Női kézi NB I: Zácsik négy gólt lőtt az FTC ellen

2017.09.16. 19:51
Zácsik Szandra négy gólt lőtt korábbi csapatának (Fotó: budaorshandball.hu/Pozsonyi Roland)
A női kézilabda NB I második fordulójában a Győri Audi ETO KC és a Ferencváros is idegenben hozta a kötelezőt: előbbi az MTK otthonában, utóbbi a Budaörs vendégeként aratott győzelmet. A Dunaújváros Békéscsabáról vitte el a pontokat, míg a Vác megszórta a Kecskemétet.

Zácsik Szandra pályafutása során először lépett pályára a Ferencváros ellen, méghozzá a Budaörs játékosaként. Amíg a hazaiak első sora volt a pályán, pariban voltak a felek – a volt FTC-átlövő négy góllal segítette új csapatát. A későbbiekben azonban a jobb erőkből álló zöld-fehérek felőrölték riválisukat, és végül magabiztos, tízgólos győzelmet arattak.

A címvédő és Bajnokok Ligája-győztes Győri ETO-nál az MTK ellen mandulaműtéte után újra pályára lépett Nycke Groot, aki egy góllal tért vissza. Szintén ott volt Kari Aalvik Grimsbö, aki térdsérülését követően a jelek szerint teljesen felépült. A győriek legeredményesebbjének a kilencig jutó Yvette Broch bizonyult, a beálló mellett Stine Oftedal és Nora Mörk ötször talált be, míg Anne Mette Hansen hatszor.

„ÉREZTEM, HOGY NEM FOG MENNI”

– Nehéz volt?
– Borzalmas – mondta Zácsik Szandra, a Budaörs átlövője a Nemzeti Sportnak. – Mégiscsak éveket töltöttem a Fradiban, és tudtam, hogy nagyon furcsa lesz pályára lépni volt csapatom ellen. Izgultam is előtte nagyon, mindent bele akartam adni, és alighanem túl feszült is voltam emiatt. Pedig volt néhány perc, amikor úgy tűnt, kezdett belelendülni. Az volt a kivétel. Egyszerűen éreztem, hogy nem fog menni. De ez van – egy évben két ilyen mérkőzés van, a felén túl vagyok.

– A másik fele akkor már könnyebb lesz?
– A Fradi-pályán? Még nehezebb. De ez van.

– Legalább tudott súgni mostani csapatának a korábbiról?
– Persze, az előző napokban próbáltam elmondogatni, ki hová lő, kinek mik a szokásai.

– A vereség mennyire viselte meg?
– Mint egy vereség. Rossz azt megélni, hogy tíz góllal vezet az ellenfél.

– És ez már a második súlyos vereségük, miután a Dunaújvárostól tizenegy góllal kaptak ki.
– Nem a legjobb a sorsolásunk, és az sosem kellemes, ha egy csapat két súlyos vereséggel kezdi az idényt. Remélem, mihamarabb nyerünk valahol, és akkor talán meg is nyugszunk egy kicsit, mert most még érezni, hogy görcsösek vagyunk.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ

