Női kézi: Skaliczki László felajánlja lemondását

2017.09.17. 12:55
Skaliczki László, a Békéscsaba női kézilabdacsapatának vezetőedzője a Dunaújvárostól elszenvedett tizenkét gólos vereség után (22–34) a behir.hu-nak adott videós nyilatkozatában elmondta, felajánlja lemondását.

A Békéscsaba szombaton már a meccs elejétől alárendelt szerepet játszott a Dunaújváros ellen, amely bő negyedóra után 10–1-re vezetett. A szurkolók a mérkőzés végén Skaliczkit hibáztatták a rossz teljesítményért, a csapat meggyengüléséért és a kilátástalan játékért. A 62 esztendős szakember a meccs után bejelentette, felajánlja lemondását.

„Felajánlom a lemondásomat, a menedzser és a klub dolga, hogy elrendezzék az ügyet. Vállalom a felelősséget, ami az én részem ebben a helyzetben. Úgy gondolom, hogy jelenleg ez a megoldás, majd eldől, hogyan tovább” – mondta Skaliczki a behir.hu-nak.

A Békéscsaba az első fordulóban Érden szenvedett 11 gólos vereséget (35–24), és két kör után csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a sereghajtó MTK-t.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 22–34 (11–19)

Békéscsaba, 600
néző. V.: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
BÉKÉSCSABA:
Popovics Kovács Anett 1, Mihálffy 1, Gidai, Pintér 1, WALFISCH 8 (1), Szarka. Csere: Györkös (kapus), Kovacsevics, Zöldi-Tóth 4, Vukajlovics 2, Pénzes 1, Bottó 4, Farkas K. Edző: Skaliczki László
DUNAÚJVÁROS
: Tomasevics – Klujber 1, KOVÁCS ANNA 6 (1), Cifra, MICIJEVIC 6, SZALAI 4, Kazai 3. Csere: Csapó (kapus) 1, DOMBI 3, Grosch 1, Molnár 2, Szekerczés 5 (3), Nick, Monori 1, Takács D. 1, Bouti. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. p.:
0–6. 16. p.: 1–10. 17. p.: 3–10. 22. p.: 7–15. 34. p.: 11–21. 45. p.: 17–25. 54. p.: 19–32
Kiállítások:
8 ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 5/4
Skaliczki László:
– Gyengén teljesített a csapat. Át kell gondolni a dolgokat. Elismerésem a dunaújvárosiaknak..
György László:
– Nagyszerű felfogásban kezdett a csapat, amit hatvan percen át tartott. Gondolkodásban és elhatározásban is erős volt a gárda, így remek győzelmet arattunk a Békéscsaba felett.