Női kézi-vb: egygólos montenegrói és dán vereség

2013.12.11. 22:06
A házigazda szerbak 23–22-re nyertek Dánia ellen a női kézilabda-világbajnokság B-csoportjában, míg az A-csoport rangadóján a franciák 17–16-ra legyőzték Montenegrót.

A-CSOPORT (Belgrád)A-CSOPORT (Belgrád)

Dél-Korea jutott elsőként egy meccsen 50 gól fölé a vb-n, az ázsiai válogatott a Dominikai Köztársaságot lépte le 51–20-ra.

A hollandok 12 góllal legyőzték a kongóiakat, ezzel biztosították helyüket a nyolcaddöntőben.

Sejteni lehetett, hogy a Franciaország–Montenegró mérkőzésen nem szépség dominál majd, és így is lett. A 9. percben 1–1-re álltak a csapatok, amelyek ezután is a védekezésben remekeltek. Katarina Bulatovics az utolsó előtti percben 16–16-nál fölé lőtt egy hétméterest, a másik oldalon viszont Mariama Signaté betalált. Az utolsó támadás során szintén Katarina Bulatovics kezében volt a döntés, de lövését védte Amandine Leynaud, megnyerve csapatának a meccset, a győri átlövő – aki csak két gólig jutott – ráadásul olyan rosszul ért földet, hogy hordágyon kellett levinni a pályáról. Útja ezután a kórházba vezetett, ám nincs nagyobb baja, így a továbbiakban is a montenegrói válogatott rendelkezésére állhat.

A montenegróiak egyébként még a játéknap előtt játékost cseréltek: Djurdjina Malovics helyére harmadik kapusként Mirjana Milenkovicsot nevezték be. Dragan Adzsics csapatának két alapkapusa Marina Vukcsevics és Szonja Barjaktarovics.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZERBIA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A-CSOPORT (Belgrád)

Dominikai Köztársaság–Dél-Korea 20–51 (8–27)
Ld: C. López 6/2, ill. Kim Dzsin Ji 9/2, Li Hjo Dzsin, Gvon Han Na 8-8, Kim Szon Hva, Dzsung Ju Ra 6/1-6/1

Hollandia–Kongói DK 33–21 (18–11)
Ld: Abbingh, Bont, Polman 5-5, ill. Mwase Mwange 8, Okoko 6

Franciaország–Montenegró 17–16 (6–8)

Ld: Signaté, Niombla, Lacrabere 3-3, ill. Jovanovics 5, Mehmedovics 4, Djokics 3

B-CSOPORT (Nis)

A brazil válogatott negyedik győzelmét is megszerezte, 24–20-ra legyőzve Japánt. A mérkőzés legjobbja a Győri Audi ETO KC dél-amerikai légiósa, Eduarda Amorim volt, aki négy gólt szerzett.

A csoport két nyeretlen csapatának csatáját Kína nyerte meg 27–25-re Algéria ellen.

A szerbek a hatgólos Andrea Lekics vezetésével legyűrték a dánokat, így ha az utolsó fordulóban az északiak megverik a brazilokat (a házigazdák pedig Kínát), akkor hármas körbeverés alakul ki Dánia, Brazília és Szerbia között.

Brazília–Japán 24–20 (12–8)
Ld: Do Nascimento 5, Amorim 4, Piedade 3, ill. Tanabe, Fudzsii 4-4, Kamimacsi 3/3

Algéria–Kína 25–27 (14–15)
Ld: Tizi 7, Ait Ahmed 6, ill. Vang Su-huj 13, Csen Csien 5

Szerbia–Dánia 23–22 (12–12)
Ld: Lekics 6, Damnjanovics 5, Krpezs, Zsivkovics 3-3, ill. Fisker, Burgaard 4-4, Kristiansen, 3