Női kéziseink kettős győzelemmel jutottak ki a vb-re

2019.06.05. 17:51
A magyar női kézilabda-válogatott 28–19-re nyert Zalaegerszegen az osztrákok elleni vb-selejtezős párharc visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott ki a Japánban rendezendő, november 30-án kezdődő világbajnokságra.
Faluvégi Dorottya repül be az osztrák kapu légterébe (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA, VB-SELEJTEZŐ
VISSZAVÁGÓ
MAGYARORSZÁG–AUSZTRIA 28–19
(16–10)
Zalaegerszeg, 2200
néző. V: Ilieva, Karbeszka (északmacedónok)
MAGYARORSZÁG:
Bíró B. – Lukács V. 2, Tomori 2, Tóth G. 2 (1), Szabó L. 1 (1), Háfra N. 1, Schatzl Nadine 1. Csere: JANURIK (kapus), Tóvizi 1, KLIVINYI 5, Faluvégi D. 1, Márton G., Kiss N. 2, Klujber 6 (5), Kopecz 3 (2), Pásztor N. 1. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
AUSZTRIA:
Blazek – Wess 1, Kovács P. 5 (2), Frey 5 (2), Huber 3, Ivancok, Dedic 2. Csere: Curic (kapus), Magg, Schindler, Neidhart, Tomasini 3, Kaiser, Berisha. Szövetségi kapitány: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–1. 7. p.: 3–2. 12. p.: 5–3. 16. p.: 7–6. 20. p.: 8–8. 24. p.: 13–8. 35. p.: 18–12. 41. p.: 22–14. 45. p.: 24–24. 55. p.: 27–17
Kiállítások:
8, ill. 2 perc
Hétméteresek:
9/9, ill. 7/4
Kim Rasmussen: –
Elégedett vagyok a kevés kapott góllal, noha kemény és forró mérkőzés volt. Nagyon meleg volt a csarnokban. Néhány játékosunkon még érződött az első meccs fáradtsága, ezért lassabb volt a tempó, mint elterveztük.
Herbert Müller: –
Jobban játszottunk és koncentráltunk, mint az ausztriai meccsen, ez egy teljesen másik csapatunk volt, mint Grazban, ahol bűn rosszul kézilabdáztunk. A különbséget a technikai hibák száma és a helyzeteknél hozott rossz döntések jelentették, és azok a szituációk, amikor tempót váltott a magyar válogatott.
A magyar válogatott kettős győzelemmel, 69–42-es összesítéssel jutott ki a világbajnokságra.

Hivatalosan világbajnoki selejtezőt játszott a magyar válogatott, valójában azonban Kim Rasmussen edzőmérkőzésen gyúrhatta össze még jobban a csapatát. Bár az idegenbeli találkozón aratott 41–23-as siker után a visszavágó nem sok izgalmat ígért, a zalaegerszegi csarnok környékén óriási dugó alakult ki a meccs előtt, ami után nem volt meglepő, hogy telt ház fogadta a feleket.

A vendégek támadójátéka ezúttal is Sonja Freyre épült, a mieink ellenben több lábon álltak ebből a szempontból. A legtöbbször betörésekkel törték fel az osztrák védelmet, ezekből a szituációkból sorra kapták a hétmétereseket, amelyeket Klujber Katrin értékesített hiba nélkül. Ő Háfra Noémit váltotta, akinek térdsérülés miatt kellett elhagynia a pályát.

Janurik Kinga ezúttal már az első félidőben beállhatott a magyar kapuba, az ő védéseinek is köszönhetően sikerült elhúzni hat góllal a szünetig (16–10).

A második játékrész első felében még sikerült szinten tartani a koncentrációt – Kopecz Barbara játszott talán a leghasznosabban ekkor a magyar csapatból, Pásztor Noémi pedig megszerezte első válogatottbeli gólját –, a nagy különbség és a csarnokban uralkodó hőség azonban megtette a hatását. A mieink kicsit szétszórttá váltak a hajrára, így „csak” kilenc góllal nyertek. 28–19

A lényeg persze az, hogy a mieink kijutottak a világbajnokságra, mégpedig kettős győzelemmel, összesítésben 27 góllal jobbnak bizonyulva az osztrákoknál.