BUDAÖRS–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–32 (12–17)
Budaörs, 900
néző. Vezette: Mizsák, Schmidt
BUDAÖRS: Sipeki – Juhos 4 (3), Hornyák Á. 2, Pálos-Bognár 3, Pásztor N., Szöllősi-Zácsik 4, Farkas E. 1. Csere: Wéninger (kapus), Szabadfi 4, Gerháth F. 3, Zsigmond V., Berta B. 1, Ertl, Brettner. Edző: Mihály Attila
FTC: Bíró B. – LUKÁCS 6, Van der Heijden 1, Kovacsics 4 (1), Snelder 2, Jovanovics 3, SCHATZL 5. Csere: SZEKERES, Pena 4, Háfra N. 4, Mészáros R., Faluvégi 1, Márton, Hornyák D. 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 10. p.: 5–5. 15. p.: 8–8. 18. p.: 8–11. 26. p.: 9–15. 34. p.: 14–18. 45. p.: 15–23. 51. p.: 16–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Mihály Attila:
– Egy darabig jól tartottuk magunkat, de nagyon sok hibával játszottunk, teljesen megérdemelten nyert a Ferencváros.
Elek Gábor: – Jól küzdő Budaörsöt győztünk le, ám elég egyenetlen játékkal, hol hajmeresztő dolgokat műveltünk a pályán, hol meg fantasztikusakat.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 22–34 (11–19)
Békéscsaba, 600
néző. V.: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
BÉKÉSCSABA:
Popovics Kovács Anett 1, Mihálffy 1, Gidai, Pintér 1, WALFISCH 8 (1), Szarka. Csere: Györkös (kapus), Kovacsevics, Zöldi-Tóth 4, Vukajlovics 2, Pénzes 1, Bottó 4, Farkas K. Edző: Skaliczki László
DUNAÚJVÁROS
: Tomasevics – Klujber 1, KOVÁCS ANNA 6 (1), Cifra, MICIJEVIC 6, SZALAI 4, Kazai 3. Csere: Csapó (kapus) 1, DOMBI 3, Grosch 1, Molnár 2, Szekerczés 5 (3), Nick, Monori 1, Takács D. 1, Bouti. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. p.:
0–6. 16. p.: 1–10. 17. p.: 3–10. 22. p.: 7–15. 34. p.: 11–21. 45. p.: 17–25. 54. p.: 19–32
Kiállítások:
8 ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/1, ill. 5/4
Skaliczki László:
– Gyengén teljesített a csapat. Át kell gondolni a dolgokat. Elismerésem a dunaújvárosiaknak..
György László:
– Nagyszerű felfogásban kezdett a csapat, amit hatvan percen át tartott. Gondolkodásban és elhatározásban is erős volt a gárda, így remek győzelmet arattunk a Békéscsaba ellen.

MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 25–40 (9–21)
Népfürdő utca, 400
néző. V: Altmár, Horváth M.
MTK:
Terényi – Slakta 2, Karnik 5 (3), Kovács G. 3, Gorilszka 3, TÓTH E. 5, Szádvári. Csere: HLOGYIK (kapus), Mód 1, Dakos, SALLAI 4, Valovics 1, Blazsek 1. Edző: Golovin Vlagyimir
GYŐR:
KISS É. – Bódi 3, Mörk 5, BROCH 9, AMORIM 6, OFTEDAL 5, Görbicz 1 (1). Csere: Grimsbö (kapus), Groot 1, Tomori 2, HANSEN 6, Varga E., Knedlíková 1, Fodor 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 2. perc:
1–1. 17. p.: 2–13. 27. p.: 5–18. 40. p.: 14–28. 45. p.: 16–32. 54. p.: 21–36
4, ill. 2 perc
5/3, ill. 1/1

Vlagyimir Golovin: –
Nehezen alkalmazkodtunk a nagy iramhoz, azonban a második félidei támadójátékunkkal és óriási lelkesedésünkkel elégedett vagyok.
Ambros Martín: –
Érdekes mérkőzés volt, két hete léptünk legutóbb pályára bajnokin, közben jöttek a betegségek a csapatban. Jó iramban játszottunk, elégedett vagyok vele, főleg az első félidővel. Jól látszik, hogy az elején tartunk, és látjuk, hogy min kell még dolgozni.

VÁCI NKSE–HUFBAU-AKKER KECSKEMÉTI NKSE 43–24 (19–8)
Vác, 500
néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC:
ARENHART 1 – JOVETIC 8, Hámori 2, Kovács P. 1, HELEMBAI 4, Souza 5 (1), RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Suba (kapus), Szondi 3, Lakatos 4 (1), Diószegi 4, Kácsor 2, Szamoránsky P. 1, Hornyák B. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
KECSKEMÉT:
Riszovics – Varga N., Albert,, Karalyos 1, Siska 2, Gulyás 2, Szabó E. 7 (5). Csere: Andrási (kapus), Kucerová 1, Kovács K., ARON 7, Deáki 1, Tóth L. 1, Kaiser, Gulya 2, Nikolajenko. Edző:Marosán György
Az eredmény alakulása. 5. perc:
10, ill. 18 perc
2/2, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán: –
Örülünk a nagy különbségű győzelmünknek. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Remek volt a védekezésünk, jó tempóban kézilabdáztunk és jó arányban használtuk ki a helyzeteinket. Nagyszerű, hogy mindenki pályán lehetett és az összes mezőnyjátékosunk betalált a kapuba.
Marosán György: –
A jó bajnoki rajtunk után a csapat a másik, csúnyábbik arcát mutatta ezen a találkozón. A következő meccsünkön megpróbáljuk kijavítani a mostani sok hibát.