Kettőből kettő! Tomori vezérletével legyőztük Szerbiát

2015.12.06. 18:20
Tomori Zsuzsannát nem kímélték a szerbek, tíz góllal büntetett (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A magyar válogatott a második mérkőzését is megnyerte a dániai női kézilabda-világbajnokságon. A mieink vasárnap este 32–26-ra győztek a szerbek ellen.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
SZERBIA–MAGYARORSZÁG 26–32 (16–18)
– online közvetítés
Herning
, 5800 néző. Vezette: Lenci, López Grillo (argentinok)
SZERBIA: Riszovics – KRPEZS SLEZAK 5 (1), J. Zsivkovics 4 (1), Liscsevics 3, SZTOILJKOVICS 4, M. Petrovics, Radoszavljevics 1. Csere: Kacsarevics (kapus), Filipovics-Bandelier, Prijovics, Georgijev 1, Janjusevics 3, Radojevics 4, Rajovics 1, Trifunovics. Szövetségi kapitány: Szasa Boskovics
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Kovacsicz 2, TOMORI 10, SZUCSÁNSZKI 4 (1), Szamoránsky P. 2, ZÁCSIK 7, Kovacsics 2. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Szekeres, Bódi 1, Görbicz 2 (2), Triscsuk 1, Mayer 1, Erdősi, Planéta. Szövetségi kapitány: Németh András
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 12. p.: 4–10. 18. p.: 7–14. 22. p.: 10–16. 27. p.: 13–18. 35. p.: 18–19. 39. p.: 19–22. 44. p.: 21–24. 49. p.: 23–25. 55. p.: 24–27

6. Tunézia 2 2 40–71 –31 0

A magyar válogatott laza átmozgató edzéssel hangolt az esti meccsre, ezen szerencsére már a Tunézia ellen bokasérülést szenvedő Bíró Blanka is részt tudott venni, így biztossá vált, hogy ha szükség lesz rá, védhet Szerbia ellen.

Ezúttal már több magyar szurkolót lehetett felfedezni a lelátón, volt, aki stílszerűen Mikulásnak öltözött, de székely zászlót is láttunk a nézők között.

Ugyanazzal a felállással kezdtünk, mint Tunézia ellen, és nem is volt baj az első periódussal. A játékosok már tegnap kiemelték, fontos lesz a jó kezdés. Tomori Zsuzsanna ellenállhatatlan volt, tíz perc alatt hat gólt lőtt, 8–4-nél jött is a szerb időkérés. Az ellenfél sokszor csak durvaságok árán tudta megállítani a mieinket, Tomori (nem véletlenül) különösen kedvelt „célpontja” volt.

Ezután Zácsik Szandra percei következtek, az átlövő eleresztett pár védhetetlen bombát, és az előnyünk hétgólosra hízott. A szünet előtti percekben elég volt néhány pontatlanság támadásban, valamint a szerbek javára (jóindulattal) megítélt kiállítás, hogy újra szoros legyen a meccs (18–16-ra vezettünk az első harminc perc után).

A második félidőre Bíró érkezett a kapunkba, miközben elöl újra kimaradt több helyzet, így egy gólra zárkóztak a szerbek. Zácsik góljainak, valamint Bíró védéseinek köszönhetően sikerült újra levegővételnyi előnyhöz jutni, Boskovics egyből időt kért. Az eladott labdákat általában megbüntették, márpedig ebből több is becsúszott, így nem tudtuk leszakítani az ellenfelet.

A hajrában egymás után sikerült kivédekezni több szerb támadást, illetve Bíró is hozzátette a magáét, ez pedig döntőnek bizonyult, mert elöl be tudtuk lőni a győzelmet biztosító gólokat. A csoportkör végeredménye szempontjából fontos sikert arattunk.

TOMORI: MINTHA A KÉT BÍRÓ NEM NÉZTE VOLNA AZ ELŐZŐ MECCSÜKET

A VB MINDEN REZDÜLÉSÉRE KÍVÁNCSI? ÉLŐ HÍRFOLYAM A DÁNIAI TORNÁRÓL!

MAGYARORSZÁG–TUNÉZIA 39–20 (16–5)

(A csoport első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, amelyben a B-csoport egyik továbbjutójával találkozik a nyolc közé jutásért. A világbajnok közvetlenül kijut a riói olimpiára, míg a 2–7. helyezettek részt vehetnek a 2016 márciusában sorra kerülő ötkarikás selejtezőkön.)