Kijutott a válogatottal a vb-re, most már készülhet a szóbeli érettségire

Sajnos fociban már nem a fiatalok között vagyok – Lukács Viktória

2. FÉLIDŐ
60. perc:
A szurkolók kifeszítenek egy nagy japán zászlót. A távol-keleti országban rendezik a vb-t, mégpedig velünk. Lukács ziccergóljával alakul ki a végeredmény. 28–19
59. perc: Kovács
kozmetikázza az eredményt. 27–19
58. perc:
Eladjuk a labdát. Bíró tol ki egy osztrák átlövést. Újabb magyar hiba támadásban.
57. perc:
Magg durrant fölé.
56. perc:
Nem pontos a magyar indítás, jön a kontra, Tomasini fejezi be góllal. 27–18
55. perc: Kiss
gólt lő, Bíró véd egyet. 27–17
54. perc:
Klivinyi bejátssza Szabónak, aki hetest kap. Ő végzi el, és a bal alsóba lő. Huber is kiharcol egy hetest. Kovács most Bíró lábai között lőné be, de a magyar kapus nem hagy neki ott rést. 26–17
53. perc:
Klujber ügyesen helyzetbe kerül, de mellé lő. Eladják a vendégek a labdát emberelőnyben.
52. perc: Tomasini
a jobb szélről bepattintja Bíró alatt. 25–17
51. perc:
Klujber ellövi passzív jelzésnél, nincs gól. Kisst küldik ki két percre.
50. perc:
Schindler bebújik két magyar között, Bíró bravúrral véd, de hetest kapnak. Kovács lazán ellövi a bal felső sarok mellett.
49. perc:
Pásztor túl kemény Schindlerrel szemben, két percre kiállítják. Nem élnek az emberfórral, támadófaultot követnek el. Kipasszoljuk oldalra a labdát. Osztrák időkérés.
48. perc:
Klujber bejátszása után Pásztor harcol ki hetest, amelyet Kopecz vált gólra. 25–16
47. perc:
Klujber lövését Curic védi. Bíró véd egyet, de Dedic ismétlésénél már tehetetlen. 24–16
46. perc:
Kaiser bevetődve próbál betalálni, de Janurikról mellé megy a labda. A magyar kapusra ráesett Kaiser, Bíró visszaáll.
45. perc: Pásztor Noémi
beállóból megszerzi első válogatottbeli gólját. Huber szintén beállóból válaszol rá. Tomori a kapufát találja el, majd ütközik Tóthtal, aki a combját fájlalva ül le a padra. 24–15
44. perc:
Passzívnál ellövi Kovács, Janurik valahogy védeni tud.
43. perc:
Blazek hárít egy ziccert, majd újabb magyar labdaszerzés után Schatzl is hiába próbálkozik vele egy az egyben.
42. perc:
Frey elejti a labdát, Faluvégi indul, és ütemtelenül belövi a labdát. 23–14
41. perc: Tomori
támadásban is a pályán, góllal használja ki a lehetőséget. Osztrák belemenés után Klivinyi talál be a kapus lábai között átlövésből. Osztrák időkérés. 22–14
40. perc:
Schatzl a kapus és a kapufa között lőne a rövidre, de elmegy a labda a kapu előtt. Az osztrákok lőnek egy érvénytelen gólt.
39. perc:
Kopecz átlövését Blazek védi. Eladják a labdát, aztán mi is (Klivinyi), könnyű góllal bünteti Wess. Magyar időkérés. 20–14
38. perc:
Besegít a magyar blokk Januriknak, aki még beleér a labdába.
37. perc:
Kopecz most betöréssel próbálkozik, hetes a jutalma. Klujber továbbra is hiba nélkül lő. 20–13
36. perc: Kovács
talpról a kapu bal oldalába lő. 19–13
35. perc: Huber
lő indításgólt. Kopecz jó előkészítés után klasszikus átlövésgóllal jelentkezik. 19–12
34. perc:
Passzívak vagyunk támadásban, elveszik a labdát.
33. perc:
Tóth harcol ki hetest, amelyhez most nem Klujber, hanem Kopecz áll oda, és higgadtan a léc alá pattint. Huber is kibirkózik a csapatának egy büntetőt. Kovács értékesíti. 18–11
32. perc:
Logvin elhagyja a labdát, támadhatunk.
31. perc:
Háfra térde megrándult az első diagnózis szerint, biztonsági okokból ma már nem tér vissza. Kiss viszont visszatért, lő is gyorsan egy gólt. 17–10

