56
Tomoriék nem várt vereséget szenvedtek (Fotó: Földi Imre)
A női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának 2. fordulójában hiába kezdett remekül a Győri ETO, a második félidőben sokkal jobban játszott a dán Midtjylland, és megérdemelten nyert öt góllal.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 2. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC FC–MIDTJYLLAND (DÁN) 21–26 (11–11)
Győr, 4600
néző. V: Rakityina, Tkacsuk (ukránok)
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, Sulland 4 (3), Groot 2, H. Löke 3, Tomori, Kovacsics 3. Csere: Grimsbö (kapus), E. Amorim 2, Broch, Görbicz 5 (3), Korsós 1, Knedlíková, Planéta
MIDTJYLLAND: ENGLERT – T. Jensen 1, BURGAARD 8, V. Kristiansen 3, Thorsgaard, S. JÖRGENSEN 7, Woller 2. Csere: Vojcsics (kapus), S. Jacobsen 1, S. Pedersen, Ahlm 4 (4), Augustesen.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 4–2. 17. p.: 8–4. 24. p.: 10–8. 28. p.: 10–10. 41. p.: 12–17. 48. p.: 15–20. 53. p.: 16–22
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/4
AMBROS MARTÍN, a Győr edzője:
– Nagyon jól játszó ellenfelet kaptunk, és a játék második felében már nem volt esélyünk a győzelemre. A mérkőzés első periódusa után a Midtjylland mélyről tudott feljönni, a vereség számunkra jó figyelmeztetés a jövőre nézve. Talán a Vardar elleni idegenbeli siker is elaltatott bennünket, és az én hibám is, hogy nem szálltunk vissza a földre. Támadójátékunkat a vendégek nagyszerűen védő kapusa is megtörte, de a lényeg, hogy ebből a mérkőzésből is lehet tanulni.
KRISTIAN KRISTENSEN, a Midtjylland másodedzője: – Rosszul indult számunkra a mérkőzés, sok kétperces kiállítást kaptunk. A folytatásban kemény védekezéssel tudtuk megtörni a hazaiak támadójátékát. A Győr elmaradt a szokásos játékától, ez az egyik kulcsa a győzelmünknek. A második félidőben magas fokon játszottunk támadásban, új csapatunk eredményessége bennünket is meglepett.

4. Hypo (osztrák) 2 2 46–71 –25 0

Az első hazai gólt a Midtjylland korábbi vezére, Nycke Groot szerezte, ezt pedig három másik követte, az ETO így 4–1-re elhúzott. A dánok magukhoz tértek, de a 20. percben 10–6-ra még mindig a Győr vezetett.

Nem úgy tűnt tehát, hogy bármi probléma lehetne, a szünet előtti percekben azonban eltűnt az előny, 11–11-gyel vonultak pihenőre a felek.

A második félidőben folytatódott a győriek tanácstalansága támadásban, így a védekezés hiába volt elfogadható, a Midtjylland fokozatosan meglépett.

Ambros Martín csapatában senki sem tudott vezérré előlépni, a vendégeknél viszont Louise Burgaard és Stine Jörgensen is remek napot fogott ki.

Az 54. percben már hattal vezettek a vendégek, akik a hátralévő időben okosan gazdálkodtak előnyükkel, és megérdemelt győzelmet arattak.

