nemzetisport.hu 2015.12.09 20:02 Frissítve: 2015.12.09 20:46

Női kézi-vb: Japán alaposan megdolgoztatta a szerbeket

A Dániában zajló női kézilabda-világbajnokságon Szerbia öt góllal nyert Japán ellen, de az európai együttest igencsak megdolgoztatta a sokat mozgó ellenfél. Az ázsiai együttes a második félidő közepéig belátható távolságon belül tudta tartani magát, ám végül gyenge hajrábeli lövőteljesítménye miatt simán kikapott. Az A-csoport esti találkozóját, a 20.45 órakor kezdődő MAGYARORSZÁG–Dánia mérkőzést a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Kiélezett meccset játszott egymással a szerb és a japán válogatott a csoportunkban. Az ázsiaiak a korábban látottakhoz hasonlóan ezúttal is egy az egyben védekeztek, amivel többször is hibára tudták kényszeríteni a szerbeket. Szasa Boskovics együttese legnagyobb különbséggel 11–8-ra vezetett, amiből a szünetre egy maradt (13–12). A második félidőben sikerült a szerbeknek több góllal meglépniük, a japán kapitány a 45. percben 20–16-nál kért időt. A játék menetén azonban már nem tudott változtatni, déli szomszédunk nem engedte ki a kezéből a győzelmet, és 27–22-re nyert.

A B-csoportban Angola a félidőben még hárommal vezetett Lengyelország ellen (15–12), ám utóbbi nagyot mentett, és remek második félidőt követően kettővel nyert (29–27).

KÉSŐBB
20.45: MAGYARORSZÁG–Dánia (Tv: Sport1 – élőben az NSO-n!)

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. A magyar kézilabda egyre új családtagokkal bővül, akik színt, frissességet, lendületet hoznaka régi falak közé. Napról napra rádöbbentve minket arra is, mekkora érték, ami nekünk természetes: hogy összetartozunk.

2019.05.23 17:19:03

Kézilabda nemzetisport.hu

A szünetben még vezetett a címvédő, ám a fordulás után nem kegyelmezett David Davis csapata.

2019.05.16 09:25:48

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Az ETO dán légiósának nem csökken a motivációja, és tudja, hogy majd megint meg kell nyerniük mindent.

2019.05.14 21:35:40

Kézilabda BÁLINT MÁTYÁS

ALAPVONAL. Danyi Gábor úgy lett BL-győztes kézilabdaedző, hogy ő nem Danyi Gábor BL-győztes kézilabdaedző: ő egy telepi vagány, határozott világképpel, szilárd értékrenddel, rengeteg, az életét színező ecsetvonással.

2019.05.14 00:12:31

Kézilabda MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Ha egy sportklub, illetve az azt működtető gazdasági társaság célja az országhatárokon átívelő diadal, akkor muszáj annak a kávéháznak a szabályai szerint játszania. Ha úgy jobban tetszik, a mi autónkkal nem nyer senki Formula–1-es futamot a Mercedesekkel és Ferrarikkal érkezőkkel szemben.