Női kézi NB I: újvárosi győzelmével döntőben az FTC

2014.04.15. 19:21
A Ferencváros idegenben is legyőzte a Dunaújvárost (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda NB I elődöntőjének második felvonásán a Ferencváros idegenben 33–26-ra legyőzte a Dunaújvárost, így bejutott a fináléba.

A két csapat első mérkőzésén a dunaújvárosiak csupán tíz percig tudták tartani a ferencvárosiak tempóját, a zöld-fehérek végül 38–19-re kiütötték ellenfelüket, így azzal a tudattal léptek pályára, hogy ha idegenben is nyernek, bejutnak a fináléba.

Bulathék ezúttal sem kezdtek rosszul, az átlövő két találatával fordított együttese a korai vendéggólt követően (2–1), de a zöld-fehérek sem sokat tétlenkedtek, és a 7. perctől kezdve folyamatosan léptek el ellenfelüktől, és Tomori betörése után a 11. percben időt kellett kérnie Mátéfi Eszternek (4–8).

Ez jó hatással is volt együttesére, legalábbis ami a védekezést illeti, hiszen a következő hat percben a vendégek csupán egyszer találtak be, a végül 15 gólig jutó Bulath újabb találata után pedig a fővárosi csapatnál kellett rendet tenni a fejekben (7–9).

A 2-3 gólos különbség a 23. percig állandósult a felek között, a játékrész hajráját azonban Szucsánszkiék jobban bírták, és a szünetre 17–12-es előnnyel vonulhattak.

A fordulást követően tíz perc alatt 3–3 gólig jutottak az együttesek (15–20), Mátéfi ismét időkérésre szánta el magát, Rádl találata pedig nem sokkal később már 17–20-as állást eredményezett.

Ennél azonban már nem volt közelebb a hazaiak számára, az utolsó tíz perchez érkezve Bulath még egyszer négy gólra felhozta csapatát, 20–24 után azonban villámgyorsan szerzett négy találatot a vendégcsapat, így az 52. percben közte nyolcnál újabb hazai időkérésre kellett sort keríteni (20–28).

A hazaiak erejéből a hajrájában már csak kozmetikázásra futotta, a már kilenccel is vezető ferencvárosiak végül 33–26-ra nyertek, és bejutottak a fináléba.

NŐI KÉZILABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI KA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 26–33 (12–17)
Dunaújváros, 900 néző. V: Herczeg, Südi
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ – Hosszu, Gera 1, Ferling 3, Takács D. 1, BULATH 15 (2), VINCZE 4. Csere: Vig (kapus), Rádl 2, Kopecz, Grosch, Vadász, Kővári, Ács. Edző: Mátéfi Eszter
FTC: SZIKORA – Kovacsicz 5, Zácsik 2, Cifra, TOMORI 10 (1), Szucsánszki 4, SZARKA A. 5. Csere: Abramovics (kapus), Szamoránsky 1, STEINBACH 3, Mészáros, Pena 3, Such. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 9. p.: 3–6. 14. p.: 5–9. 23. p.: 9–13. 40. p.: 17–20. 51. p.: 20–27. 55. p.: 22–30
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Döntőbe jutott 2–0-s összesítéssel a Ferencváros.
Mátéfi Eszter:
– Nagyon tisztességesen küzdött csapatom, de el kell ismerni, hogy ennyivel jobb volt a Ferencváros. Innentől kezdve minden energiánkat a bronzmérkőzésre összpontosítjuk
Elek Gábor: – Félgőzös játékkal is viszonylag magabiztosan nyertünk. Ökölvívó kifejezéssel élve, a Dunaújvárosban még bizonyára benne volt az ütés, az első mérkőzésen elszenvedett tizenkilenc gólos vereség.

SZERDÁN
ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 17.45
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 0–1

AZ 5–8. HELYÉRT
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–FEHÉRVÁR KC 20–22 (7–10)
Siófok, 300
néző. Vezette: Bóna, Miskei
SIÓFOK: PASTROVICS – Lukács 4, Németh Cs., Szamoránsky A. 1, Léránt 5, ORBÁN ANNAMÁRIA 8 (1), Erdősi. Csere: Futaki (kapus), Szalai B. 2, Polics, Schneider, Szabadfi. Edző: Golovin Vlagyimir
FEHÉRVÁR: KISS É. – AZARI 7 (4), Emberovics 1, Mayer 3, Siti E., TILINGER 6, Vaszari. Csere: Hajduch 4, BENZAL 1, Horváth B., Kazai. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1–1, 12. perc: 2–2, 17. perc: 5–2, 23. perc: 6–6, 28. perc: 6–9, 37. perc: 9–15, 41. perc: 10–15, 47. perc: 13–17, 53. perc: 17–17, 57. perc: 18–22
Kiállítások: 4 perc, illetve 6 perc
Hétméteresek: 2/1, illetve 5/4
Golovin Vlagyimir:
– Ezúttal nem a szebbik arcunkat mutattuk, az utolsó tizenöt percben küzdöttünk igazán jól, de már nem tudtunk fordítani. Gratulálok a Fehérvárnak!
Pal Oldrup Jensen: – A csapat bebizonyította, hogy kemény fából faragták. Három nappal az EHF Kupa-búcsú után felálltunk a padlóról, és fontos győzelmet arattunk.

AZ 5–8. HELYÉRT VÍVOTT RÁJÁTSZÁS ÁLLÁSA
5. Fehérvár KC 2 2 50–41 +9 6
6. Budapest Bank Békéscsaba 2 1 1 54–51 +3 4
7. Siófok KC-Galerius Fürdő 2 2 47–52 –5 4
8. Ipress Center Váci NKSE 2 1 1 45–52 –7 4