Női kézi-vb: dán siker, német gála, iksz a szerb–hollandon

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.12.06. 22:09
Lois Abbingh (jobbra) hétszer vette be a szerbek kapuját (Fotó: AFP)
Dél-Korea magabiztos győzelmet aratott Kamerun felett a németországi női kézilabda-világbajnokság szerdai csoportmeccsén, ezzel biztosította a továbbjutását. Az oroszok egy góllal megverték Japánt, míg a játéknap egyik rangadóján Szerbia és Hollandia 27–27-es döntetlent játszott egymással. A házigazda németek a 28. percben egy kapott gólnál jártak, de a végén sem volt tíz kínai találat, míg Dánia kettővel nyert Brazília ellen.

A C-csoportban a már biztos továbbjutó Oroszország végig szoros mérkőzésen egyetlen találattal felülmúlta az ismét meggyőző játékot produkáló Japánt. Az oroszoknál a Debrecenben légióskodó Anna Punyko egy gólt szerzett.

A csoport utolsó meccsének első félidejében a brazilok tudtak vezetni 2-3 góllal, a szünetre mégis feljöttek döntetlenre a dánok. A kiegyenlített csatát hozó találkozó hajrájához érve aztán a dánok tudtak elmenni hárommal, és már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet, bebiztosítva ezzel a továbbjutásukat. A győri Eduarda Amorim és a Kisvárdán játszó Samira Rocha is háromszor volt eredményes, míg a váci Barbara Arenhart 30 százalékkal védett.

Érdekesség, ha Japán legyőzi az utolsó körben Tunéziát, akkor a Montenegró–Brazília meccs két résztvevője közül az egyik búcsúzni fog.

6. Tunézia 4 4 80–125 –45 0

A D-csoportban Szerbia és Hollandia végig szoros, kiegyenlített meccset vívott. Az első félidőben egyszer sem volt két gólnál nagyobb különbség a felek között, a szünetben 15–15-re állt a mérkőzés. A második játékrészben 21–21-ig a hollandok vezettek, utána azonban Szerbia a találkozó során először ellépett három góllal (24–21).

A szerbek egy darabig őrizték is az előnyüket, ám az utolsó öt percet elszúrták, így Hollandia 24–27-ről felállva pontot mentett. Az egyenlítő gólt 59.56-nál Nycke Groot szerezte (27–27). Utána a szerbek betaláltak üres kapuba, de ezt a gólt a játékvezetők lépéshiba miatt nem adták meg.

A hollandoknál Lois Abbingh hét, Yvette Broch hat találatot jegyzett, míg az utóbbihoz hasonlóan győri Groot kétszer volt eredményes. A Ferencváros holland légiósai közül Laura van der Heijden és Danick Snelder is kétszer talált a hálóba. A szerbek NB I-es játékosai közül Marina Dmitrovics (Kisvárda) kilenc, az immár magyar állampolgársággal is rendelkező Katarina Krpezs-Slezák (Érd) három, Szanja Damnjanovics (Siófok) pedig négy gólt szerzett, de Katarina Tomasevics (Dunaújváros), Tamara Radojevics (Kisvárda), Szanja Radoszavljevics (Vác) és Jelena Lavko (Alba Fehérvár) is pályára lépett.

Az immár hatpontos Dél-Korea sikerével biztosította a helyét a nyolcaddöntőben, míg a továbbra is pont nélküli Kamerun az alsóházi rájátszást (17–24. hely) jelentő Elnöki Kupában folytathatja szereplését.

A németek a 28. percben már 10–1-re vezettek, és bár a szünetig már csak Kína volt eredményes (10–3), a 44. percig újra lehúzták a rolót (16–3). A meccs vége sem volt sokkal szorosabb, az ázsiai csapat nem jutott el tízig sem (24–9).

Ebből a csoportból Németország, Szerbia, Dél-Korea és Hollandia továbbjutása is biztos, de a sorrend megjósolhatatlan. Az utolsó fordulóban e négyes egymással csap össze: a szerbek a távol-keletiekkel, míg a hollandok a németekkel.