60. perc: Vége a mérkőzésnek, rémes második félidő után teljesen megérdemelten nyert a Midtjylland. 21–26
60. perc: Woller
szerzett még egy szép cunderes gólt, és ezzel nyertek is a dánok. 21–26
60. perc: Megint Görbicz!
Távolról ejtett a kapuba. 21–25
59. perc: Görbicz
csodás gólja sajnos csak szépségtapasz... 20–25
59. perc: MIndent belőnek... Woller
volt ezúttal eredményes beállóból. 19–25
58. perc:
Újabb hetest kapott az ETO és még két perc előnybe is került Burgaard kiállítása miatt. Megint Görbicz lőhetett, és a jobb alsóba pattintott. 19–24
57. perc: Jörgensenben
bízhettak a dánok, be is dobta... 18–24
56. perc:
Passzívig játszottak a dánok, mert az idő nekik kedvezett. Hetest kaptunk, Görbicz bevágta. 18–23
55. perc: Kovacsics
tartja a lelket a csapatban, ezúttal a bal szélről volt eredményes. 17–23
54. perc: Löke
ezt is kihagyta... Nem megy be itt ma szinte semmi a győri oldalon... Jörgensen viszont belejött. Ez már az ötödik gólja volt. 16–23
53. perc:
Türelmes labdajáratás után Jacobsen lőtt szép gólt. 16–22
52. perc:
Nagyon kevés az idő, az ötgólos hátrány pedig rengeteg... Tomori betöréséért csak szabaddobás járt, Amorim lövése pedig a blokkban halt el.
51. perc: Burgaard
hátrányból növelte a Midtjylland előnyét... 16–21
50. perc:
Kivédekezett dán támadás után Bódi tört be a jobb szélről, de a kapufa mentett.
49. perc: Jörgensen
kapufája után Tomori tört be, kapott is egy hetest, Jacobsen pedig két percre kiállt. Görbicz végezte el a hetest, és a bal alsóba pattintott. 16–20
48. perc: Lökét
húzták vissza, de a bírók nem láttak szabálytalanságot, Jensen gólját viszont megadták. 15–20
47. perc: Rettentően türelmesen játszották végig a dánok az akciót, de Burgaard csak a lécet találta el. Jöhetett előre a Győr, Kovacsics pedig szép átlövésgóllal szépített. 15–19
46. perc:
Heteshez jutott az ETO, Kovacsics viszont a kapufára lőtte...
45. perc: Jörgensen Amorimon
megpattant lövése utat talált a kapuba. 14–19
45. perc: Kiss Éva
bravúrja után Kovacsics óriási góljával kapaszkodott fölfelé az ETO, a Midtjylland azonnal időt is kért. 14–18
44. perc:
Végre megtört a jég! Bódi Bernadett a jobb szélről talált a kapuba. 13–18
43. perc: Ez eddig csúnya. Planéta
a kapu közepét vette célba, nem is csoda, hogy védett Englert.
42. perc:
Nem csoda, hogy jött is az időkérés, hiszen időtlen idők óta nem szerzett gólt a Győr. Semmi nem jön össze. Korsós vágta a labdát a kapusba. Stine Jörgensen viszont pontosan célzott a bal alsóba. 12–18
41. perc:
Kapus helyett mezőnyjátékos a dánoknál, kapnak is egy hetest, bár erősen belemenésgyanús volt... A hétméterest Ahlm lőtte, és ezúttal sem hibázott. 12–17
40. perc:
Újabb ETO-támadás lövés nélkül, így nehéz lesz nyerni...
39. perc: Sulland
lövését védte Englert, ezért nagyon kellett Kiss védése Burgaard lövésénél.
39. perc:
Szétesett az ETO védelme, a kihagyott akciót Woller büntette a bal szélről. 12–16
38. perc:
Nem elég, hogy a tarthatatlan Burgaard szép gólt lőtt, Grootot ki is állították. Gyengén játszik most az ETO. 12–15
36. perc:
Hiába az időkérés, nagyon gyorsan elszórta a labdát az ETO. A Midtjylland türelmesen támadott, Burgaard lövését azonban végre védte Kiss. Sajnos az ellenakcióból Englert hárította Groot löketét.
35. perc: Tomori
a lécet találta el, Burgaard viszont remek átlövést küldött a bal alsóba. Ambros Martin azonnal időt kért. 12–14
34. perc:
Gyenge ETO-támadás után a vezetésért támadhatott a Midtjylland, és sikerült is nekik Kristiansen révén. 12–13
32. perc: Amorimot
nem lehetett tartani, nagy gólt lőtt, csakhogy szinte rögtön egyenlítettek a dánok. Ki más? Burgaard révén. 12–12
31. perc: Kristiansen
lövése Kiss Évában halt el.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

