Női kézi-vb: nyertek a norvégok; román siker a spanyolok ellen

2017.12.05. 22:05
Dragana Cvijics arcán is látszik, óriási volt a harc a német–szerb meccsen (Fotó: AFP)
A mieinkkel azonos hatosban szereplő Svédország a szünetben még kétgólos hátrányban volt Csehország ellen, a fordulás után azonban 36–32-re fordított a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában. A hatos harmadik mai összecsapásán a címvédő norvégok könnyed sikert arattak a lengyelek ellen, és már nyolcaddöntősök. Az A-csoportban Szerbia egy elképesztően fordulatos meccsen játszott döntetlent a házigazda Németországgal.

B-CSOPORT

Több válogatott is kritizálta az ételkínálatot a vb-n, de legrosszabbul minden bizonnyal a norvégok jártak. Történt, hogy a rendkívül egysíkú kínálat miatt hétfőn nem a csapatszálláson ettek, hanem bementek Stuttgart városába. Az éjszaka aztán Emilie Arntzen és Heidi Löke sem aludt sokat, ugyanis gyomorproblémáik adódtak, a legvalószínűbb, hogy ételmérgezést kaptak. Egyikük sem tudott játszani a lengyelek ellen, mindketten a szállodában maradtak. Löke a hírek szerint már jobban van, de Arntzen még mindig elég rosszul érzi magát.

A címvédő persze a hiányzók nélkül is magabiztosan győzte le a lengyeleket, akik a svédek felülmúlása után a másik északi csapatot már nem tudták megszorítani a csoportunkban, és sorozatban másodszor kaptak ki. A norvégok legjobbja a balátlövő Veronica Kristiansen volt, aki hat gólig jutott a 35–20-ra megnyert találkozón. Norvégia sikerével már nyolcaddöntős.

A mieink csoportjában az első két meccsét megnyerő Csehország Svédországgal találkozott. A csehek jól kezdtek, az első félidőben többnyire az ő akaratuk érvényesült, így ötgólos előnyben is voltak, igaz, ez az első harminc perc végére kétgólosra olvadt.

A fordulás után a svédek felpörögtek, szinte azonnal egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A cseheknek erre nem volt válaszuk, így 36–32-re kikaptak, s elveszítették a veretlenségüket.

Ez egyben azt is jelenti, hogy amennyiben a mieink csütörtökön (14 óra, élőben az NSO-n és a Sport1-en) legyőzik Lengyelországot, és Svédország legalább egy pontot szerez Argentína ellen, akkor a további eredményektől függetlenül ott leszünk a nyolcaddöntőben.

A-CSOPORT

Az A-csoport mai rangadóján az Ambros Martín irányította Románia az első félidőben kétgólos vezetésre tett szert Spanyolország ellen, ezt a második harminc percben sikerült megtartania, így nagyon értékes győzelmet aratott (19–17).

Paraguay az első félidőben még egészen jól tartotta magát Franciaország ellen (14–10 volt a szünetben az európaiaknak), a fordulás után azonban mindössze három (!) gólt szerzett (az utolsó negyedórában egyet sem) és huszonegyet kapott, így 35–13-as, kiütéses vereséget szenvedett. A Siófok játékosa, Estelle Nze Minko egy góllal vette ki a részét a franciák győzelméből.

Angola negyven percig rendkívül jól tartotta a lépést Szlovéniával, az utolsó húsz percben azonban nagyot változott a játék képe, és az európai válogatott hétgólos győzelmet aratott (32–25).

C-CSOPORT

Tunézia rendhagyó mezszponzorral készült Dánia ellen, ebből azonban végül nem lett semmi, mivel a helyi szövetség felsőbb vezetői megvétózták a tervet. A közjáték ellenére minden a papírforma szerint alakult, a dánok 37–19-re nyertek.

Oroszország egymás után a harmadik meccsét is megnyerte, ezt ezúttal Brazília bánhatta. Az oroszok végig vezetve, esélyt sem hagytak a 2013-ban győztes dél-amerikai válogatottnak, s győzelmük azt jelenti, hogy biztosan ott lesznek a nyolcaddöntőben.

Az oroszok Debrecenben játszó légiósa, Anna Punyko kétszer próbálkozott lövéssel, gólt azonban nem szerzett. A braziloknál Eduarda Amorim (Győr) öt, Samira Rocha (Kisvárda) két, Karoline Souza (Vác) egy gólt szerzett. A kapuban a szintén Kisvárdán szereplő Barbara Arenhart 17 lövésből mindössze hármat hárított.

Japán a Brazília elleni döntetlen után újabb bravúrt ért el: 29–28-ra legyőzte Montenegrót. Az ázsiaiak az első félidőben végig futottak az eredmény után, a pihenőre háromgólos hátrányban mehettek. A fordulást követően azonban fokozatosan felzárkóztak, majd tíz perc után már náluk volt az előny. A végjátékban a montenegróiak többször is egyenlítettek, az utolsó percben azonban csak a japánok voltak eredményesek, így meglepetésre megnyerték az összecsapást.

Így ünnepeltek a japánok a lefújás után:

D-CSOPORT

Németország rendkívül fordulatos mérkőzésen játszott döntetlent Szerbiával. A szerbek az első harminc perc után kettővel vezettek (9–11), végül azonban be kellett érniük az egy ponttal – a döntetlen egyben azt is jelenti, hogy mind a két válogatott bebiztosította a csoportból való továbbjutását.

Hollandia az első félidőben lerendezte a Kamerun elleni mérkőzést, a szünetben már hat góllal vezetett. A második félidőben a hollandok kicsit visszavettek a tempóból, de így is hét góllal, 29–22-re nyertek. A hollandok Magyarországon szereplő játékosainak jól ment a játék: a ferencvárosi Laura van der Heijden négy, Danick Snelder három, míg a Győrben szereplő Yvette Broch szintén három, Nycke Groot egy gólt szerzett.

A csoport délben kezdődő meccsén Dél-Korea alaposan ellátta Kína baját (31–19).