Női kézi-vb: óriási szerb siker, kiestek a norvégok!

2013.12.18. 21:46
A női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a házigazda Szerbia 28–25-re legyőzte a címvédő Norvégiát. A magyar csapat ezzel az eredménnyel, és azzal, hogy a németek vereséget szenvedtek a dánoktól, a 8. helyen zárta a tornát.

Bár a szerbek szerezték meg a vezetést, a papírformának megfelelően ezt követően a norvégok irányították a mérkőzést, és 11–6-re elléptek. A szerbek ugyan ezt követően a szünetre feljöttek egy gólra (15–16), de Lunde parádés védéseinek is nagyban köszönhetően a második félidőben így is tekintélyes volt a norvégok előnye (16–21).szerbek szerezték meg a vezetést, a papírformának megfelelően ezt követően a norvégok irányították a mérkőzést, és 11–6-re elléptek. A szerbek ugyan ezt követően a szünetre feljöttek egy gólra (15–16), de Lunde parádés védéseinek is nagyban köszönhetően a második félidőben így is tekintélyes volt a norvégok előnye (16–21).

Innen azonban óriási rohanásba kezdtek a házigazdák, sorozatban hét gólt szerezve fordítottak (23–21), az utolsó percekre pedig már négygólos előnnyel érkeztek meg (26–22).

Tomasevics ekkorra már 11 védésnél tartott a második félidőben, így óriási érdemeket jegyzett abban, hogy a szerb csapat fordítani tudott, így az utolsó perc pedig már ünneplést hozott, a hazai együttes végül 28–25-re nyert. Tomasevics 14 védésig és 44 százalékos hatékonyságig jutott. Dragana Cvijics mind a nyolc lövésével bevette a norvég kaput, de hozzá hasonlóan Szanja Damjanovics is nyolc találatig jutott.

A szerbek ellenfele a négy között Lengyelország lesz, amely nagy csatában 22–21-re legyőzte Franciaországot. A két évvel ezelőtti brazíliai vb-n ezüstérmet szerző francia válogatott a szünetre háromgólos hátrányba került, és a második félidőben végig futott az eredmény után. A lengyelek a végén egy gólt megtartottak, és a kézi-vb-ken először elődöntőt játszhatnak.

A német válogatottban hiába szerzett egy tucat gólt Susann Müller, rajta kívül érdemben csak Anna Loerper és Nadja Nadgornaja tudott hozzátenni a csapat góltermeléséhez, ez pedig vereséget eredményezett a dánok ellen. A dánok ellenfele a négy között a mieinket legyőző Brazília lesz.

NŐI KÉZILABDA-VB, SZERBIA (2013)
NEGYEDDÖNTŐ

Szerbia–Norvégia 28–25 (15–16)
Ld: Cvijics, Damjanovics 8-8, Lekics 4, ill. Löke 5, Breivang, N. Mörk, Sulland 4-4
Dánia–Németország 31–28 (17–17)
Ld: K. Kristiansen 7, Jensen 6, Fisker, Gravholt 4-4, ill. Müller 12, Loerper 5, Nadgornaja 4
Lengyelország–Franciaország 22–21 (11–8)
Ld: Siodmiak 5, Wojtas 5/2, Niedzwiedz 3, Semeniuk-Olchawa 3/3, ill. Pineau 5, Dembele 5, Baudouin 4/3

BRAZÍLIA–MAGYARORSZÁG 33–31 (12–11, 26–26, 29–29) – kétszeri hosszabbítás után
Belgrád, Kombank Aréna, 1000 néző. V: Mosorinszki, Pandzsics (szerbek)
BRAZÍLIA: Arenhart – Nascimento 10 (4), Cavaleiro 3, Diniz, Amorim 6, Rocha 4, Rodrígues 5 (1). Csere: Pessoa (kapus), Moura 1, Andrade, Piedade 1, Da Silva 3. Szövetségi kapitány: Morten Soubak
MAGYARORSZÁG: Herr O. – Bognár-Bódi 1, Soós 3, Görbicz 5 (3), Szamoránsky P. 1, Tomori 7, Vérten. Csere: Kiss É. (kapus), Triscsuk 1, Szekeres, Bulath 2, Kovacsics 1, Zácsik, Szucsánszki 3, Kovacsicz 2, Cifra 5. Szövetségi kapitány: Hajdu János
Kiállítások: 18, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3