Sima bukaresti siker Érden, továbbjutottak a zöld-fehérek

2018.11.11. 14:18
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 34–28-ra kikapott Érden a CSM Bucuresti-től a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 5. fordulójában. Miután a csoport esti mérkőzésén a Bietigheim nyolc góllal kikapott a Vipers Kristiansandtól, biztossá vált a zöld-fehérek továbbjutása.
NÉZZE MEG KÉPGALÉRIÁNKAT A FOTÓRA KATTINTVA! (Fotó: Tumbász Hédi)

A csoportlesőség és a továbbvitt pontok tekintetében is kiemelt jelentőségű BL-rangadót játszott egymással az FTC és a CSM Bucuresti Érden. Az első fordulóban a Fradit öttel felülmúló románok később két váratlan vereséget is begyűjtöttek, ami megkavarta a helyzetet a csoportban. A magyar csapatban már a keresztszalag-szakadásából visszatérő Szikora Melinda is leülhetett a kispadra.

„A magyarok góljaitól ments meg, Uram, minket!” – hirdette a telt házas arénában a B-közép transzparense. Az efféle segítségre a románok is rászorultak volna a találkozó elején, ugyanis nagyon bekezdett a Fradi, öt perc alatt 5–1-re elhúzott, így Dragan Djukics kénytelen volt időt kérni. Védekezésben többször is sikerült megelőzni beállóban Dragana Cvijicset, vagy éppen Bíró Blanka hárította a szélről érkező kísérleteket. Ekkor kevesen hitték volna, hogy a szünetig csak ugyanennyi gólra lesz képes az FTC…

Hatalmas molinóval készültek a ferencvárosi szurkolók (Fotó: Tumbász Hédi)

Márpedig az időkérés után rendezte sorait a CSM, és az elhibázott hazai támadásokat kihasználva Cristina Neagu góljával a 12. percben kiegyenlített (5–5). Schatzl Nadine hétperces ferencvárosi gólcsendet tört meg, de kisvártatva már így is a románoknál volt az előny. Elek Gábor is magához hívta a csapatát, de sajnos a folytatásban is jöttek támadásban a pontatlanságok (kimaradt hetes, eladott labdák, rossz lövések), Neaguék pedig egyre jobban elmentek. Majda Mehmedovics még kettős emberhátrányból is betalált, de Neagu mellett a másik átlövő, Amanda Kurtovic is belelendült, míg hazai oldalon nem volt igazán kiemelkedő teljesítmény.

Elöl csak kínlódva jöttek a gólok, és hátul sem sikerült megfékezni kellő hatékonysággal a bukarestieket. A Bírót váltó Szemerey Zsófi ugyan fogott néhány labdát, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy ne nyíljon még nagyobbra az olló, a Bukarest azonban így is 17–10-re ment a félidőben.

A szünet után az FTC megpróbált látótávolságon belülre kerülni, és fel is jött négyre, de a CSM hamar kapcsolt, és nem engedte még közelebb ellenfelét. Háfra Noémi balátlövőben már jobban élt, folyamatosan vállalkozott, és nagyobb részt siker koronázta a próbálkozásait, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy állandósuljon az öt-hét gól körüli különbség. Dragana Cvijicset már egyre kevésbé tudták tartani a ferencvárosiak, a szerb beálló sorra lőtte a gólokat.

A magát erre a meccsre nagyon összekapó CSM Bucuresti győzelme nem forgott veszélyben a második félidőben, Neagu kínaiból szerezte csapata utolsó gólját, 34–28-ra nyertek a vendégek.

Miután az esti mérkőzésen a Vipers Kristiansand nyolcgólos győzelmet aratott a Bietigheim otthonában, így eldőlt, hogy a zöld-fehérek továbbjutottak a csoportból. Az viszont csak a jövő héten derül ki, hogy a Ferencváros hány pontot visz magával a folytatásra.

FTC:
Bíró B. – Faluvégi D. 1, HÁFRA N. 6, Kovacsics 5, Mészáros R. 1, PENA 6 (3), Schatzl Nadine 1. Csere: Szemerey (kapus), Hornyák D., Klivinyi 2, Márton G. 2, Lukács V. 4. Edző: Elek Gábor
CSM BUCURESTI:
J. GRUBISIC – Radicsevics 3, Omoregie 1, CVIJICS 5, LEKICS 4, NEAGU 10 (4), Mehmedovics 5. Csere: Ungureanu, Ion (kapusok), Kurtovic 3, S. Jacobsen, B. Lazovics 1, Curea 2, Hagman, Manea. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 6. perc:
5–1. 13. p.: 6–7. 24. p.: 9–14. 31. p.: 10–18. 35. p.: 14–18. 41. p.: 16–22. 49. p.: 20–26. 55. p.: 25–30
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 4/4

Elek Gábor:
– Sokat hibáztunk, gyengébb teljesítményt nyújtottunk, mint korábban a szezonban, de ennek mind oka van. A Bukarest akkor is jobb nálunk, ha mi kompletten tudunk kiállni, plusz egyre fáradtabb a csapat. Mondhatni, a centiméter, a kilogramm és a játékosok darabszáma elrendezte a sorsunkat.
Dragan Djukics:
– Elismerés illeti az FTC-t, amely nagyon kemény meccset játszott a bajnokságban előttünk és a szezonban eddig csak a CSM ellen maradt alul és most is remekül kézilabdázott. A rossz kezdés után javult a koncentrációnk. Az volt a célunk, hogy megmutassuk, az egyéni kvalitások mellett csapatként is működünk, ami sikerült.

