Női kézi-vb: jöhet a norvég–montenegrói csúcsmérkőzés

2015.12.14. 22:21
Csak európai csapatok jutottak be a dániai női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjébe: a nyolc között Hollandia–Franciaország, Lengyelország–Oroszország, Norvégia–Montenegró és Dánia–Románia mérkőzéseket rendeznek. A nyolcaddöntőben búcsúzó Magyarország a világbajnokság 11. helyén végzett, olimpiai selejtezős reményei minimálisra csökkentek – ha Norvégia nem nyer aranyérmet, vége a riói álmoknak.

A nap legnagyobb meccsén Spanyolország és Franciaország végig üldözőversenyt folytatott, melyet a „fogó” franciák nyertek meg, pedig sokáig nem álltak jól. Spanyolország a szünetben 12–9-re vezetett, majd négygólos is volt az előnye, ám a franciák szívós munkával visszakapaszkodtak, és 16–16-nál utolérték a riválist, sőt, fordítottak.

Az inga gyorsan kilengett a másik irányba, a spanyolok rendre egygólos előnyt szereztek a hajrában, de nem tudtak meglépni. A legközelebb Chávez gólja után jártak ehhez (20–18), ám francia időkérés és egyenlítés következett. 21–21 után pedig a slusszpoén: Franciaország időn túli hétmétereshez jutott, amelyet Alexandra Lacabrere értékesített is, hazaküldve a spanyolokat.

Az esti nyolcaddöntős mérkőzéseken nem volt dráma és izgalom: Oroszország öt góllal verte meg Dél-Koreát, így még mindig hibátlan a világbajnokságon, Montenegró pedig lazán eljátszadozott Angolával, és tízgólos győzelmet aratott.