30. perc: Vége az első félidőnek, úgy tűnt, nagy előnyt szerez a Győr, de a dánok visszakapaszkodtak. 11–11
30. perc:
Időn túli heteshez jutott a Midtjílland, amelyet Ahlm belőtt. 11–11
30. perc: Korsós
a bal szélről bevetődve újra a hazaiakat juttatta előnyhöz. 11–10
29. perc: Amorim
lövése célt tévesztett, percek óta nem dobott gólt az ETO, szerencsére Kristiansen hibázott.
28. perc: Kiss Éva
védett egyet, mielőtt nagyobb lett volna a baj.
28. perc:
Meg is született az egyenlítés, mégpedig Stine Jörgensen révén. 10–10
27. perc:
A dánok azonban rontottak, jöhetett előre az ETO. Küszködött az ETO, és labdát is vesztett.
26. perc:
Valami megszakadt a Győrnél, mert az egyenlítésért támadhattak a dánok, ráadásul kaptak egy emberelőnyt is, mert Knedlikovát kiküldték.
25. perc: Ambros Martin időt kért, de ez sem segített, kimaradt a helyzet, az ellentámadásból pedig Burgaard nagy gólt lőtt. 10–9
24. perc:
Kár volt ezért a kihagyott hetesért, mert Burgaard megint gólt szerzett. 10–8
23. perc:
Győri labdaszerzés után inkább felállt védelem ellen kereste a gólszerzés lehetőségét az ETO, Amorim meg is találta a helyzetet, de hetest érően szabálytalankodtak vele. A hetest Sulland lőtte, de Vojcsics védett.
21. perc: Löke
ezúttal fölé lőtt, az ellentámadásból pedig Burgaard nagyon kilőtte a jobb felsőt. 10–7
20. perc: Görbicz
csodapasszát Löke váltotta gólra, majd heteshez jutott a Midtjylland, amelyet Ahlm lőtt a hálóba. 10–6
19. perc: Burgaard
vállalta el kissé kiszorított pozícióból, és jól tette, mert a labdája a kapufáról vágódott be. 9–5
18. perc: Tomori
tört be a hatosra, a lövése viszont gyenge volt, de szabálytalankodtak vele, Thorsgaard ezért még kiállítást is kapott. A hetest Sulland vágta a léc alá. 9–4
17. perc: Tavaly november 2-a után újra pályán Görbicz Anita a BL-ben!
17. perc:
Némi gólszünet után Groot talált be, Kristiansen lövését viszont védte Kiss. A gyors ellenakció Amorim kilenc méterről szerzett átlövésgóljával zárult. 8–4, és dán időkérés.
16. perc: Tomori
lövése nem volt jó, Jensen pedig mellé lőtt.
15. perc:
Heteshez jutott a Midtjylland, Ahlm pedig simán bedobta. 6–4
14. perc:
Elég sokáig támadhattak emberelőnyben a dánok, de lépéshiba miatt labdát vesztettek. Ezt azonban nem sikerült kihasználni, mert Broch szabálytalankodott.
13. perc: Ahlm
lövése az oldalhálóban halt el, ráadásul a dánok elcserélték magukat, ami újabb két percet jelentett.
12. perc:
Az emberhátrány sem hátráltatta Kristiansent, aki megtalálta a rést a győri védelmen, és szép gólt lőtt, akárcsak az ellenakcióból Sulland, aki irtózatosan nagy gólt vágott a léc alá. 6–3
11. perc: Löke
forgatta be Burgaardt, akit ezért ki is küldtek két percre, ráadásul hetes is. A hetest Sulland a bal fölső sarokba vágta. 5–2
10. perc: Sulland
lövését fogta Englert, de rosszul indítottak a dánok. Ezt sem sikerült kihasználni, mert Groot, aztán Kovacsics lövését is védte a kiváló formában játszó Englert.
9. perc:
Nem sokat teketóriáztak a dánok, egy villámgyors közbelövés után szépítettek. 4–2
8. perc:
Dán labdavesztés után szépen megjáratták a labdát a győriek, Löke pedig egy kipattanó után lőtte a hazaiak negyedik gólját. 4–1
7. perc: Jörgensen
lövését simán védte Kiss, emberelőnyben támadhatott az ETO. Löke rálépett a vonalra, így jöhettek a dánok.
6. perc: Sabina Jacobsen
nem tudta megállítani Grootot, hetes és kiállítás. A hetest Sulland a kapu jobb oldalába pattintotta. 3–1
5. perc: Jörgensen gyenge lövése után támadhatott az ETO, de jól zárt a dán védelem.
4. perc: Jacobsen
lövését Kiss Éva védte, az ellentámadásból pedig Löke lőtte ki a bal fölsőt. 2–1
3. perc: Sulland
remekül játszott Lökéhez, aki beállóból éppen a kapust találta telibe... A Győrnél maradt azonban a labda, Groot pedig a bal alsóba lőtt. 1–1
2. perc: Jörgensen
lőtt szépen a bal alsó sarokba. Rendesen végigjátszották a figurát. 0–1
1. perc:
Egy lépéshibát elnéztek a dánoknál, előtte még Lökét választották el gyanús módon a labdától.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A Győri ETO rendkívül magabiztos sikerrel kezdte a csoportkört: a macedón Vardart múlta felül(27–22) idegenben. A Midtjylland pedig a Hypót zúzta szét hazai pályán (33–21) a nyitó fordulóban.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Midtjylland női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmeccs élő közvetítésében. Tartsanak velünk!