2. FÉLIDŐ
60. perc: Kovacsics
lerohanásból lő nagy gólt. Szemerey védi Lazovic lövését. Lukács góljával zárul a mérkőzés, de persze a vendégek járnak örömtáncot. 28–34
59. perc:
Hagman lövet Neaguval kínai figurás gólt. Márton a léc alá pattint a szélről. 26–34
58. perc:
Háfra lő, újabb kapufa…
57. perc:
Kovacsics lövését Grubisic kispárgázza. Klivinyi a lécre lő, ebből indulnak a vendégek, Curea fejezi be a villámakciót. 25–33
56. perc: Lekics
futtából lő a kapu bal oldalába. Eladja a labdát a Fradi. Manea lekönyökli Mészárost, Lekics így könnyen lő újabb gólt. 25–32
55. perc: Klivinyi
lövése után Grubisicről bepattan a labda. 25–30
54. perc:
Szemerey véd, majd bátran indítja Lukácsot, aki nem hibázik. Bukaresti időkérés. Neagu mellé durrant. 24–30
53. perc: Neagu
góljára Kovacsics válaszol. 23–30
52. perc: Klivinyi
fejezi be gyorsan góllal a Fradi-támadást. Cvijics tarthatatlan. Itt az utolsó hazai időkérés. Lukács a szélről lő, Grubisic véd. 22–29
51. perc: Cvijicset
megint megtalálják a falban, most csak önmagában örül. A játékvezetők kivisznek egy bedobott érmét a zsűriasztalhoz. Egyelőre nincs következménye. A legújabb Háfra-Grubisic párharcot a kapus nyeri. Curea a bal szélről talál be. 21–28
50. perc: Pena hétméteresből kozmetikázza az eredményt. 21–26
49. perc: Lukács
kétszer próbálkozik a szélről, másodszor már mattolja Grubisicet. Cvijics befordul, gólt lő, majd ünnepelteti magát a Fradi-tábor előtt. Még csókot is dob a közönségnek... 20–26
48. perc:
Mehmedovics a földre viszi Kovacsicsot, aztán leül két percre.
47. perc: Háfra
ismét jól „eladott” lövőcsel után talál be. Lekics betörése is góllal végződik. 19–25
46. perc:
Háfra nagyon átveri Cvijicset, Grubisiccsel viszont már nem bír. Eladja a labdát a CSM. Ferencvárosi időkérés.
45. perc: Háfra
most nagyon él, átlövésből eredményes. Lazovic először veszi be a Fradi kapuját. 18–24
44. perc:
Neagu talpról tüzel, de Szemerey rajta van.
43. perc: Cvijics
megint teátrálisan ünnepli a gólját. Pena lövése nem jó, Grubisic véd. 17–23
42. perc: Háfra
lövőcsel után betör, gól. 17–22
41. perc:
Hornyák megelőzi Cvijicset, de két percre kiállítják. Gyorsan kihasználják az emberfórt, Mehmedovics ezúttal a szélről eredményes. 16–22
40. perc:
Radicsevics ziccerben a lécre lő, de a kipattanót Mehmedovics gyűjti be, és gólra váltja. Lukács megszerzi első gólját. 16–21
39. perc:
Grubisic megint hárítja Háfra átlövését.
38. perc: Pena
test mellől tüzel, méghozzá a hosszú alsó sarokba. Cvijics nem elég, hogy gólt lő, még aztán cukkolja is kicsit a közönséget. 15–20
37. perc:
Lekics betör, hetes, és újabb Neagu-gól. 14–19
36. perc:
Kurtovic átlövését védi Szemerey. Grubisic pedig Háfrával babrál ki.
35. perc: Háfra
labdát szerez, labdavezetés közben is lefutja az ellenfelet, és távolról felugorva gólra váltja a ziccert. 14–18
34. perc: Szemerey védi Radicsevics lövését. Mészárosé után becsorog a labda. 13–18
33. perc:
Jacobsent másodszor is kiállítják két percre. Márton nagy szögben ugorhat be a bal szélről, ki is használja. 12–18
32. perc: Háfra
talpról ellövi, és milyen jól teszi! Radicsevicsék figurája most nem válik be. 11–18
31. perc:
Kurtovic-Radicsevics összjáték végén utóbbi lövi ki a hosszú felsőt. 10–18

