Női kézi-vb: Norvégia 20 gólon tartotta a spanyolokat

2013.12.07. 22:00
A tunéziaiaknak nem sok esélyük volt Románia ellen (Fotó: Mirkó István)
A címvédő norvég válogatott az utolsó percig kiélezett csatában 22–20-ra nyert Spanyolország ellen a Szerbiában zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában.

D-CSOPORT

A várakozásoknak megfelelően nagy különbségű győzelmet arattak a németek a magyar csoport leggyengébbje, Ausztrália felett. Bár nem így indult a meccs, az ausztrálok a meccs első negyedénél még csak egy góllal voltak lemaradva, de a szünetre már tízzel mentek Laura Steinbachék. A „kenguruk” a 31. és a 45. perc között nem tudtak betalálni a németeknek, akik végül 21 találattal nyertek. A meccs legeredményesebbje azonban a kilencig jutó Sally Potocki volt az ausztráloktól, akik ennek is rendkívüli módon tudtak örülni.

A csoportbeli másik nagy riválisunk, Románia a németeknél szorosabb meccsel nyitott, ez persze nem azt jelenti, hogy vérmes reményeik lehettek volna a tunéziaiaknak. Az első gólt az afrikaiak szerezték, de erre hattal válaszoltak az Aurelia Bradeanu és Cristina Neagu vezette románok, akiket lelkes szurkolóik is hajtottak előre. Bár Gheorghe Tadici többször is bosszúsan perelt egy-egy kipécézett játékosával, aki szerinte hibázott a védekezésben, csapata biztosan őrizte előnyét. A szünetbeli hétgólos fórból a 40. percre lett meg a közte tíz, ezt követően itt állandósult a különbség, a románok végül 27-17-re nyertek.

A-CSOPORT

A nap első rangadóján Montenegró nagy csatában győzte le Dél-Koreát. A 24–22-es végeredményt az utolsó másodpercekben hétméteresből állította be a győri Katarina Bulatovics, aki hét góljával az Eb-címvédő legeredményesebb játékosa volt.

Ugyanebben a csoportban a franciák edzőmérkőzést csináltak a Kongói DK elleni találkozójukból, amelyen 31–13-as győzelmet arattak.

B-CSOPORT

A végső győzelemre is esélyesnek tartott brazilok szintén könnyed sikerrel kezdtek (36–20), az ETO-t erősítő Eduarda Amorim kétszer vette be Algéria kapuját.

Dánia még inkább megszórta ellenfelét, az északi csapat 44-szer vette be a kínai kaput.

C-CSOPORT

Argentína csak egy félidőn keresztül tartotta a lépést a legjobb afrikai válogatottal, Angolával, Paraguay azonban még nagyobb verést kapott a lengyelektől. A dél-amerikaiak 10–0-s lengyel vezetésnél a 16. percben lőtték első góljukat, végül 19–4-es félidő után 40–6-os vereséget szenvedtek, hat góljukon három játékosuk osztozott.

A csoport rangadóján Norvégia végig szoros mérkőzésen múlta felül 22–20-ra a spanyolokat, mindkét félidőt 11–10-re megnyerve. Az ibériai válogatott az utolsó másfél percben kiharcolhatta volna a döntetlent, de emberelőnyben ziccert rontott, a norvég kaput védő Katrine Lunde pedig hétméterest hárított (az ETO klasszisa négy spanyol hetesből hármat védett!). Heidi Löke egyetlen lövéséből nem született gól, a másik oldalon a fradista Nerea Pena négy próbálkozásából egy volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZERBIA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

A-CSOPORT
Montenegró–Dél-Korea 24–22 (11–11)
Legjobb góldobók: Bulatovics 7, Knezsevics 6, Jovanovics, Radicsevics 3-3, ill., Vu Szun Hi 8, Gvon Han Na 5, Rju Un Hi 4

Franciaország–Kongói DK 31–13 (15–6)
Ld.:
Dembélé 5, Cissé, Tounkara 4-4, Deroin 3, ill. Mwasesa Mwenga 8, Musonda Kasngala 2

Hollandia–Dominikai Közt. 44–21 (20–9)
Ld.: Knippenborg 9, Van Dort 8, Luciano 6, ill. Pop, Pimentel 6-6, Pena, Andino 3-3

B-CSOPORT
Szerbia–Japán 28–26 (10–13) – pénteken játszották
Ld.: Lekics 6, Damnjanovics, Lojpur, Ognjenovics 5-5, ill. Fudzsii 7, Jokosima 6, Arihama 5

Brazília–Algéria 36–20 (21–7)
Ld.:
Da Silva 9, Nunes, Nascimento 5-5, Rodrigues 4, ill. Tizi 6, Hasznaui 5

Dánia–Kína 44–21 (19–13)
Ld.: Schumacher, Kristiansen 6-6, Gravholt, Jörgensen 5-5, Fisker, Kviesgaard 4-4, ill. Csao Csia-csin 5, Vang Sa-sa 4

C-CSOPORT
Angola–Argentína 33–23 (15–12)
Ld.:
Guialo 8, Kiala 6, Cazanga, Bernardo 4-4, ill. Belotti 6, Mendoza 4, Haro, Decilio 3-3

Lengyelország–Paraguay 40–6 (19–4)
Ld.: Koniuszaniec 8, Grzyb 7, Jochymek 5, ill. Faría 3, Fiore 2, Acuna 1

Norvégia–Spanyolország 22–20 (11–10)
Ld.: N. Mörk 8, Sulland 4, Hammerseng-Edin 3, ill. Mangué, Pinedo, Begona Fernández 4-4, M. López 3

D-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–Csehország 35–27 (18–16)

Németország–Ausztrália 36–15 (17–7)
Ld.:
Müller, Zapf, Kethorn 6-6, Beier 5, ill. Potocki 9, Cook 4

Románia–Tunézia 27–17 (15–8)
Ld.: Neagu, Perianu 6-6, Nechita 4, Bradeanu, Ardean-Elisei 3-3, ill. Sebbah 5, Tumi, Dauadi 3-3