Női kézi-vb: a németek három góllal nyertek a románok ellen

2013.12.10. 18:35
A románok megkeserítették Steinbachék életét, de a németek megérdemelten nyertek (Fotó: Mirkó István)
A női kézilabda-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában a német válogatott 26–23-ra legyőzte Romániát, így már csak a német és a magyar válogatott veretlen a D-csoportban – a játéknap összefoglalója.

A németek és a románok vívták a D-csoport első rangadóját, amelyet sokkal jobban kezdtek Laura Steinbachék. A Susann Müller és Kim Naidzinavicius vezette németek jól éltek a gyengén védekező románok által kínált lehetőségekkel, nem lettünk volna a lecserélt román játékosok helyében: az egyébként sem nyugodt természetéről híres Gheorghe Tadici tekintete csak úgy szórta a szikrákat. Cristina Neagunak látványosan nem ment a játék, de a társai sem sziporkáztak, Tadici-nak már a 7. percben időt kellett kérnie (4–1). Hiába jöttek vissza mínusz egyre keleti szomszédaink, a 17. percben már újra öt volt közte.

Német szurkolót csak elvétve lehetett látni a lelátón, nem úgy románt, akik dobokkal felszerelve biztatták csapatukat. Meg is kezdték újra a felzárkózást a románok, 12–11-es állásnál a Fradi balátlövője dobott bombagólt, amely után a több edzőkollégájával a lelátón helyet foglaló Elek Gábor is csak csettinthetett. A szünetre egygólos előnnyel mehettek a németek. A második félidőt már a helyszínen tekintette meg a magyar válogatott eddig be nem nevezett tagjai mellett Hajdu János szövetségi kapitány is.

A románok ezt a játékrészt is rosszul kezdték, sorozatban három gólt kaptak, utána hektikus periódus következett, sok hibával. A németek jöttek ki belőle jobban, Steinbach keze többször elsült, Tadici megint kénytelen volt időt kérni. Neagu is megérkezett a meccsbe, és a románok mínusz hatról visszajöttek háromra. Nechita hatodik találata azt jelentette, hogy már csak kettő a különbség, Clara Woltering azonban kulcspillanatokban hárított, míg Müller megállíthatatlan volt támadásban. Az utolsó pillanatokban Woltering még stílszerűen kivédte Neagu büntetőjét. 26–23-ra nyertek a németek.

Ha nem történik meglepetés a hátralevő fordulókban a csoportkörben, akkor a cseh–tunéziai meccs volt hivatott dönteni a negyedik hely sorsáról. Azon a meccsen ellentétes félidőket láthattunk: az elsőben a Muna Sebbah által vezérelt afrikaiak irányítottak, a játékrész közepén négy találattal is a elmentek, a szünet előtti periódust azonban elrontották. A csehek a 27. percben vezettek először, és miután lendületbe jöttek, a második félidőben öttel is meglógtak, az utolsó percek így már nem tartogattak izgalmakat, a 28–24-es sikerükkel véget ért találkozó lefújása után boldogan járhattak körtáncot.

Az A-csoportban különösebb megerőltetés nélkül nyert a favorit Dél-Korea és Montenegró a Kongói DK, illetve a Dominikai Köztársaság ellen. Hollandia és Franciaország ugyanakkor nagy csatát vívott, a második félidő alapján végül utóbbi bizonyult jobbnak.

A B-csoport ázsiai derbijén Japán hat góllal legyőzte Kínát. A nap rangadóját Brazília és Szerbia vívta 3800 néző előtt Nisben, és a dél-amerikaiak nagyon magabiztosan kezdtek, ám 5–3-as vezetésük után két perc alatt négy gólt kaptak, így a szerbek egy időre átvették az irányítást. 7–9 után ellenben Morten Soubak csapata is produkált egy 4–0-s szériát, és ennek következtében viszonylag megnyugtató előnnyel vonulhattak szünetre Eduarda Amorimék (14–11). A második félidőben Szanja Rajovics vezetésével tapadtak a hazaiak, sőt az 51. percre ki is egyenlítettek. Izgalmas hajrá következett, amelyben Ana Rodrigues két góljával lépéselőnybe kerültek a brazilok, és ugyan két perccel a vége előtt is volt még esélye a házigazdának, a Soubak-csapat végül begyűjtötte a két pontot. A csoport élén továbbra is Dánia áll, amely szinte lelőtte a pályáról Algériát.

A C-csoportban Lengyelország Kinga Grzyb és Katarzyna Koniuszaniec gólerős játékának köszönhetően a vártnál talán simábban múlta felül Angolát, Spanyolország ugyanakkor szenvedett Argentína ellen: az ibériaiak végül hat góllal nyertek, amelyben benne volt a két magyarországi légiós, Nerea Pena és Nuria Benzal is, ketten együtt kilencig jutottak. A csoport alighanem legegyértelműbb meccsén Norvégia úgy győzte le Paraguayt, hogy 11 játékosa is betalált a kapuba.

Ld: Vu Szun Hi 7, Dzsung Dzsi He 6/2, Rju Un Hi 5/1, ill. Mwasesa Mwenga 9/2
Montenegró–Dominikai Köztársaság 33–19 (17–10)
Ld:
Mehmedovics 8, Pavicsevics 4, Petrovics, Radicsevics, Vukcsevics 3-3, ill. Pena 5, C. López, Pop 4-4, Andino 3/3

Kína–Japán 27–33 (12–16)
Ld: Csao Csia-csin 6, Li Jao, Csang Haj-hszia, Vang Sa-sa 4-4, ill. Fudzsii 10/4, Isitate 7, Takahasi 6
Brazília–Szerbia 25–23 (14–11)
Ld: Amorim 5, Nascimento 5/2, Diniz, Da Silva 3-3, A. Rodrigues 3/2, ill. Krpezs 5, Zsivkovics, Damnjanovics, Rajovics 4-4, Ognjenovics 3/1
Dánia–Algéria 38–20
(21–8)
Ld: A. M. Hansen 8, Gravholt, Nörgaard, Burgaard 5-5, K. Kristiansen 4, ill. Bellahdar 9, Ziadi 6/5, Tizi 4

Spanyolország–Argentína 25–19 (14–11)
Ld: Bea. Fernández 6, Pena 6/3, Benzal, L. González 3-3, ill. Haro 5, Pizzo 4/3, Belotti, Mendoza 3-3
Norvégia–Paraguay 34–13 (17–8)
Ld: Bredal Oftedal, Nöstvold, Herrem 4-4, Sulland 4/1, ill. A. Cáceres 4