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Szemerey védi előbb Omoregie átlövését, majd Mehmedovics ismétlését, de hétméteres következik. Neagu pedig nem akar hibázni. Mínusz hétről kellene felállni a második félidőben. 10–17
29. perc: Pena gyenge lövését Grubisic könnyedén hárítja. Omoregie berepül a bal szélről, de Szemerey véd. Háfra lő, Grubisic lábbal véd.
28. perc: Neagu
értékesíti a Cvijics által kiharcolt hetest. 10–16
27. perc:
Eladja a labdát a Fradi, a vendégeknél pedig lépéshibát látnak. Aztán Kovacsics lépi el. Nem ez volt a meccs legszínvonalasabb perce.
26. perc:
Sípszó harsan, de a nézőtérről, jön is a figyelmeztetés a hangosbemondóból. Szemerey védi Lekics ziccerét.
25. perc: Mehmedovics
behúzza Szemerey feje mellett. Márton Gréta ellen belemenést ítélnek. 10–15
24. perc: Kurtovic
visszahúzza átlövésből a bal felsőbe. Kovacsics cselezés után szépít. 10–14
23. perc:
Cvijics két percet kap. Schatzl a lécre ejt.
22. perc:
Háfra lő a jobbátlövő helyéről, Grubisic könnyen véd. Radicsevics a szélről próbálkozik, de Szemerey a helyén van.
21. perc:
Kovacsics bombájánál a léc „hárít”, Schatzl ismétlésénél Grubisic. Szemerey áll a Fradi kapujába, de Kurtovic hamar felavatja. 9–13
20. perc:
Háfra szerez labdát, támadhat a Fradi.
19. perc:
Grubisic védi Faluvégi próbálkozását, Neaguval viszont nem bír Bíró. Kovacsics gyorsan felel egy átlövésgóllal. 9–12
18. perc: Mehmedovics
bevarrja a bal szélről. 8–11
17. perc: Neagu
hatalmas gólt lő a hosszú felsőbe. Pena erőszakosan betör, hetes, és Jacobsent is kiküldik két percre. Pena nyeri az Ungureanuval szembeni párharcot. 8–10
16. perc:
Klivinyit lesáncolják, Lekicset viszont nem sikerül... Omoregie-t kiállítják két percre. Pena Radicsevics kezébe passzol emberelőnyben. 7–9
15. perc:
Radicsevics kap sárgát.
14. perc:
Lekics elereszti középről, Bíró lábbal véd. Neagu labdaszerzése után Omoregie indul és lő ziccergólt. 7–8
13. perc:
Pena elveszíti a labdát, Radicsevics indul, és már a CSM-nél az előny. Elek Gábor időt kér. Most türelmesek a hazaiak, Faluvégi jobb szélről szerzett góljával zárul a támadás. 7–7
12. perc: Schatzl
cunderezése tökéletes. Háfrát kb. öt méterre tolja be Cvijics, hetes. Neagu nem hibázik. 6–6
11. perc:
Pena vállalkozókedve töretlen, de Grubisic véd. Neagu bombájára ellenben nincs ellenszer. 5–5
10. perc:
Pena betör Kurtovic mellett, hétméteres. Grubisic helyére Ungureanu érkezik a kapuba, de nem kell védenie, mert Kovacsics fölé dobja. Hornyák sáncol, Bíró begyűjti a labdát.
9. perc: Pena lövése után a lécet súrolja felülről a labda, amelyet aztán eladnak a vendégek.
8. perc:
Megint lépéshibát látnak a Ferencvárosnál a játékvezetők. Kurtovic átlövésén rajta van Bíró, de bemegy a labda. 5–4
7. perc: Penától elveszik a labdát a dán játékvezetők. Hornyák kap sárgát, miután kicsit kemény volt Lekiccsel szemben. Neagu először villan. 5–3
6. perc: Újabb jó védekezés Cvijiccsel szemben, Kovacsics gólja után pedig a bukarestieket irányító Dragan Djukics máris időt kér. Radicsevics kilövi a hosszú felső sarkot a jobb szélről. 5–2
5. perc: Pena
átlövése megint góllal végződik. 4–1
4. perc:
Schatzl a bal szélről nem találja el a kaput. Mehmedovics szerzi meg az első vendéggólt. 3–1
3. perc:
Radicsevics éles szögből megpróbálja, de Bíró újra véd.
2. perc: Neagu bejátszása rossz Cvijicsnek, támadhat a hazai csapat. Kovacsics harcol ki hetest, amelyet Pena értékesít. 3–0
1. perc: Háfra
betöréses góllal, Bíró pedig Mehmedovics ziccernének védésével kezd. Pena átlövésével már kettővel vezet a Fradi. 2–0