1. FÉLIDŐ
30. perc: Dedic
Janurik lábai között talál be. Schatzl egyéni akcióból eredményes. Janurik védésével zárul a játékrész. 16–10
29. perc:
Ivancok jócskán fölé durrant, Tóvizi beállóból sokkal jobban céloz. 15–9
28. perc:
Rossz osztrák bejátszás után Klivinyi lő az üres kapuba. 14–9
27. perc: Tomasini
lő a jobb szélről, a labda a lécről pattan a gólvonal mögé. Blazek védi Tóth talpról eleresztett lövését. 13–9
26. perc:
Schatzl kb. a felezővonaltól játszaná be a labdát Szabónak, de résen vannak a vendégek.
25. perc:
Janurik véd, de Tóvizit kiállítják Huberről, és hetest is lőhetnek. Frey a bal felső sarok fölé tüzel. Időt kér Kim Rasmussen.
24. perc: Klivinyi
faulttal együtt is bedobja, Schindler kap két percet. Emberhátrányban eredménytelenül támadnak az osztrákok. Klujber akcióból is lő egyet. 13–8
23. perc:
Frey átlövését védi Janurik, Dedic begyűjti a kipattanót, de Janurik vele is kibabrál.
22. perc: Janurik véd, a másik oldalon pedig Blazek szedi le Klivinyi ejtését, de büntetőt kapunk. Klujber nem hibázik. Osztrák időkérés. 11–8
21. perc:
Szabó teszi ki a szélre Faluvéginek, akivel szabálytalankodnak beugrás közben, Kim Rasmussen ezt szóvá is teszi. Sárgát reklamál ki magának. A hetest Klujber újfent gólra váltja. 10–8
20. perc:
Kopeczet lökik a levegőben, hétméteres a vége. Klujber belövi Curicnak is. Kipasszolják a labdát. 9–8
19. perc:
Tóth tör be a szélső és a kettes védő között, a kapus lábbal véd. Kovács alul beijeszt, aztán a fal fölött betalál. Janurik váltja Bírót. 8–8
18. perc:
Klivinyi átlövéssel próbálkozik, szabaddobást kap.
17. perc:
Háfra betörésből hetest harcol ki, viszont a térdét fájlalva a földön marad. Rövid ápolás után a saját lábán sántikál le a pályáról. Klujber jön a helyére, és egyből be is dobja a büntetőt. Schindler közeli lövését Bíró védi, de hetes jön. Frey Bíró lábai között talál be. 8–7
16. perc: Klivinyi
újra megoldja egyedül. Kisst kiküldik két percre, a büntetőt Frey értékesíti. 7–6
15. perc:
Az első mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is Frey a legjobb osztrák, harmadszor eredményes. 6–5
14. perc:
Bíró védi Dedic szélről jövő lövését. Klivinyi lábbal megveri az emberét, majd a kapu rövid oldalába lő. 6–4
13. perc:
Tóth lő fölé betörés után, nincs szabálytalanság.
12. perc:
Kovács bedönti Schatzlt, és Bíró lábai között betalál, de a bírók közbefújtak. Frey átlövésgóljánál már nem ment meg minket a sípszó. 5–4
11. perc: Tóth
értékesíti a Tóvizi által kiharcolt büntetőt. 5–3
10. perc:
Lukács a kapus lábai mellett lőné el a labdát, de Blazek véd. Frey sokadik betörése után Bíró hárít lábbal.
9. perc:
Frey nagyon elméri, fél méterrel lő fölé. Szabó a fejét fájlalva leül a padra. Tényleg telt ház van, sokan állnak a lelátók fölött is.
8. perc: Huberre
nem figyelünk, a beálló egyenlít. Tóth ellép a védője mellett, majd a hosszú felsőbe lő. 4–3
7. perc: Lukács
a második helyzetét már értékesíti. 3–2
6. perc:
Szabó helyet csinál Háfrának, aki él a lehetőséggel. Frey lövését Bíró védi. 2–2
5. perc:
Tóth lapos lövését Blazek lábbal védi. Frey áthúzza magát Tóthon és belövi a ziccert. 1–2
4. perc:
Ivancok elejti a labdát, Tomori lecsap rá, de indítani nem tud, mert Huber lerántja. Sárgát kap az osztrák.
3. perc:
Ivancok átlövése mellé megy, Lukács a szélről Blazek lábát találja el.
2. perc: Kovács Patrícia
értékesíti az osztrákok hetesét. Tomori átlövésből egyenlít. 1–1
1. perc: Frey betörés utáni lövését Bíró védi, de az északmacedón játékvezetők hétméterest ítélnek, Háfra sárga lapot kap.

Janurik Kingát a 25., Klivinyi Kingát pedig az 50. válogatottsága alkalmából köszöntötték.

Az érdeklődésre nem lehet panasz, a zalaegerszegi sportcsarnokkal szomszédos pláza parkolója is dugig telt a szurkolók autóival.